חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הזכות לחיים גם לבעלי חיים

נושאים מכתבים ב 25.06.07 19:56

לכאורה אין דבר שיעמוד בפני תיקון חוק צער בעלי חיים של ח"כ גדעון סער. הרי כולנו יהודים, כולנו רחמנים בני רחמנים, וכולנו סולדים מעצם המחשבה על טפטוף שמפו לעיני ארנבת תמימה.
אך בכל זאת מדובר בחברה הישראלית מודל 2007, ששכחה חמלה מהי, ובפוליטיקאים שהינם בבואת העם. ובפוליטיקה, כמו בפוליטיקה, הכל הרי פתוח והאינטרסים חוגגים. ולכן, קריאתו של יהונתן קלינגר לחברי הכנסת היא תזכורת מוסרית חשובה.

חברי כנסת יקרים,

בשבוע הקרוב תעלה להצבעה הצעת חוק צער בעלי חיים (איסור ייבוא ושיווק של מוצרי קוסמטיקה וחומרי ניקוי שנוסו בבעלי חיים) של חבר הכנסת גדעון סער.

אני פונה אלייך כנבחר הציבור שלי וכאדם האמון על שמירת האינטרס החברתי בבקשה להצביע בעד הצעתו של חבר הכנסת סער.

הצעת חוק זו היא מהצעות החוק החשובות ביותר שעולות בכנסת, ומטרתה לסייע לחברה הישראלית להפוך למוסרית יותר ולמנוע את הניסויים בבעלי חיים למטרות טיפוח.

ניסויים בבעלי חיים הינם אכזריים בדרך כלל, ומעורבים בהפעלת שיטות אכזריות על מנת לבצע בדיקות שאינן נחוצות על בעלי החיים כאשר המטרה אינה שמירה על חיי אדם אלא טיפוח הגוף.

אכזריות כלפי בעלי חיים על מנת לטפח את אידיאל היופי היא פסולה, היא מנוגדת לאמונה היהודית מחד, ולעקרונות המוסר האוניברסאלי מאידך. אנו, כעם מוסרי, שראוי שיפתח יכולות לשפוט בין טוב לרע, צריכים להבין כי תמיכה בחברות מסחריות שמבצעות ניסויים כאלו עשויה להצדיק פעולות בלתי מוסריות אחרות.

מרכז מחקר ומידע של הכנסת חקר את תחום הניסויים בבעלי חיים בשנת 2003, ומצא כי עד ליום הכנת הדו"ח לא הוגשה אף בקשה לניסויים בבעלי חיים בישראל בעבור מוצרי קוסמטיקה וניקוי, כך שהחוק לא יפגע בכלכלה הישראלית ורק יחזק את מעמדן של החברות הישראליות בשוק כיוון שאלו לא מבצעות ניסויים על בעלי חיים.

כמו כן, החוק לא יפגע ברפואה ובמחקר האקדמי בתחום הבריאות ולא יסכן חיי אדם.

לכן, אני קורא לכם להצביע בעבור הצעת החוק של גדעון סער שתעלה השבוע לדיון במליאת הכנסת.

מכתב זה נשלח במקביל לאתר "עבודה שחורה" שעוקב אחר פעילות חברי הכנסת מסיעת העבודה ומקדם שיח אקטיבי בין נבחרי הציבור לבוחריהם.

אשמח לשוחח עמכם על הנושא ולספק מידע נוסף באם יידרש,
יהונתן קלינגר

(ולמי שזקוק לתזכורת איך זה עובד באמת, כדאי לשוב ולקרוא על מאבקם של ארגוני בעל החיים ביוזמת החוק של שר החקלאות, ישראל כץ, בנושא פיטום אווזים.)

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. שווה קריאה :

    הזכות לחיים גם לבעלי חיים…

    לכאורה אין דבר שיעמוד בפני תיקון חוק צער בעלי חיים של ח”כ גדעון סער. הרי כולנו יהודים, כולנו רחמנים בני רחמנים, וכולנו סולדים מעצם המחשבה ע…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.