חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תוכנית ויסקונסין – עבור מי היא עובדת?

נושאים כלכלה ותקציב, מידע על פעילויות ב 26.02.09 6:02

סינגור קהילתי, שומרי משפט – רבנים לזכויות אדם, מחויבות לשלום ולצדק חברתי, הקשת הדמוקרטית המזרחית והמרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית מזמינים את הציבור הרחב לכנס בנושא תוכנית ויסקונסין. להלן ההזמנה

 

מזמינים את הציבור לכנס

תוכנית ויסקונסין – עבור מי היא עובדת?

בחוץ משבר כלכלי עולמי , נחשול הולך ומתגבר של אבטלה, ובינתיים הצעת חוק ההסדרים 2009 מנסה להרחיב את התוכנית הניסיונית

והשנויה מאד במחלוקת.

בלי דיון בכנסת, בלי שיח ציבורי, ומבלי שנשאלות השאלות הקשות: 

 • האמנם הפרטה של שירותים חברתיים היא הדרך?
 • איך משפיע המשבר הכלכלי על שוק העבודה ועל החברה בישראל?
 • האם התכנית באמת מספקת את השירותים הטובים ביותר בכדי לחלץ אנשים מעוני?

על כל זאת ועוד ב –

יום א', 1/3/09  , באולם ז'ראר בכר, ירושלים

 

16:30-17:00 – הרשמה וכינוס

17:00-17:20 – פתיחה

17:20-18:45 – "עדויות בגוף ראשון" – עדויות מפי משתתפים בתוכנית, בפני נציגי ציבור: פרופ' גייל אוסלנדר – דיקנית ביה"ס לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית, האוניברסיטה העברית,  עו"ד אורלי ביטי – סגן יו"ר נעמ"ת,  גב' עינת פישביין – ידיעות אחרונות.

18:45-20:00 -מרווחה לעבודה? מבט רחב על התכנית בישראל- בהשתתפות:  פרופ' דני גוטווין – אוניברסיטת חיפה,  דר' איציק ספורטא – אוניברסיטת תל אביב,  דר' אמיר פז- פוקס – הקריה האקדמית אונו, מר יוסי פרחי – מנכ"ל שירות התעסוקה.

                                                                                                                                                                

לפרטים נוספים –

ניצן תנעמי, שומרי משפט- רבנים למען זכויות אדם. 054-6798002 [email protected]

תמי גרוס , עמותת סינגור קהילתי. 052-3866537 [email protected]

 

הכנס מתאפשר הודות לסיוע של הקרן לירושלים והקרן החדשה לישראל

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

2 תגובות

 1. מייק פלג :

  מצורפת כתבה שפורסמה במקומונים האשקלונים לפני מספר שבועות.

  "הללו" את וויסקונסין
  מייק פלג

  העשירים ושכבות הביניים, נערכים לשרוד את התקופה הקשה הצפויה לכולנו במינימום נזק להם. החזקים למדו שעל פי השיטה הקפיטליסטית הנהוגה במדינת ישראל, צפויה להם תקופה של רווחה ועדנה, אם רק ישכילו לסתום את הפה ולשבת בשקט בשעה שהשכבות החלשות נעשקות.

  אחד ממשתפי הפעולה (לכאורה) עם החזקים, הוא הכתב הכלכלי של עיתון הארץ נחמיה שטרסלר. הלזה ליווה את הרפורמות של בנימין נתניהו בשבתו כשר אוצר ללא סייגים ובהערצה . בעיקר שיבח שטרסלר, את קיצוץ קצבאותיהם של נזקקים. מסיבות "נעלמות", תמך שטרסלר גם בתוכנית וויסקונסין שפגעה באלפים והרסה את החיים של מאות ילדי עניים בירושלים, נצרת וחדרה אבל הנפגעת הגדולה מכולם- אשקלון!

  המשבר העולמי בו אנחנו נמצאים היום, מוכיח שהקפיטליזם המכונה חזירי אותו אוהדים שטרסלר ודומיו, טוב לחזקים אך רע בסופו של דבר ל לש לשכבות היותר חלשות.
  במאמר בעיתונו, קם שטרסלר להלל ולשבח בסוף השבוע האחרון, על הקפיטליזם האלים והברוטלי, על כל הכרוך בו.

  שטרסלר בחר לתקוף את שר התמ"ת אלי ישי האחראי על תוכנית וויסקונסין והנקראת היום 'אורות לתעסוקה'. כן תקף העיתונאי היהיר, את יוסי פרחי, מנכ"ל שרות התעסוקה, המוכר לנו מהימים בהם היה עוזרו של שר התמ"ת אלי ישי. שניהם נבהלו נדהמו לראות עד כמה איומה ונוראה היא התוכנית האמריקאית וויסקונסין. ישי ופרחי למדו כמוני וכאחרים שעיקר כוונתה של התוכנית היא לחנך את המובטלים ביד קשה ולעקל ולשלול את קצבאות הקיום של משתתפי התוכנית. העילה הרשמית לקיום התוכנית האומרת שיעדה הוא לסייע בידי המובטלים למצוא עבודה לאורך ימים, הסתברה כעבודה בעיניים. ולעג לרש.
  ישי, לאחר שכבר עמד לסגור את התוכנית ולשגרה לבית עולמה, שינה את דעתו בגלל לחצים שנלחץ ע"י ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו. אולמרט הוא האיש החשוד בעיני לא מעט אנשים כמי שזכה לכאורה לראות מעטפות דשנות גם מאצל מפעילי וויסקונסין, כאות הערכה לעזרתו להם ול"טוב ליבו".
  ישי שלא אפשרו לו לסגור את התוכנית, ריכך את אותה כשהחזיר את ישישיה לטיפול שרות התעסוקה שם אין הוא מרשה שיפרו את חוק כבוד האדם, באופן בו נוהגים בוויסקונסין. עוד קבע ישי שמפעילי התוכנית לא יחיו על דמם של המובטלים אלא יתוגמלו לפי הצלחות ביישום.
  את יוסי פרחי מינה להיות מנכ"ל שרות התעסוקה.

  שטרסלר מרבה להלל ולשבח את תוכנית וויסקונסין כבר מימיה הראשונים. במאמרו הוא טוען שכבר ידועים לו ממצאי מחקר אותו ערך מכון ברוקדייל בו יתפרסמו נתוני הצלחה המשבחים ומהללים את וויסקונסין, נתונים שעל פיהם ביסס את כתבתו האחרונה. הכתב לא זכר להזכיר כי מכון ברוקדייל וארגון הג'וינט, קשורים קשרים עבותים בהבאת תוכנית וויסקונסין לישראל ולהנחלתה, מה שהופך אותם לבעלי עניין בהצלחתה. נמצא שהם חוקרים את עצמם ולכן, אין ספק שאינם מתאימים להיות מחלקי הציונים הקובעים שהתוכנית הצליחה מעל ומעבר. חשוב להזכיר שדורית נובאק שכונתה ע"י רבים ממשתתפי התוכנית בכינויי גנאי קשים ביותר ולא טרחה להפריכם, היא אותה אישה שהועמדה בראש התוכנית המקורית. כאשר האדמה בערה מתחת לרגליה, הבריחו אותה למוסד 'יד ושם' המתאים לנתוניה ביותר. – טומי לפיד, חברו הטוב של אהוד אולמרט שהייה יושב ראש 'יד ושם' קיבל אותה בזרועות פתוחות, חבר אחר של אולמרט, הינו תורם כבד וכ"ו וכ"ו(המבין יבין)

  התנפלותו של שטרסלר על שרות התעסוקה, איננה מפתיעה. אני עצמי ניצול וויסקונסין ומקור יודע דבר. ומעיד כי אלה היו דרכיה! ככל הידוע לי לא השתנה לכאורה דבר מהותי בגישה הפוגענית, המעליבה והמזלזלת. יבוא יום והיא תחקר.ואז אולי ישתנו הלכות במדינה שלא שמרה על תושביה ובניה ואולי לנפגעי וויסקונסין יוחזר כספם וממשהו מכבודם.

 2. מייק פלג :

  מייל שנשלח היום אל יוסי פרחי

  1/5/2009

  לכבוד: מר יוסי פרחי, מנכ"ל שרות לתעסוקה
  מאת:מייק פלג ויוסי לוי 'ארבעה אשקלונים'
  הנדון: נא שיתוף הפעולה שלך במיגור תוכנית וויסקונסין הבזויה!

  לאחרונה שיתפנו אותך במהלכים וכתבות אותם בצענו מול המקומונים האשקלונים ואצל מבקר המדינה. לצערנו לא זכינו לתגובתך למרות שפעילותנו נגד תוכנית וויסקונסין הינה אינטרס מובהק שלך.
  לדוגמא: נחמיה שטרסלר מסית נגד שרות התעסוקה ואנחנו פועלים אצל המבקר להוכיח כי שטרסלר והאוצר נעזרים בנתונים שקריים היוצאים ממכון ברוקדייל "המוכיחים" ששרות התעסוקה שווה כקליפת השום ( לתחת) . עוד מסית נגדך שטרסלר שהוא בעינינו משת"פ בכיר של הגורמים האינטרסנטים התומכים בהרחבת תוכנית (מזימת) וויסקונסין כשהוא קובע כי כל עניינך בשרות התעסוקה היא העובדה שבשרות קיים מאגר של 630 משרות מה שעושה אותו נכס פוליטי נחשק ועסיסי אצל השר אלי ישי אשר מינה אותך לג'וב.
  נודה לך אם תתייחס אלינו. השתתפותנו בתוכנית הפכה אותנו פרנואידים המפרשים לא טוב את התעלמותך מאתנו.

  מייק פלג, יוסי לוי – 'ארבעה אשקלונים'

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.