חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קריאה לציבור המורים ולמי שנושא החינוך עומד לנגד עיניו

נושאים דעות, חינוך ותרבות, פוליטי ב 9.02.09 6:02

לאחר ההודעה שמפלגת המורים לא תתמודד בבחירות לכנסת, נושא החינוך מעט נשכח בשיח הציבורי. שושי פולטין פונה לציבור המורים בפניה לתמוך במי שלדעתה מייצג אותם נאמנה, חה"כ הרב מיכאל מלכיאור

רגע לפני שהגענו לישורת האחרונה בבחירות אני מרגישה חובה לפנות אליכם.

 הרצון שלי הוא להעביר את התחושה העמוקה שאנחנו המורים, יותר מכל ציבור אחר חייבים לבחור במי שעשה ויעשה לקידום החינוך. מי אם לא אנחנו, אשר חווים את ההתדרדרות היומיומית  במערכת החינוך, צריכים  להשאיר את הנושא על סדר היום הציבורי .לשם כך אנחנו חייבים לעשות את המעט ולהבטיח שהרב מלכיאור , ימשיך לכהן בכנסת הקרובה עם חיזוק של אנשי התנועה הירוקה, אנשים ראויים בעצמם. (התנועה הירוקה מימד)

לאותה מסקנה ובאופן בלתי תלוי הגענו איתי אשר , אשר חיזק , סייע ונתן לי את ה 'במה' באתר;  ענת שניידר אשר מובילה את המאבק ב 'אופק חדש' וגם 'הבנות על הטריבונה' , כך מכנות עצמן כאן ב 'עבודה שחורה' העושות את מלאכת החינוך ועוקבות מקרוב אחר כל פרסום , מלקטות מקורות מידע  ומפרסמות אותן* .

לא בכדי הגענו למסקנה המשותפת הזו – המעקב היום יומי אחר הפעילות הנעשית במערכת החינוך ובעבודה הפרלמנטרית , נתן לנו להבין שהרב מלכיאור הוא אחד מחברי הכנסת המצטיינים העוסקים בחינוך ואין ספק שימשיך לעשות זאת אם וכאשר ייבחר שוב.

חיזוק לדברים  ניתן לקבל גם מכתבים פרלמנטאריים, אריק בנדר nrg ,ושחר אילן, מ 'הארץ' שכתב לי לאחרונה : "מלכיאור הוא מהח"כים היותר טובים ויותר ערכיים שהיו בכנסת היוצאת והיחיד כמעט שבאמת עשה דברים חשובים למען החינוך".

כותבת ענת שניידר : "במאבק שלנו נגד האופק החדש, מצאתי אוזן קשבת אצל יו"ר ועדת החינוך בכנסת הרב מלכיאור. פעמיים זימן אותי ואת חברי המורים לוועדת החינוך ונתן לנו במה להשמיע את עמדתנו נגד האופק החדש, נגד הכפייה של האופל ונגד האיומים על המורים שסירבו להצטרף לאופק החדש. נתן לנו הזדמנות שלא ניתנה לנו בהסתדרות המורים, להסביר בכנסת ישראל שהאופק החדש הוא הסכם עבודה חדש למורים – לא רפורמה, הסכם תעסוקה שיגרום לשחיקה מהירה של המורים ופגיעה בחינוך."

גם המורות באולפן קיבלו את התמיכה מהרב מלכיאור – "הרב מלכיאור איש חינוך אמיתי שתמך בנו המורים לאורך כל הדרך. עכשיו הזמן לתמוך בו".  וכך גם עובדי הסגל הזוטר אוניברסיטאות, ההורים לילדים מוגבלים ועוד ועוד.

כותב איתי אשר"עזבתי לאחרונה את מפלגת העבודה והצטרפתי למימ"ד, כדי לקדם את בחירתו המחודשת של הרב מלכיאור לכנסת. הרב מלכיאור הוא ח"כ מצטיין ,אך לצערי פעילותו הברוכה אינה זוכה להערכה מספקת בציבור ולסיקור הולם, אולי משום שאינו חיית תקשורת וגימיקים"

ועוד כותב איתי אשר:

"ועכשיו נגיד פשוט ולאט
מי שרוצה את דו"ח דברת – נא להצביע לליכוד של לימור לבנת וביבי נתניהו או לקדימה של רונית תירוש. מי שמצביע "מחל" או "כן" – יקבל את דברת ושלא יתלונן. 
מי שרוצה את אופק חדש – נא להצביע למפלגת העבודה. מי שמצביע אמת – יקבל את אופק חדש גם בתיכונים, ואולי גם את דברת המקורי (שהרי העבודה צפויה לשבת בקואליציה של ביבי.(

מי שרוצה רפורמה אחרת – אסור לו להצביע למפלגות הגדולות. רק המפלגות הקטנות נלחמו למען המורים (ולמען התלמידים וההורים(...".

אחת השאלות שעולות כל הזמן היא  "ומה עם אחוז החסימה?", על כך אני מפנה לדבריו של שחר אילן :

"מה אציע לשמאלן שלא מסוגל  בשום אופן להצביע למפלגה גדולה ובייחוד לקול הצף ולמי שאין לו למי להצביע? נדמה לי שאופציית ההצבעה הטובה ביותר היא התנועה הירוקה מימד. הבאז סביבה גדול. לכן לדעתי יש סיכוי סביר שהיא תעבור את אחוז החסימה. מי שמצביע להם מקבל את הח"כים הטובים ביותר עבור הקול שלו. היו"ר מיכאל מלכיאור היה אחד מחברי הכנסת הטובים ביותר של הכנסת היוצאת. גם שני נציגי התנועות הירוקות שברשימה ערן בן ימיני ואלון טל נראים אנשים מצויינים. ללכת ולהעביר את התנועה הירוקה מימד את אחוז החסימה זו בהחלט הצבעה ראויה.

אבל זו הצבעה ראויה מאד מסיבה נוספת והיא שאם התנועה הירוקה מימד עוברת את אחוז החסימה היא משנה את הרכב הגושים ומוסיפה לליבני שנים-שלושה מנדטים. לכן לכל מי שלא מסוגל להצביע קדימה, לכל מי שרוצה שמאל אבל לא מסוגל להצביע למרצ או לעבודה, וביחוד לכל מי ששוקל לדלג על הקלפי, התנועה הירוקה מימד היא התשובה (לא להתבלבל עם הירוקים!). צריך להעביר את המפלגה הנהדרת הזאת את אחוז החסימה.  

ואני מוסיפה – מי אם לא אנחנו המורים,  הורים , תלמידים, כל מי שמערכת החינוך קרובה לליבו יכולים וצריכים לעשות זאת?

יש בארץ 120,000 מורים – במקום לתת את קולנו למפלגה/חבר כנסת שרוב הסיכויים שיום לאחר הבחירות יורידו את נושא החינוך מסדר היום שלהם, כפי שעשו בעבר, 'נסתכן' ונצביע למי שראוי להתאמץ בשבילו. עם כוח אלקטוראלי כזה בוודאי שאפשר!

הבנות על הטריבונה :אשר עקבו אחר פועלו של מלכיאור לאורך הקדנציה…ומביאות כאן מדגם מיצג מאמירותיו האמיצות: ('נציגת הטריבונה' גליה) :

 • "אופן השביתה בהשכלה הגבוהה הוא הפקרות ושאננות בלתי נסבלת", אמר יושב ראש הוועדה, ח"כ מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד) (ראה כאן).
 • ועדת החינוך קוראת לממשלה לחזור בה מבקשתה לצווי מניעה נגד המורים (ראה כאן).
 • ועדת החינוך דנה היום בתלונות הורים לפיהן משרד החינוך לקח את הסייעות האישיות שטיפלו בילדיהם המוגבלים (ראה כאן).
 • "חבר הכנסת מלכיאור זעם. בהודעה שהוציא לתקשורת כתב כי משרד החינוך מסתיר את הציונים מעיני הציבור יותר מכפי שמדינת ישראל מסתירה את סודות האטום" ( אודות הסתרת מידע מהציבור על ידי משרד החינוך )

ועוד:

 

נערך על ידי גל
תגיות: , , , , , ,

4 תגובות

 1. קטן :

  אז לא הבנתי, למי כדאי להצביע?
  אין לי זמן לקרוא את כל זה….

 2. שושי פולטין :

  לתנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור – האות (ה)

 3. מורה עצובה :

  מקווה שנראה את האור בקצה המנהרה כי נכון לרגע זה אנו רואים את ה"אופל" בשל האופק החדש-הצילו!!!

 4. שושי פולטין :

  למורה עצובה,
  הרב מלכיאור רואה את נקודות התורפה של האופק החדש, בניגוד לשאר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.