חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק ההסדרים: חברי כנסת קוראים לריסון החוק

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 1.07.09 6:00

בכנס שנערך אתמול ביוזמת "הפורום לביטול חוק ההסדרים", קראה קבוצת חברי הכנסת להגיש עתירה לבג"ץ נגד החוק. עוד הוחלט ליזום מחדש חוק לריסון חוק ההסדרים

בכנס שנערך אתמול (יום ג') בהובלתם של חברי הכנסת חיים אורון (ג'ומס) (מרצ) ואופיר פינס-פז (עבודה) וביוזמת ה"פורום לביטול חוק ההסדרים", ו"חברה אחרת אפשרית", החליטו חברי הכנסת ונציגי האירגונים על פעולה אופרטיבית כנגד חוק ההסדרים.

ח"כ אופיר פינס-פז קרא לארגונים לצאת לבג"ץ כנגד החוק. עוד הוסיף פינס כי יזום מחדש הצעת חוק לריסון וצמצום חוק ההסדרים: "החוק, במתכונתו הנוכחית הגיע לממדים מפלצתיים ויש מקום לבחון את חוקיותו בבג"ץ. אני קורא לכם ללכת לעתירה כזו ואני אישית אהיה מוכן להיות שותף לבג"צ כזה. אני גם מתכוון ליזום מחדש את הצעת החוק לריסון חוק ההסדרים כך שלא תהיה אפשרות לבטל או להשעות את ביצועם של חוקים דרכו וסעיפיו יהיו קשורים לתקציב המדינה בלבד".

ח"כ חיים אורון (ג'ומס) (מרצ): "המאבק של הארגונים חייב להיות משותף לחכ"ים שמצהירים כי הם מתנגדים לחוק במתכונתו. המפגש היום הוא שלב במאבק שלא יסתיים גם אם החוק והתקציב יעבור שכן זהו מאבק על פרצופה העתידי של מדינה ישראל לשנים הבאות". עוד אמר " כי: "בחוק ההסדרים ובתקציב מטילים מיסים חדשים בסך של 9 מיליארד ₪ ומפחיתים 7 מיליארד ₪ ממיסוי רגרסיבי שתלוי בשכר. הקיצוץ האחיד הזה הוא קודם כל פגיעה בחלשים".

יפעת סולל, דוברת פורום האירגונים והיועצת המשפטית של עמותת כן לזקן אמרה באירוע כי: "במקום להכניס עיזים לתקציב איכשהו סגרו את כל הדיר. זה לא חוק כלכלי- מה בין תקציב לסמכות של אחות לרשום תרופות או בין יכולתו של ביה"ד לעבודה לדון בלשון הרע, או לשלול את זכות ההצבעה ל-200 אלף איש בישראל, ולהפקיר אותם לועדות קרואות? זוהי פגיעה אנושה בדמוקרטיה במסווה של רפורמות כלכליות".

פרופ' יצחק גלנור: "החוק הזה הוא פגיעה אמיתית בדמוקרטיה. זהו חוק עוקף חקיקה, לא חוקתי, ואין שום מדינה בעולם הנוהגת בצורה דומה. במדינות אחרות רפורמות מגיעות ממשרדים הממונים וכאן הכל מהאוצר. בקריאה הראשונה היה בחוק ההסדרים הקמה של קופת חולים חמישית. תתפלאו אבל איש לא שאל את משרד הבריאות לדעתו בנושא".

ח"כ טלב א-סנע אמר בדיון כי: "תחת הלחץ כולם מיישרים קו עם הממשלה ועבודת החקיקה מאבדת את התוקף שלה. הכל קם ונופל על פי רצון רוה"מ. ועוד הערה. בדיוני התקציב כולם משתמשים במונח עז. עז היא חיה ישירה, לא תככנית. מה שהאוצר עושה זה להכניס שועלים לתקציב".

ח"כ שלמה מולא (קדימה): "אני מתבייש בהמצאה הישראלית הזו. כאילו הכנסת לא קיימת והממשלה יכולה לעשות כרצונה. רק אתמול נוכחתי לדעת כי יש סיכוי שאפילו לא נוכל להסתייג במליאה מן התקציב. אנחנו צריכים להתחיל היום את המאבק על התקציב של שנתיים מהיום כדי שנוכל לעורר את הציבור ולשכנע אותו להלחם בחוק הזה".

עוד השתתפו בכנס חברי הכנסת אילן גילאון (מרצ), שלי יחימוביץ' (עבודה), ניצן הורוביץ (מרצ), נחמן שי (קדימה), גמאל זחאלקה (בל"ד), מסעוד גנאים (רע"מ-תע"ל), טלב א-סנע (רע"מ-תע"ל), מוחמד ברכה (חד"ש), רחל אדטו (קדימה) ושלמה מולא (קדימה).

ניר הירשמן ע"פ לח"כ אופיר פינס-פז

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.