חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עצירת גירוש הפליטים ממרכז הארץ לפריפריה – עצומה

נושאים זכויות אדם ב 14.06.09 11:10

בסוף החודש צפוי מבצע גירוש של פליטים ממרכז הארץ אל הפריפריה. במקום להתמודד, הממשל זורק את הבעיות על הפריפריה. עצומה המתארגנת בנושא קוראת לשר הפנים לבטל את הנוהל הזה לאלתר. אנחנו, בעבודה שחורה, קוראים לאפי ולחברים לא להסתפק בעצומה אלא לכתוב מכתבים לשר הפנים ולראש מנהלת ההגירה

קישור לעצומה

בסוף יוני עתיד להיערך מבצע מעצרים נרחב של פליטים החיים בתל אביב;  זאת ע"פ נוהל גדרה-חדרה שהוציא משרד הפנים. לפי הנוהל, לפליטים אסור לעבוד באזור שבין גדרה לחדרה – מה שמשאיר להם את אזורי הפריפריה, שגם כך הם מוכי אבטלה ובעיות חברתיות רבות ואינם מסוגלים לעמוד בקליטתם; שוב הממשל זורק את הבעיות אל הפריפריה במקום להתמודד עמן. שוב במו ידינו אנו יוצרים את הבעיות של העתיד במקום לנסות להיערך כיאות.

אנו תושבי תל אביב ויישובי המרכז, קוראים לממשלה לבטל את גירוש הפליטים; אנו מעוניינים בקליטתם, ושמחים על הזכות לאפשר להם לשקם את הריסות חייהם ולקוות לעתיד טוב יותר.

אנו, תושבי הפריפריה, קוראים לממשלה לבטל את גירוש הפליטים מהמרכז – תנו להם להתפזר באופן טבעי ביישובים שיש בהם עבודה; אם יגיעו רבים מהם בבת אחת בגלל גירוש, נתקשה לספק להם מקומות עבודה ומסגרת חינוכית לילדים. גם כך אנו מתמודדים עם בעיות קשות לא פחות.

כולנו כאחד קוראים למשרד הפנים לבטל לאלתר את הנוהל שאין לו שום מטרה ברורה מלבד להקשות על חייהם של אנשים שנמלטו מארצותיהם בגלל רדיפות גזעניות ואלימות, איבדו חברים ובני משפחה והגיעו לכאן לבקש מקלט.

אין שום היגיון ושום מוסר בהחלטה לגרש אותם ממקום מושבם אל יישובי הפריפריה – כל שהם מבקשים הוא הזכות לעבוד ולפרנס את משפחתם. על יישובי המרכז החזקים לקבל אליהם את הפליטים ולאפשר להם להמשיך ולעבוד כדי להתקיים בכבוד

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

13 תגובות

 1. דליה :

  חתמתי על העצומה
  מזעזע לקרוא על ציד בני אדם, שייערך בסוף יוני. במקום לפתור בעיות, מגרשים אנשים ממקום למקום. קראתי על שני פליטים שהתאבדו. מדובר בבני אדם שסבלו רבות. יש להעניק להם יחס אנושי וטיפול מתאים.

 2. עומר כרמון :

  את הבעיה יצרו ארגוני "שמאל" שניהלו כאן (חלקם במימון נוצרי-אמריקני) קמפיין לכניסת מסתננים דרך הגבול.

  עכשיו אנחנו צריכים להתמודד עם השלכות תופעת ההסתננות, שיביאו, כמו באירופה, להתחזקות הימין.

 3. לקסי - ערד :

  כמובן שחתמתי…

  בערד יש כיום בין אלף לאלף ושלוש מאות פליטים מדאר-פור. הראשונים באו לערד מתוקף כלל "לא בחדרה – גדרה" (NIMBY) של שר הפנים הקודם. הם באו לערד משום שנקלטו בעבודה במלונות בים-המלח.
  מאז משמשת ערד יעד לפליטים, גם אם אין להם עבודה.
  העומס העיקרי הוא על העירייה ועל מחלקותיה, חינוך ורווחה.
  הפליטים סובלים מכל הצרות שפליטים יכולים לסבול מהן והדבר מביא לשכרות, לקטטות ולאלימות במשפחות, מה שיוצר "תעסוקה" מיותרת למשטרה.
  פניות ישירות לשר-הפנים (הקודם) נפלו על אוזן אטומה.

 4. זיוה :

  מעניין מה היינו כותבים/צועקים/זועקים אם היו מגדירים אזורים מיוחדים בהם יכולים היהודים לעבוד בהגיעם לארצות העולם.
  האם כבר שכחנו את גירוש היהודים שניסו לברוח מאירופה הבוערת במלחמת העולם השניה?
  המדינה החליטה שהפליטים ישארו בארץ (חובתינו) הם צריכים לקבל כל עזרה, בכל מקום בו יבחרו.

 5. דליה :

  זיוה
  את צודקת. ההתנהלות בעניין הפליטים היא דוגמא המשקפת עד לאן הדרדרנו מבחינה מוסרית.

 6. אביבה :

  הסלון שלהם מתחת לחלוני על ספסל שם הם מתכנסי כששוקעת השמש עד לאחר חצות, מדברים, משתדלים בקול שקט ולא נעים לי להעיר להם, אבל גם אני רוצה מנוח לאחר יום חם ועמוס…. נראה מתי סבלנותי תפקע.

 7. ענת :

  זה מאוד מקומם אותי לחשוב שאנחנו עושים מעשים שלא ייעשו לפליטים שלא די שרצחו בהם וגרשו אותם מארצם ומבתיהם למקום זר ומשונה שגם את השפה אינם מבינים. במקום לקבל אותם במאור פנים ולעזור להם אנחנו עורמים מכשולים. אנחנו היהודים שבכל העולם עשו ועדין עושים לנו את אותם הדברים אסור לנו בתכלית האיסור לנהוג כך באנשים הזקוקים לעזרתנו.

 8. עומר כרמון :

  לדליה, ענת, זיוה ושאר האנשים הטובים.

  כשתגמרו לסייע לפליטים הפלסטינים, אותם אנו גירשנו והשתלטנו על בתיהם ורכושם, אקשיב בעניין רב לביקורת על היחס למחפשי עבודה מאפריקה.

  בברכה,
  עומר

 9. לעומר :

  אתה הצבעת לחד"ש,

  חד"ש היא מהמפלגות הפעילות ביותר בנושא זכויות הפלסטינים, ובכלל זה עקורים שהם אזרחי ישראל (אקרית וברעם למשל, אבל אלו המפורסמים משום שהבטיחו להם לחזור) ופליטים ברש"פ ובמדינות ערב.

  במקביל חד"ש היא מהפעילות ביותר למען הפליטים מאפריקה, אותם אתה כולל בהגדרה של מהגרי עבודה. חוק זכויות הפליט לדוגמה הוא יוזמה של דב חנין ואופיר פינס מהכנסת הקודמת (הממשלה הפילה אותו).

  מה דעתך לפצוח בשיחה בנושא עם דב חנין, שתתפרסם באתר הזה?

  איתי

 10. לקסי - ערד :

  אבל הסודנים שמגורשים מהתנחלות תל-אביב להתנחלות ערד מיושבים על קרקע שנגזלה ממדבר פלסטיני (וגם כנעני), אז לאיזו עוולה להתייחס?

  אולי מישהו יתיר לי את הסבך ויוציא אותי מהבלבול האידיאולוגי?

  זכותו של איזה מסכן היא הגוברת האחרונה על זכותי שלי?

 11. עומר כרמון :

  לאיתי – הצבעתי לחד"ש לא הפכה אותי למעריץ של דב חנין ושל מפלגתו. בחרתי ברע במיעוטו…

 12. צדיקריו ישראל, ערד :

  ערד נמצאת כיום במלחמת הישרדות עלקיומה זהלא הזמן להעמיס עליה עוד בעיות קליטת הפליטים ולשחרר את מרכז הארץ מאחריות זאת

 13. צדיקריו עליזה, ערד :

  היום ערד נמצאת בהליך הבראה,כניסת הפליטים מהווה גורם מעקב בהליך זה, כיום יש בערד מאות פליטים וזה הרבה מעבר יכולת של ערד לקלוט כמות כזאת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.