חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת קרקעות – אזרחים דורשים מנבחרי הציבור להתנגד לחקיקה

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 1.07.09 6:00

אתר עבודה שחורה מוצף בפניות אזרחים מכל גוני הקשת הפוליטית, הדורשים מחברי הכנסת להתנגד להפרטת מנהל מקרקעי ישראל ומכירת קרקעות השייכות לאזרחי המדינה בהווה ובעתיד, ואשר תועיל רק לבעלי ההון והשלטון. בפניכם מדגם מייצג

כותב ע' מירושלים:

שלום לח"כים הנכבדים,

אני פונה אליך בבקשה להתנגד בתוקף לתכנית להפריט לצמיתות קרקעות של המדינה.

בתרבויות עתיקות רבות מקובלת האמרה: "אנו לא מקבלים את העולם בירושה מהורינו, אלא בהשאלה מילדינו, ותפקידנו הוא לשמור על שהופקד לנו עד שנחזירו."

ואמנם, יש היגיון רב בעיקרון זה, שעל פיו האדם, שהוא בן-חלוף, לא יכול להיות הבעלים לצמיתות של אדמה, שהיא, מעצם טבעה, נצחית.

האדמה לא שייכת לא למשרד האוצר, לא לשר הבינוי השיכון, וגם לא לנו, לדורנו. האדמה שייכת לילדינו, לנכדינו ולנינינו.

אבקשך להתנגד לניסיון להעביר בחופזה בכנסת תכנית, שתאפשר את מכירת קרקעות מדינה לצמיתות לידי בעלי הון יחידים.

הדורות הבאים לא יסלחו לנו אם נשחית ונבזבז את הנכסים ששייכים להם, לשם "רווחים כלכליים" בני חלוף.

בברכה,

ע' ירושלים

————————————-

כותב א' מתל אביב:

הנדון: מכירת קרקעות הארץ

שלום וברכה,

נדהמתי לשמוע כי בממשלה חושבים למכור את קרקעות הארץ לכל המרבה במחיר.

ברצוני להזכירך, כי הקרקע הזו אינה, וגם לא יכולה להיות, שייכת לממשלה זו או אחרת, ואפילו לא לדור כזה או אחר. הקרקע הזו היא רכושם של אזרחי ישראל ו/או העם היהודי. הקק"ל ומנהל מקרקעי ישראל רק מחזיקים את הקרקעות האלה למשמרת. אין לאפשר מכירה לצמיתות של קרקעות הארץ.

אבקש ממך לפעול בנושא זה ולזכור כי "אין לי ארץ אחרת"!

בכבוד רב,

א' מהנדס תוכנה, תל אביב

———————————————

כותבת א' מחיפה:

שלום רב,

שמי א' ואני תושבת חיפה.

ברצוני לבקשך להתנגד בתוקף להצעת הממשלה למכור את קרקעות המדינה, וזאת, מהסיבות הבאות:

א. כבר נאמר במקורות "והארץ לא תימכר לצמיתות" (ויקרא כ"ה, כ"ג), ובפסוק זה יש היגיון רב: האדם, שהוא בן תמותה, ניצב על פני האדמה כשומר על הקרקע ועל כל מה שבה על מנת להורישה לילדיו, ילדי ילדיו וכן הלאה.

ב. מכירת הקרקעות תגדיל את הפערים החברתיים בין אלו שיש להם לאלו שאין להם – ולדורי דורות: מי שנולד למשפחה של חסרי קרקע, יוותר חסר סיכוי לתחרות הוגנת למי ש"ירשו" אדמות. ישראל לא הוכרזה כמדינה דמוקרטית רק כדי לחזור לשיטות פיאודליות של ימי הביניים, שחלפו מן העולם כבר לפני מאות בשנים.

ג. קיימת סכנה ברורה ומוחשית, לקניית קרקעות הלאום על ידי זרים. ההבטחות כאילו "זרים לא יוכלו לקנות את הקרקע" הן עורבא פרח. בימינו אין קל מלקנות נכס בעקיפין בעזרת "מתווך" או "איש קש". כאשר יבוצעו מאות ואלפי עסקאות נדל"ן בשנה, לא תהיה שום אפשרות מעשית לוודא, האם הקונים האמיתיים אינם בפועל בעלי הון זרים ואף עוינים ומפוקפקים.

לאור כל זאת, אבקשך להתבטא, לפעול ולהצביע נגד הפרטת קרקעות המדינה.

בכבוד רב,

א'

—————————————-

כותבת נ' מרחובות:

הנדון: הפרטת קרקעות המדינה

שלום,

נודע לי להפתעתי כי ממשלת ישראל מתכננת מהלך של הפרטת קרקעות המדינה, שפירושו מכירת הקרקעות לצמיתות לכל המרבה במחיר. לא ברור לי מאין שואבת הממשלה את הזכות המוסרית למסור משאב זה, שמטבעו שייך לכל אזרחי ישראל בהווה ובעתיד. הטיעונים נגד המהלך ברורים לכל מי שטורח להקנות מספר דקות של מחשבה לנושא: פגיעה ישירה באזרחי ישראל שלא יוכלו להשפיע על תכנון מדינתם לטווח ארוך ולהיאבק למען איכות חיים ואיכות סביבה באזור מגוריהם, סכנת מכירת קרקעות המדינה לזרים והגדלת הפערים במדינה. קשה לי לראות את התועלת במהלך זה, מלבד תועלת לבעלי ההון והשלטון.

זכורה לי מילדותי שעת קבלת השבת בגן, בה ביקשה הגננת מכל הילדים לתרום למען קק"ל – למען ארץ ישראל . כולנו הרגשנו אז חלק מהארץ הזו, תורמים שווים ובעלי זכות שווה ליהנות מיופי הארץ ומשאביה. הפרטת הקרקעות תפגע, לדעתי, באחד מעמודי התווך של החברה הישראלית.

אבקשך לפעול בנחישות למניעת המהלך.

בכבוד רב,

נ'

תושבת רחובות.

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , ,

15 תגובות

 1. נמרוד ברנע :

  כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ אילן גילאון הרשו לי רק להבהיר כי ח"כ גילאון מתנגד להפרטת קרקעות המדינה ואף פועל בזירה הפרלמנטרית לסיכול המהלך.

 2. בלבלני ביצים :

  מכתבי האזרחים ממש מדהימים בבורות ובשטויות שהם מכילים, ומתחרים ביסטירה הסמולפת והאווילית שמויבלות תנועות הנוער.
  מרוב הסטריה אז הכל נכתב.
  אין קשר בין בעלות לתכנון. חיסול הגוף המיותר והפוגעני הקרוי ממ"י לא קשור לתכניות בנין ערים, אדמות פתוחות לא ייהפכו פתאום לסגורות, מרבית הדירות באזור המרכז שייכות ממילא לפרטיים ובכלל המצב הקנייני היום פוגע דווקא בחלשים: החוכרים העירוניים וכמובן האוכלוסיה חסרת הזכויות לחלוטין בהתיישבות הכפרית. החלפת הקרקעות של קקל תאפשר שמירה על האדמות בפריפריה ובכלל: צריך למנוע בחקיקה ריכוז בידי בעלי הון ואובדן שליטה, אבל רפורמה קרקעית וסיום ההצקות של ממ"י זה מאסט שבמאסט.

 3. לקסי :

  תשובה למומחה לשקשוקה (תגובה מס' 2)

  אתה כותב: "אין קשר בין בעלות לתכנון", אבל מה שאתה קורא "ההצקות של ממ"י" הן בדיוק הקשר הזה. המינהל, נציג הבעלים (שהם הממשלה. רשות הפיתוח וקק"ל), מסכים, במסמך, לתכנן כל מעשה בקרקע שבניהולו.
  אם הקרקע תהיה בבעלת של אנשים פרטיים, אז: ירצו, יאשרו – לא ירצו, לא יאשרו. או שידרשו "דמי הסכמה" סחטניים ולא יהיה כח שיעמוד מולם שכן הם הבעלים.

  "חיסול הגוף… (אמנע מחזרה על גידופים שאינם יאים)… הקרוי ממ"י לא קשור לתכניות בנין ערים? אני חושב שלא דייקת. המינהל שותף פעיל ונמרץ (ובמקרים רבים מממן) בתכניות בנין עיר בכל מקום שהתכנית עוסקת במקרקעין שבניהולו.

  "מרבית הדירות באזור המרכז שייכות ממילא לפרטיים? האם בדקת את המצב האמיתי? אם תבדוק את הבעלות על דירה ועל הקרקע שאליה היא מחוברת, תמצא כמה הפתעות, אולי באמת תקדיש כמה שעות ללמוד את הענין.

  "המצב הקנייני היום פוגע דווקא בחלשים", מסכים לכל מלה, המצב המוצע ברפורמה יפגע בהם עוד הרבה יותר, היום הם ניצבים מול המדינה, מחר הם יעמדו מול אתה-יודע-מי שיהיו הרבה פחות נחמדים.

  "האוכלוסיה חסרת הזכויות לחלוטין בהתישבות הכפרית…" לך למד את המצב לאשורו ולא מכתבות מכוונות בעיתונים.
  "החלפת הקרקעות של קק"ל תאפשר שמירה על האדמות בפריפריה…" איך בדיוק זה ייעשה? הקק"ל תציב שם שומרים?

  והשיא בדבריך: "צריך למנוע בחקיקה ריכוז בידי בעלי הון ואבדן שליטה"
  1. זה יהיה החוק הבלתי מיושם ביותר בין החוקים הלא מיושמים שיש כאן למכביר, למה? כי החברים הנכבדים שכנגדם הוא יחוקק עושים "שקשוקה" מהאינטרסים שלי ושלך (ראה את הסרט של מיקי רוזנטל), אופס שכחתי – אתה מומחה לשקשוקות 🙂
  2. האם במקום למנוע בחקיקה את אבדן השליטה, לא עדיף שלא לותר על השליטה ולהימנע מכל הפרטת הקרקעות? הקרקעות עכשו בבעלות ובשליטה!

  "ההצקות של ממ"י" לא מכבר עשיתי במינהל רישום של ביתי והמגרש שעליו הוא עומד (מה שנקרא "טאבו"). קיבלתי חוזה חכירה ל-98 שנים. הפקידים במינהל היו אדיבים ומדריכים מעולים איך לעשות את התהליך הלא פשוט הזה. זה לא כאב ולא היו שום "הצקות".

  לא אתייחס לשורה הראשונה של דבריך, הם כנראה נכתבו בכעס רב…

 4. איש השקשוקה :

  לקסי אתה פשוט טועה, מה לעשות. לקחת את הנסיון הפרטי של רישום הבית שלך ולהפוך את זה למסקנה גורפת, נו באמת…..
  ממי לא מתערב ולא יוזם כמעט כלום בתחום התכנון, חסמים היקרים והמסורבלים שהוא מציב (חכה שתלך להרחבי את המרפסת ב 12 ס"מ) מיותרים לחלוטין ובתחום ההתישיבות הכפרית אתה בכל הכבוד לא יודע מה אתה סח: לחברי הקיבוצים והמושבים גם אחרי 100 שנה אין כיום זכות בעלות על הקרקע אלא חוזה חכירה תלת שנתי במקרה הטוב.
  דבריך ש"פרטיים" ידרשו דמי הסכמצה וכו' ממחיש את חסור ההבנה המוחלט שלך בתחום המקרקעין ואין ביכולתי במסגרת זו להסביר לך למה אתה כותב דברים שאין להם שוןם בסיס משפטי.
  מכל מקום, הטענה המרכזית שלי היא של אצריך לקדש את המבצ הקיים שהוא גרוע ביותר למשתכנים החוכרים ולהתיישבות הכפרית אבל צריך ברפורמה לקחת בחשבון את מה שציינת בעניין הסכנה של ריכוז בידי בעלי הון וכו'.

 5. לקסי :

  שלום שקשוקאי חביב,

  הדוגמה שנתתי מיצגת את הרבים.

  לא עשיתי מחקר, שמעתי מאחרים לפני שהתחלתי את המהלך.

  הסיבה לבדיקה היתה שיחד עם ההודעה שעלינו להיכנס להליכי הרישום (בטאבו) קיבלתי מממ"י, באותה מעטפה, מכתב של חברת מאכרים שמציעה לי את שירותיה לא בחינם.
  המאכרים גם פירטו מה עלי לעשות ולהביא להם להשלמת התהליך.
  מכיון שיש לי ידע בהליכי מקרקעין הבנתי שהם רוצים רק לחסוך לי את החיכוך עם המינהל.
  הלכתי לבדוק כנ"ל ושמעתי שהמינהל זה-לא-מה-שאומרים וגם שהמינהל-זה-לא-מה-שהיה-פעם.
  על התוצאה כתבתי כאן למעלה.

  הענין הוא שגם משמיצי המינהל בפוליטיקה ובתקשורת לא בדקו בדיקה אמיתית.
  יש לנו כאן ענין עם בעלי ענין שמה שחשוב להם הוא הפרטת הקרקעות. התירוץ הוא הפחדת הילדים/ילידים במכשפות.

  אמת. בעבר הפגישות שלי עם המינהל היו רעות מאוד, אבל זה היה לאחרונה לפני כ-10 שנים.
  זו היתה הסיבה לחשש שלי כשקיבלתי את ההזמנה לרישום, החשש הזה התבדה.

  בענין ממ"י והתכנון, כתבתי למעלה ולא אשוב לענין, אומר רק שדברי מבוססים על ידע מקצועי ועל ידיעה אישית שנרכשה בשנות עבודה רבות בתחום.

  אשר למה שקורה במגזר הכפרי.
  כתבת "אתה לא יודע מה אתה סח", אני מצטער לשלול את הטיעון הזה.
  מאחורי שנים רבות של עבודה כמתכנן אזורי במגזר הכפרי.
  העובדה המשפטית אכן נכונה, אבל במציאות המעשית/פוליטית אנשים במגזר הכפרי משתמשים בעובדה הזו כמנוף אדיר (שניכר גם בדבריך) להשגת זכויות.
  לא ידוע לי על מימוש הורדת מתיישבים מהקרקע תוך שימוש בעובדה המשפטית-חוקית הזו.
  אומר בציניות שיש שם מי שלא ישמחו אם המצב החוקי-משפטי ישונה.

  מסכים אתך לחלוטין שלא צריך לקדש את המצב…

  בחיוך: בתרבות שלנו מקדשים תחת החופה ולא במינהל ובודאי שלא בכנסת ובממשלה 🙂

  יש דברים שצריך לשנות, כמעט בכל מקום וכמעט בכל זמן. חשוב ביותר שלא לאפשר סחף מהחלטה נכונה אל תוצאה איומה.

  שבת שלום
  לקסי

 6. לקסי :

  ציטוט טרי מ-Ynet:
  "אגב לנושא המרפסות, גם ירון ביבי, מנהל המנהל אמר בכנסת כי מזה עשר שנים לא נזקקים למנהל לסגירת מרפסות. נראה כי שוב כמו בקרנות הפנסיה לפני חמש שנים, ביבי מדבר על שינוי קטן לטובת האזרח ובסוף מוכר אותנו בזול לבעלי ההון."
  http://test.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3740843,00.html

 7. נפגע מינהל :

  לסגירת מרפסות ולכל שינוי תכנוני פנימי נדרש אישור מינהל, שאחרת הועדה המקומית לתכנון ובניה לא דנה בבקשה וראוי שמר ביבי ילמד את החומר אם אכן הוא צוטט נכון מה שאני מטיל בו ספק.
  התיאורים של מר לקסי גורמים לי עונג, כמה חבל שאינם נכונים. "המאעכרים": שמסייעים לרישום זכויות הם חברות "בנות" או "קשורות" מטעם ובשתפ ממ"י שמקבלים חדרים בתוך משרדי מינהל מקרקעי ישראל ועובדים איתם ביחד כשתוך כדי הרישום המינהל מנסה לשנות ולהגניב שינויים אסורים בחוזים ובור המקרים גם מצליח.
  אכן שירות הוגן!

  הדברים של לקסי בענין ההתיישבות הכפרית, בפרט כשהוא מעיד על עצמו כמתכנן, פשוט מדהימים בחוסר נכונותם. גם בעצם ימים אלו מתנהלים דיונים ועימותים למשל בין יורשים של חברי מושבים שנפטרו לועדי אגודות שמבקשים את להעביר את הזכויות בנכסי המגורים של הנפטריםלצדדים אחרים בטענה הפשוטה (והנכונה במצב הקיים) לפיה אין לחבר מושב זכויות בעלות כלשהן. שלא לדבר על חבר קיבוץ 60 שנה שאין לו זכויות רשומות בשום מקום, ובטחל לא לקיבוץ שלו.
  המצב גרוע מאד וזה שחייכו ללקסי לא ממש משנה את זה.

 8. האזרח דרור :

  הרפומה כוללת גם שינויים בתחום התכנון – לדוגמה הנסיונות להגדיל את הכוח של הוות"ל, והנסיון להעביר את התכנון לוועדות המקומיות ולחזק את הכוח של ממשלה ושל עסקים מול גופים אזרחיים ולהחליש גופי תכנון.

  יש צורך בשינוי בממ"י – אבל זה לא קשור בכלל למה שמתרחש כיום – שזה רפומרה כוללת בכל תחום המקרקעין.

 9. נפגע מינהל :

  "להעביר את התכנון לועדות המקומיות"- ממי לא מתכנן כלום היום, נציג שלו יושב כחותמת גומי בועדות השונות. בחייכם, אפשר להתנגד לרפורמה אבל אל תעשו מממי קדוש זה גוף מיותר לחלוטין שאין לו כל עמדה בנושאים סביבתיים או לאומיים ברגעי האמת בועדות השונות. איך בדיוק הרפורמה תחליש גופי תכנון, ע"י החלשת ממי- אם ממי לא תורם דבר לתכנון רלבטי לנו כאזרחים ולבחרה השיראלית בכללותה. מספיק עם סיסמאות שאין מאחריהן שום מציאות. וכדי לא להתנצח סתם, מי שכופר בדבריי אנא הבא לנו ולו דוגמה אחת של פעילות שממי ביצע לטובת אינטרס חברתי או כללי כלשהו בחמש השנים האחרונות.

  ועוד נקודה שרוב הכותבים מהללי ממי כאן כנראה לא מודעים אליה: כשמאושרת תכנית בנין עיר חדשה שמשפרת את אפשרויות ניצולת בניה של השטח מבחינת האזרח הבודד (גם כשאותו אזרח בכלל לא יזם ולא ידע על התכנית) אם האזרח מחזיק באופן פריטי בבעלות ישירה הוא משלם בשעת מכירת ביתו היטל השבחה בלבד לועדה המקומית. אבל אם הוא חוכר ל98 שנה- כמו לקסי- הוא צריך לשלם תשלום נוסף ושערורייתי של רבבות שקלים שנקרא דמי היתר.
  מאחר ובחלק מחוזי החכירה הישנים אין דמי היתר וממי הפסיד כמה פעמים בתביעות נגדו כשאזרחים שמו לב לכך (יש כנראה אלפים או רבבות ששילמו סתם כי ממי דרש למרות שלא היו מחויבים לכך עפ החוזה)אז ממי מגניב בזמן רישום החכירה בטאבו (עע לקסי) חוזה "חדש" ותמים שיש בו סעיף אחד חדש שעליו הוא לא מודיע לחוכר התמים וזה…. (ניחשתם נכון) דמי היתר!
  דוגמה מדהימה לשחיתות מהמדרגה הראשונה שגרמה וגורמת נזק ישיר לאזרחים קטנים שאים להם כסף לעורכי דין ורואי חשבון ושמסתמכים על החיוך התמים של פקידי ממי.
  כששמתי לב לכך פניתי לפקידי ממי ולמחלקה המשפטית ומאז במשך חודשים ארוכים טרם זכיתי קלבל תגובה בכתב (בע"פ מייד הודיעו לי שעאני צודק). התוצאה, שכניי הפראיירים רשמו זוכיותיהם בטאבו וכשימכרו אם ימכרו ישלמור בבות שקלים לממי ואני לעומת זאת לא יכול לרשום את זכויותיי בטאבו עד שאפנה לבית משפט….
  זו דוגמה אופיינית לאינטריסם האמיתיים של ממי: להרוויח כסף בכל דרך מאזרחים שאיתרע מזלם להיות חוכרים אצלו.
  איכות סביבה? שמירה על קרעות הלאום? המילים האלה לא קיימות בלקסיקון שלהם.
  טלו קורה חברים.

 10. לקסי :

  נפגע מינהל,
  משתתף בצערך על שנפגעת.

  נתחיל מהדברים הקלים:

  1. חברות המאכערים אכן יושבות בחדרי המינהל. מטרתן היא נסיון של ההנהלה (בהשראת מי?) לעשות מיקור חוץ ולרוקן את המינהל מעובדיו. זה חלק מהאיסטרטגיה לביטול המינהל. האיסטרטגיה הזו מושתתת על כמה "רגלים" אחת מהן היא השמצת המינהל.

  2. נאמנים עלי דברי מנהל המינהל. שאילו צוטט שלא במדויק היה אץ להכחיש.

  3. זכויות חברי אגודות שיתופיות להתישבות (או חוסר זכויות) נובעות מהיחסים שבין חבר האגודה לאגודתו. המשפטים שבהם מדובר עוסקים – עד כמה שאני מכיר, איני מכיר את כולם – ב"יורשים" שאינם חברי האגודה משום שעזבו אותה. מי שעזבו אין להם חלק בנכסי האגודה. ההורים ה"מורישים" נכנסו ל"עיסקה" של היותם חברי אגודה שיתופית תוך ידיעת כל ההגבלות. ה"יורשים" באים בשם נורמות שהשתנו. מה שצריך לשנות הוא, אולי, את תקנוני האגודות שהן החוק הקובע ביחס לחברי האגודה. התקנונים נכתבו בעידן תודעתי אחר.
  המצב הזה אינו מחייב ביטול המינהל, הוא מחייב רק התקשרות חוזית ישירה בין המתישב למינהל ולא דרך האגודה. האגודות מתנגדות למהלך כזה, כי חלק מהן תתייתרנה בגינו.

  4. ממ"י ותכנון. מנסיוני כחבר (ו/או כמשתתף קבוע) בשלושת דרגי הועדות (מקומית, מחוזית וארצית) אני חולק על דעתך, לא חותמת גומי אלא משתתף דעתן והרבה פעמים גם מממן (עכשו מסתיימת הכנת תכנית מתאר לערד במימון – חלק ניכר מכלל המימון – של המינהל). נציג המינהל היה חבר פעיל ביותר בועדת ההיגוי.

  5. חוזה החכירה, כמעט הבהלת אותי בתיאור שתיארת. קראתי מחדש את חוזה החכירה ולא מצאתי את הסעיף.

  6. "להרוויח כסף בכל דרך" – מסכים איתך. בעקבות מהפך 1977 והמעבר של החברה הישראלית לחברה של כסף, גם המינהל (בהשראת הממשלות שהוליכו את המעבר ההוא) החל להימדד בכמות הכסף שהוא מזרים לאוצר. לפני כן מדיניות מחירי ההחכרה נבעה מהכוונה מדינית של הממשלה להגשמת מטרות לאומיות (למשל התישבות בגליל ובנגב). אחרי המהפך האזורים שבהם נותרה מדיניות מעודדת הם… לא הגליל והנגב.
  המינהל נעשה חמדן. לתיקון המצב הזה לא צריך רפורמה, צריך ממשלה שתכתיב למינהל כלל התנהגות לפי מדיניות. אבל מדיניות הממשלה הזו איננה הגשמת מטרות לאומיות דרך שליטתה בקרקע. המטרות של הממשלה הזו, בתחום הזה ובתחומים אחרים, משתקפות כעת בבהירות עם דיוני התקציב.
  המדיניות היא חיסול נכסי הציבור לטובת, לא לטובת המוני בית ישראל. ועד אז כל מקור הכנסה צריך להביא את המכסימום. הדג הזה… … מהראש, המינהל הוא לא הראש.

  אני שב ומשתתף בצערך על,כי נפגעת. אולי היפגעותך היא המקרה הפרטי שלך? על המקרה הפרטי שלי כתבתי והגבת.

 11. נפגע מינהל :

  לקסי קצת גילוי נאות לא יזיק.
  למה לא סיפרת לנו ש"המעאכרים" שפנו אליך הם מטעם המינהל הנוכחי? למה לא סיפרת לנו שאתה לא ממש אזרח תמים שהחלט ללכת לבד למינהל בלעדכיהם, אלא בקיא מאד בהליכי מקרקעין?
  אני שב ומבקש שתפנה אותי לפרוטוקולים או ניירות עמדה בכתב שבהן היה מינהל שותף מעשי ודעתן כדבריך לתכנון.

  אני שמח שאין בחוזה ההחכרה שלך את סעיף דמי ההיתר, אבל הזלזול שלך בתיאורי ובדבריי שנובע מרצון לנצח בויכוח אינטרנטי אינו ראוי: תיארתי לך מדיניות מפורשת של המינהל ותבגובה בדקת את החוזה שלך וקבעת שאני יוצא הדופן אחרי שפירטתי שזהו המצב הסטנדרטי של כל חבריי ושכניי.

  לגבי חסור הזוכיות של חברי האגודות אתה פשוט טועה. האגודות תומכות בביטול ישיר של החבר, והעבודה ש"הנורמות השתנו" היא בדיוק הסיבה לרפורמה! כיצד ייתכן שאדם שהתגורר בנחלתובין 50 ל 70 שנה נעדר כל זכות עליה? בשם נורמה רלבנטית לשנות השלושים?

 12. נפגע מינהל :

  תיקון הגהה:
  "לגבי חוסר הזכויות של חברי האגודות אתה פשוט טועה. האגודות תומכות בחוזה ישיר של החבר מול ממי, והעובדה ש”הנורמות השתנו” היא בדיוק הסיבה לרפורמה! כיצד ייתכן שאדם שהתגורר בנחלתו בין 50 ל 70 שנה נעדר כל זכות עליה? בשם נורמה רלבנטית לשנות השלושים?

 13. לקסי :

  שלום נפגע מינהל שמקפיד לשמור על זכותו לאנונימיות.

  מכיון שהדיון הזה אינו מתנהל בבית המשפט, אסתפק בטענת "אמת דיברתי" (בשמי ולא בהסתר) ולא אכלה את זמני בהבאת אסמכתאות.

  כל נושאי החיכוך בין המינהל לחוכרים ולתושבים הם ענין לתיקונים מינהליים ולא לרפורמה.

  כל הדיבורים על רפורמה נועדו לתכלית אחת (מקודשת על רה"מ הנוכחי), להפרטת הקרקעות.

  נראה לי שהדיון על פרטי "סגירת מרפסת" מוצה.

  את סיכום עמדתי בענין העקרונות לחזקה בקרקע בישראל כתבתי בתגובות למאמרו של עו"ד דני זמיר במקום אחר בעבודה שחורה.
  http://www.blacklabor.org/?p=9583

 14. עבודה שחורה » הפרטת קרקעות: מטה מאבק, מחאת אזרחים וסרטון :

  […] הפרטת קרקעות – אזרחים דורשים מנבחרי הציבור להתנגד לחקי…  13 לקסי, נפגע מינהל, נפגע מינהל, לקסי, נפגע מינהל, האזרח דרור […] […]

 15. הולכים לזרוק אתכם מהבית - TheMarker Cafe :

  […] (מסתבר שיש אחד כזה) בכתובת: http://www.adama-not-for-sale.co.il. אפשר גם לשלוח מיילים לח"כים, לעשות לינק לפוסט הזה או להפיץ אותו לחברים שלכם… […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.