חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אשקלון: פיילוט להרחבת תכנית ויסקונסין

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 21.04.09 6:04

אשקלון הייתה אחד מארבעת אזורי הניסוי בפיילוט להרחבת תוכנית ויסקונסין (מהל"ב). שניים מתושבי העיר פורסים בפני מבקר המדינה את השיטות הפסולות בהן השתמשו הזכיינים לקידום הפיילוט באשקלון, ההטעיות המכוונות בנתונים ומשמעות העברת משאבי ציבור לידיים פרטיות

האם תכנית ויסקונסין, שזכתה לביקורת רבה בקרב הציבור, ראוי שתורחב?

איך יתכן שאיש המקצוע המעורב בניהול בפרויקט יהיה המומחה המספק את הנתונים להצלחתו? האם הח"כים אכן בודקים לעומק את הנתונים המגיעים אליהם? האם שירות התעסוקה כה גרוע עד שרק הפרטתו תביא להתייעלות הטיפול במבקשי התעסוקה? האם ראוי שמשאבים ציבוריים יועברו לידיים פרטיות? שנים מתושבי אשקלון מתייחסים לשאלות אלה במכתבם למבקר המדינה. הם מתארים את השיטה הפסולה שבה השתמשו בעיר אשקלון כפיילוט להרחבת תכנית ויסקונסין. הנה המכתב:

 

אל: מבקר המדינה

 

ממשלת ישראל והג'וינט הקימו בעבר שותפות שנקראת בקיצור תב"ת, 'תנופה בתעסוקה'. מטרת אותו גוף להטמיע את תוכנית וויסקונסין, למרות כישלונה במשק הישראלי. תוכנית וויסקונסין הופעלה ב 4 אזורי ניסוי בהם אזור אשקלון. התוכנית מופעלת מאז 08/2005 ע"י חברות פרטיות ובאשקלון ע"י IWS.

 

על פי נתוני הביטוח הלאומי באשקלון מאז הפעלת התוכנית, מצב התעסוקה והשכר הולך ומתדרדר (ולא בגלל המשבר העולמי שחל רק בחודשים האחרונים) ניקח לדוגמא, מקבלי עד שכר מינימום, עומד על 40% בעוד הממוצע הארצי עומד על 33%.

דוגמא נוספת נכונה לסוף 12/2008 מעידה כי השכר הממוצע באשקלון צלל לכ 5600 ₪, בעוד הממוצע הארצי גבוה בכ 1800 ₪.

נתוני הביטוח הלאומי, מתפרסמים אחת לרבעון והן תוצאות האמת ולא מחקר או סקר.

 

מדינת ישראל פנתה אל מכון ברוקדיל, בראשות הפרופסור יוסף תמיר (המנהל גם את תב"ת), ע"מ שזה יספק לה נתונים משכנעים להצלחת התוכנית בעבור המחוקק, נבחרי הכנסת.

 

רוב חברי הכנסת המקבלים נתונים מפרופסור אינם מעזים לערער על הנתונים. אף חבר כנסת לא העז לבדוק ולאשר את "נתוני המחקר", מול נתוני האמת של המל"ל. ומתוך הטעיית המחוקק, הצליחו אולמרט ושות' להעביר את ההחלטה להאריך את התוכנית ולהרחיבה בקרוב בכל הארץ. אם בפני המחוקק היו ניצבים נתוני האמת, התוכנית הייתה מושמדת.

 

סילבן שלום, בנימין נתניהו ולבסוף אהוד אולמרט, דחפו להקמת "מחנות החינוך" מחדש, על מנת שמיטיביהם ירוויחו מתוך הקופה הציבורית ועל חשבון מקבלי הקצבאות, בהם מאות אלפים שעבדו עשרות שנים ורכשו ביטוח בביטוח הלאומי בעבור תקופות קשות. רענן דינור מאנשי אולמרט העמיד את דורית נובק כמנהלת התוכנית במשרד התמ"ת, אלא משנכנס מר אלי ישי כשר למשרד התמ"ת, "מולטה" הגברת לבי"ס לענייני השואה ביד ושם, שהוקם בתרומתו של מר שלדון אדלסון. גב' דורית נובק, סיימה את שירותה הצבאי בדרגת סא"ל, אין לה הכשרה לא כמורה ולא ככלכלנית, כישוריה היחידים היא קשריה החזקים עם רענן דינור ואהוד אולמרט.

 

בניגוד להלאמות הענק המתבצעות כיום בארה"ב, ערש הקפיטליזם החזירי, בישראל מפריטים כל דבר ע"פ בית מדרשם של ביבי, סילבן ואולמרט.

אולמרט ברצותו להיטיב עם מיטיביו, הטיל על מכון ברוקדיל, בראשות פרופסור יוסף תמיר להוכיח כי שרות התעסוקה אינו יעיל, על מנת שיוכל לבטל אותו ולהעביר את כל פעילותו לחברות הפרטיות של מיטיביו.

 

הפרופסור, באצטלה של מומחה, המליץ להוציא משירות התעסוקה את כל תקציבי ההכשרות המקצועיות, ולהעבירן לחברות הפרטיות, ואלה על מנת להחצין פעילות של כאילו הכשרות מקצועיות, הפעילו תוכניות סתמיות גם ע"י אנשים שאינם שולטים בשפה העברית.

בנוסף, המליץ אותו פרופסור, השותף לתב"ת ולג'וינט ולממשלת ישראל, להחזיר את בני ה 45 ומעלה, הקשים להשמה על פי כל המחקרים, את העבריינים, האלכוהוליסטים והנרקומנים לשירות התעסוקה. וכל זאת על מנת שהנוגעים בדבר יוכלו לטעון ששרות התעסוקה אינו יעיל, על פי נתוני ה"פרופסור", ואז בחסות כנסת מוטעית, תועבר הפעילות בנושא לחבריהם של הנוגעים בדבר.

 

הגיעה העת להעמיד במקום את מי שפועל להטעיית חברי הכנסת…

האם לא פלא שהציבור מאבד אמונו במערכות שלטון, שבהן מעבירים משאבי ציבור לידיים פרטיות?.

נשמח אם תבדוק ונעמוד לשרותך בכל מידע הדרוש לך.

 

 

להתייחסותך נודה

מיכאל ויוסי

לעיון נוסף, מצורפים נתוני הביטוח הלאומי באשקלון

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

6 תגובות

 1. ד :

  מאמר חשוב ביותר. מביא נתונים והוכחות לתופעה שבה בונים תכנית ומגבשים מערכת כדי לצ'פר בעלי עניין, וברור שעל חשבון האזרח הקטן ונגדו.

 2. עמית-ה :

  הצלחה של המאבק נגד תוכנית ויסקונסין היא צעד חשוב בהשבת כבוד האדם למקומו הראוי. בהצלחה.

 3. מייק פלג :

  מכתב ששלחנו לאחרונה אל חברי הכנסת ולעיתונאים.- מייק פלג ויוסי לוי

  26/04/09
  לכבוד כל חברי הכנסת .- ראו מכתב זה כאישי לכל אחד ואחד מכם.

  בקרוב צפויים ביבי, שטייניץ ופואד, להביא לאישורכם תוכניות חירום כלכליות אשר בהן יקבע כי תוכנית וויסקונסין – תורחב !

  באותו הרגע בו אתם תרימו ידכם בהצבעה לטובת התוכנית ולמעשה תצביעו לטובת ההרחבה, אתם חורצים את גורלם של הרבה עשרות אלפי מובטלים לשבט!.

  דעו שהכוונה הראשונה של וויסקונסין ומכאן של 'ההרחבה' היא לשלול את אותה קצבה המבטיחה להם (בקושי) לרבים מהמובטלים את הקיום המינימלי.
  שיטת וויסקונסין כבר הוכיחה את עצמה כיעילה בשלילת הקצבאות ( ממייק שללו אותה 16 פעמים!)

  יציגו לכם נתונים שקריים "המוכיחים" (יעני) שוויסקונסין "הוכיחה" את עצמה כיעילה בהשבת מובטלים למעגל העבודה ולא היא!

  לאחרונה פנינו אל מבקר המדינה בתלונה האומרת כי לחברי הכנסת של הקדנציה הקודמת, סופקו נתונים שקריים ע"י פרופסור אשר קיומן של המוסדות אותם הוא מנהל, היה מותנה במידה רבה בקביעה שלו שתאמר שתוכנית וויסקונסין יעילה לעניין השבת מובטלים למעגל העבודה! כאמור- בולשיט!

  אנו חוזרים ואומרים לכם: מרגע שתצביעו "כן" לתוכנית ההרחבה של ראש הממשלה, שר האוצר ושל שר התמ"ת על יועציהם, אתם תהיו אחראים לשלילת גמלאותיהם של עשרות אלפי אומללים ותתרמו את חלקכם בעושק ילדיהם על כל המשתמע מכך!

  יחד עם זה, אם לא תשללו לנו את הקצבאות, יש מצב שלא יהיה למולדתנו המוכה והענייה, די מחצבים לשלם לכם את משכורותיכם! – פקינג דילמה !

  'ארבעה אשקלונים'
  מייק פלג ויוסי לוי

 4. מייק פלג :

  מספר הערות:

  1. איננו מיכאל ויוסי. אנחנו מוכרים כמייק פלג ויוסף לוי.

  2. התקבלו תגובותיהם של ששה חברי כנסת.
  לא התקבלו כל תגובות מאצל העיתונאים (מכתב בעניין זה יצא אליהם בימים הקרובים)

  3. לא התקבלה תגובתו של יוסי פרחי ואנחנו תוהים מדוע. נוציא לו מייל היום ונשאל אותו מדוע אינו עונה

  'ארבעה אשקלונים'
  מייק פלג ויוסף (יוסי) לוי

 5. מייק פלג :

  אנחנו מברכים את עו"ד וורד פרי ואת הנשים ששתפו אתה פעולה. מהכרותנו את האוצר, אנחנו יודעים שהללו לא יסכימו וילחמו בהחלטת
  בג"צ עד טיפת דמנו האחרונה!

  לא רק בהפסד מיסים מדובר פה. הסיבה העיקרית בעינינו היא העובדה שאין די משרות במשק ובאוצר חוששים שהנשים שאך ילדו שהן נשים שאינן מקבלות קצבאות בסכומים משמעותיים תתפוסנה את מקומן של נשים אחרות, נשים שאם לא תעבודנה, תהיינה זכאיות לקבל קצבת הבטחת הכנסה או דמי אבטלה ר"ל !!!!
  אנחנו חוזרים וקובעים: לא בהפסד מיסים מדובר כי אם בתשלום קצבאות כאלה או אחרות!

  'ארבעה אשקלונים'
  מייק פלג ויוסף (יוסי) לוי

 6. מייק פלג :

  1/5/2009

  מייל שיצא היום ליוסי פרחי!

  לכבוד: מר יוסי פרחי, מנכ"ל שרות לתעסוקה
  מאת:מייק פלג ויוסי לוי 'ארבעה אשקלונים'
  הנדון: נא שיתוף הפעולה שלך במיגור תוכנית וויסקונסין הבזויה!

  לאחרונה שיתפנו אותך במהלכים וכתבות אותם בצענו מול המקומונים האשקלונים ואצל מבקר המדינה. לצערנו לא זכינו לתגובתך למרות שפעילותנו נגד תוכנית וויסקונסין הינה אינטרס מובהק שלך.
  לדוגמא: נחמיה שטרסלר מסית נגד שרות התעסוקה ואנחנו פועלים אצל המבקר להוכיח כי שטרסלר והאוצר נעזרים בנתונים שקריים היוצאים ממכון ברוקדייל "המוכיחים" ששרות התעסוקה שווה כקליפת השום ( לתחת) . עוד מסית נגדך שטרסלר שהוא בעינינו משת"פ בכיר של הגורמים האינטרסנטים התומכים בהרחבת תוכנית (מזימת) וויסקונסין כשהוא קובע כי כל עניינך בשרות התעסוקה היא העובדה שבשרות קיים מאגר של 630 משרות מה שעושה אותו נכס פוליטי נחשק ועסיסי אצל השר אלי ישי אשר מינה אותך לג'וב.
  נודה לך אם תתייחס אלינו. השתתפותנו בתוכנית הפכה אותנו פרנואידים המפרשים לא טוב את התעלמותך מאתנו.

  מייק פלג, יוסי לוי – 'ארבעה אשקלונים'

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.