חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת קרקעות: מכירת אדמות המדינה לבעלי הון

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 30.06.09 6:08

עשרות מכתבי אזרחים שפנו אל נבחרי הציבור בדרישה לחדול מהפרטת מנהל מקרקעי ישראל, הגיעו לתיבה של "עבודה שחורה". לאה צחור, חברת ליכוד, מבקשת מהשרים וחברי הכנסת של הליכוד לעצור את מכירת החיסול של נכסי המדינה לבעלי הון מעטים

אל השרים ולחברי הכנסת הנכבדים של הליכוד שלום וברכה,

התפקדתי לאחרונה לליכוד מתוך אמונה בדרך הליכוד וברצוני להביא לידיעתך כמה פרטים ועובדות בנוגע לעניין הפרטת קרקעות המדינה, שהגורמים שמקדמים את הרפורמה המדוברת במנהל מקרקעי ישראל, מנסים להסתיר:
משרד האוצר מבטיח, שהרפורמה לא תאפשר לבעלי הון מעטים לקנות נכסי מקרקעין גדולים לדורי דורות. הניסיון מלמד, שכאשר מגיעים לביצוע בפועל, מתבצעים דברים שונים לחלוטין ממה שהובטח בתחילה. לדוגמא: כאשר הופרטו בתי הזיקוק באשדוד, הובטח שיופרטו בתי זיקוק "בלבד". בפועל, בהחלטה חפוזה ונמהרת, שהתקבלה ברגע האחרון, הרחק מעין הציבור, אפשרה הממשלה לרוכשי הנכס לקבל לידיהם גם את הקרקע שעליהם בנויים בתי הזיקוק – 1100 דונם, ליד הים. במקרה הזה, גם בג"ץ לא הועיל. מרגע ש"פותחים את הדלת" ל"עסקאות נדל"ן" ענקיות – ומיותרות – בין המדינה לבין הציבור הרחב, מתאפשרות באופן מיידי הטבות חריגות ותמוהות (בלשון המעטה) כאלה, וכל ההבטחות והסייגים שניתנו טרם שנפרץ הסכר, לא שווים את הנייר שהם כתובים עליו.

משרד האוצר מבטיח, שהקרקע לא תימכר לצמיתות לזרים. בפועל, לא ניתן לוודא דברים כאלה. בימינו קל ופשוט לקנות נכס באמצעות הלוואה ל"מתווך" או ל"איש קש". גם כאן, יש לציין, שכבר היו דברים מעולם – כאשר הופרטה בזק התברר ברגע האחרון, שהאוליגרך הרוסי החשוד בפלילים, מיכאל צ'רנוי, כמעט והצליח לקנות את מניות החברה באמצעות איש העסקים הישראלי גד זאבי, ששימש כאיש קש.

משרד האוצר מבטיח שמכירת הקרקעות תיעשה באופן מסודר, באמצעות הערכות מחיר של שמאים וכו'. בפועל, "מכירת החיסול" של הקרקעות תהווה "פרצה קוראת לשחיתות", והשחיתות, כשקוראים לה – באה. גם כאן, שוב, כבר היו דברים מעולם: הדוגמא הידועה מכל היא "עסקת השקשוקה" המפורסמת, שבה מכרה המדינה לידי האחים עופר את מניות צים תמורת מחיר מגוחך. יש לציין שהאחראי העיקרי לשערורייה הזו, אייל גבאי, הוא כיום מנכ"ל משרד רה"מ, כך שקשה לומר שהלקח נלמד.

לאור כל זאת, אבקשך להתנגד להפרטת קרקעות המדינה.

בתודה מראש,
לאה צחור

חברת ליכוד

————————–

"עבודה שחורה" מצטרפת אל לאה צחור ואל עשרות חבריה בדרישה לעצור את החקיקה, ונשמח לפרסם כל תשובה, או העתק תשובה שיגיעו מהשרים או מחברי הכנסת.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. עבודה שחורה » הפרטת קרקעות: הוקם מטה מאבק משותף :

    […] גם “עמך ישראל” נגד מזימת ההפרטה מערכת “עבודה שחורה” מוצפת בימים אלה במכתבים רבים (140 עד לרגע זה והזרימה נמשכת) של אנשים מכל רחבי העם והארץ השולחים לחברי-כנסת, ממפלגות שונות, מכתבים שבהם מתבקשים חברי הכנסת להצביע נגד חוק ה”רפורמה במינהל מקרקעי ישראל”. אתר “עבודה שחורה” פרס מספר מכתבים כאלה (כאן, כאן וכאן) […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.