חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

על הקשר בין היעלמות הקיבוצים לשקיעת מפלגת העבודה

נושאים דעות, פוליטי ב 6.05.09 9:55

מפלגת העבודה עוברת תהליך שקיעה מתמשך. אריה גל מכפר סבא קושר בין היעלמות הקיבוצים והרעיונות מאחוריהם לבין שקיעת מפלגת העבודה

מנהיגה צעירה במפלגת העבודה כתבה:"קומוניזם אף פעם לא היה הקטע של תנועת העבודה",-ואם התכוונה לסגידה העיוורת לדיקטטורים אשר "לטובת העם" דיכאו ועינו ורצחו מיליונים, הרי היא צודקת לחלוטין.

אבל מבחינתי קומוניזם איננו מנהיגים שהיו או משטרים שהיו אלא הוא הרעיון:"כל אחד תורם לחברה כפי יכולתו, ומקבל מהחברה לפי צרכיו".

והשקיעה הנוראה הנוכחית של מפלגת העבודה הינה תוצאה ישירה של היעלמותם מן העולם של הקיבוצים. הם שהיו הדוגמה היפהפיה והקלאסית ל"כל אחד תורם לחברה כפי יכולתו ומקבל מהחברה לפי צרכיו",- כאשר התמריץ שהיה בהם לעבוד קשה ולהצטיין היה רק הרצון לזכות בהערכת הסובבים ובטפיחה מתפעמת על השכם ולא בצע כסף.

אבל בצע הכסף ניצח.

והקיבוצים של פעם הפכו לסתם יישובים קהילתיים, וכל היסוד של מפלגת העבודה,- גם באמצעים כלכליים, אך בראש ובראשונה בגייסות עזים של אנשים נפלאים ודורשי טוב וחדורי מוטיבציה וחדורי אידיאלים, נעלם.

רק כאשר נשכיל לשוב ולהבין כי השיטה הקיבוצית,-דווקא בהיותה הפוכה לחלוטין ל"קאפיטליזם החזירי" אשר הפך,- בעידודם של אינטרסנטים,- לתנ"ך ולאורים ולתומים אם לא לאלוהים עצמו של חיינו,- דווקא השיטה הקיבוצית נכונה ומתאימה היום הן לכלכלת העולם והן לרווחת האמת האישית של כל אחד מאיתנו יותר מתמיד,- והיישובים הקהילתיים אשר היו פעם קיבוצים יעשו חושבים ויבינו ויעשו מעשה וישובו להיות באמת קיבוצים,- גם למפלגת העבודה ישוב הבסיס ותשוב ההצדקה, וישובו החיים.

אריה גל, כפר סבא.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. מר"צניק :

    תתעוררו גם מר"צ וגם העבודה התרסקו בערים שם חייה רוב האוכלוסיה. הקיבוצים שבשיאם חיו בהם 6% וכיום 2% מעולם לא היוו את הרוב שהעניקו את הכוח למפלגות השמאל.
    זניחה של העירונים ובעיותיהם היא אחת הסיבות לנפילה הגדולה. אין טעם לעשות לנסות למחזר את הקיבוצים של פעם כי לא משם יבוא מקור כוחו של השמאל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.