חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק הנכבה של ח"כ אלכס מילר סותר את מגילת העצמאות

נושאים זכויות אדם, פוליטי ב 31.05.09 6:06

הממשלה תומכת בהצעת החוק הרומסת ברגל גסה את הערכים עליהם מושתתת מדינת ישראל. קבלת חוק הנכבה מובילה להפרת הזכות הדמוקרטית של כל אזרח לחופש הביטוי. אתם מוזמנים לחתום על העצומה המתנגדת לחוק

ביום א' (24.5.09) התפרסם כי הממשלה תומכת בהצעת החוק של ח"כ מילר מישראל ביתנו, הקובעת כי יש להעמיד לדין פלילי את כל מי שיציין את "יום הנכבה", ולגזור עליו עד שלוש שנות מאסר. ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה להעלות את ההצעה להצבעה בכנסת עוד השבוע. מתוך 11 שרים, רק שניים התנגדו להצעה.

לא נשאר לנו הרבה זמן להתנגד. המדינה מדרדרת לכיוונים אפלים, ואסור, פשוט אסור, שחוק כזה יעבור בכנסת. זה לא הזמן לשבת בחיבוק ידיים. לפני שנשים לב, יעברו כאן עוד חוקים פשיסטיים ביסודם, שישללו מכולנו זכויות יסוד שהן נחלת כל אזרח במדינה דמוקרטית.

הצעת חוק זו רומסת ברגל גסה את העקרונות שעליהם מושתתת מדינת ישראל.

במגילת העצמאות נכתב:

"מדינת ישראל…תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין;  תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות…ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות".

ממשלת ישראל גם אישרה את הנוסח של ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם, שבסעיף יט שלה נכתב:

"כל אדם זכאי לחירות הדעה והביטוי, לרבות החירות להחזיק בדעות ללא כל הפרעה, ולבקש ידיעות ודעות, ולקבלן ולמסרן בכל הדרכים וללא סייגי גבולות".

הצעת החוק שהעלה ח"כ מילר מתעלמת משני המסמכים האלו, כמו גם מפסקי דין רבים שניתנו בבתי המשפט בארץ, ושביססו את חופש הביטוי כזכות יסוד מתוקף חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. איסור על ציון יום הוא הגבלה קיצונית על חירויות אלו ללא הצדקה ראויה. מובן שיש לאסור על כל גילוי אלימות ביום זה, כמו בכל יום אחר, והחוק הפלילי אוסר ממילא על הסתה נגד המדינה ועל גילויי אלימות מכל סוג. הצעת החוק של ח"כ מילר לא נועדה למנוע אלימות או הסתה. היא נועדה לשלול זכויות אדם בסיסיות.

זו לא הפעם הראשונה שחברי כנסת מנסים להעביר חוקים בלתי דמוקרטיים בעליל. אסור לנו לתת לזה לקרות. גם אם סביר שבג"ץ לא יאשר חוק כזה, חשוב שיישמע כאן קול שפוי, של כל מי שמפחד לחיות במדינה שבה חוק כזה בכלל עולה לדיון.

אל תטעו- זו לא שאלה פוליטית. זה חשוב מכך- מדובר בזכות היסודית של כל אחד מאיתנו לחופש הביטוי. חשוב שתצטרפו למחאה הזו כדי להביע שאט נפש מחוקים דיקטטוריים שיוליכו את המדינה למקום אפל מאוד.

http://www.atzuma.co.il/petition/aditayar/1/

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

  1. לקסי - ערד :

    חתמתי.
    האם עלי להתחיל לחשוש מהכללתי ב"רשימות" של ה"מחוקקים" האלה?

  2. ל רפי :

    שוב 'זעקה של קוזק נגזל'…
    אין חוקים דמוקרטיים מוחלטים, לכל החוקים מגבלות, ומגבלות אלה נגזרות מזכויות אחרות, מלבד חופש הביטוי, שגם בהן צאסור לפגוע., בדרך כלל השכל הישר קובע כלל אצבע פשוט למדי לתיחומו של כל מעשה דמוקרטי כביכול, המקום שבו הוא פוגע בזכויותיו הדמוקרטיות של האחר, למשל הזכות כיבוד רגשותיו ואמונותיו של האחר. רשאים הפלשתינאים לחשוב ולהרגיש מה שהם מוצאים לנכון. ביטוי של תחושות אלה באופן שפוגע ברוב היהודי, אינו בגדר חופש הביטוי אלא חופש הפגיעה והשיסוי. את אלה צריך לעצור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.