חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ מיכאל מלכיאור מבקר את "אופק חדש"

נושאים חינוך ותרבות, פוליטי ב 5.02.09 11:37

במכתב ששלח יו"ר ועדת החינוך וראש רשימת התנועה הירוקה מימ"ד, ח"כ מיכאל מלכיאור, למורה ענת שניידר, מובילת המאבק נגד רפורמת "אופק חדש", הוא מביע לראשונה עמדה ביקורתית מפורטת ביחס לליקויים ברפורמה, ומבקש את תמיכת המורים כדי להמשיך ולפעול לטובת החינוך

י' שבט תשס"ט

‏04/02/2009

לכבוד ענת שניידר

ענת יקרה,

בפן האישי, שמחתי על הקשר איתך. כיו"ר ועדת החינוך, שמחתי שיכולתי לתת לך את הבמה, שלצערי הגדול ניסו גורמים חזקים ודורסניים למנוע ממך, תוך שימוש בשיטות פסולות המשמשות לא אחת את מי שחושש מלשמוע דעה אחרת, בעיקר כשברור לו שיש בה יותר מקורטוב של אמת.

ידוע לך ודאי, כי גם עלי הופעל מכבש של לחצים, לכן אני יכול לתאר לעצמי את הלחצים שהופעלו עליך ולהעריך שבעתיים את אומץ לבך, המסירות, וההתמדה שלך, בתור מי שתלויה במערכת.

הדעה שלי כלפי רפורמת שרת החינוך הייתה, ועודנה, אמביוולנטית. ציפיתי וקיוויתי לרפורמה אמיתית ומעמיקה שתשנה את מערכת החינוך בישראל. ודאי שלא קיבלתי את אשר אליו ייחלתי. המרכיב שהוא חשוב ומשמעותי בעיניי אלו הן השעות הפרטניות שהתווספו למערכת. יחד עם זאת, אין ספק שבלי פתרון של מרכיבים בעייתיים אין רפורמה.

 • התגמול למורים על השעות המרובות אינו ראוי ואינו הוגן ולמעשה הינו הרעת תנאיהם של מצטרפי הרפורמה
 • הובטח כי תהיה למורים החירות לבחור אם להיות חלק מהרפורמה, אך בפועל אין זה כך.
 • בשל תביעת משרד האוצר נאלץ משרד החינוך לקחת חלק גדול של התוספת על חשבון קיצוצים בבשר החי של החינוך (כגון סעיפי צמצום פערים) דבר שמשול ללקיחה מכיס אחד לטובת כיס אחר, שעה שגם כך העומס והתנאים המוטלים על המורים בבתי הספר הוא גדול.
 • רפורמה אמיתית חייבת לכלול מרכיבים שונים שישפרו את התנאים:
 1. מספר הילדים בכיתות מוכרח להצטמצם לעד 28 ילדים בכיתה בבי"ס יסודי ול- 32 ילדים בכיתה בבי"ס על יסודי.
 2. יש לבצע תשתית בביה"ס שתאפשר למורים את קיומן של השעות הפרטניות ואת שעות ההכנה בביה"ס.
 3. עוד טרום החלת הרפורמה קיים, בהשוואה בינ"ל, עומס גדול של שעות על המורים. לפיכך לא ניתן להעמיס שעות נוספות ללא החלת תנאים מיוחדים.
 4. הרפורמה חייבת לכלול תנאי שכר הגונים לפיהם היעד לשכר מורה מתחיל צריך להשתוות לשכר הממוצע במשק.
 5. אין זה הגיוני לקצץ בהכשרת המורים ובהשתלמויותיהם ולצפות שיהיו להם את הכלים להתמודד עם האתגרים הרבים בחינוך.

גם לכשימולאו התנאים הללו, שנמצאים בהישג יד, ברור לגמרי שמורה לא יבוא למקצוע ללא תחושת השליחות הקדושה לעתיד המדינה.  חייבים להבין שעל החברה, הממסד ומשרד החינוך לתת את הגב למורים הנושאים בנטל החינוך כאשר מעבר לקשיים שהם מנת חלקם של העוסקים בהוראה, מתווספים בחינוך בארץ קשיים נוספים כגון תופעת האלימות בחברה, המצב הביטחוני, מספר של 270 אלף ילדים בסיכון ועוד נושאים הנופלים על כתפיהם של המורים.

כדי להוביל את החינוך בישראל למקום הראוי למדינה, מה שדרוש בעיניי הוא רפורמה מקיפה שתיבנה מתוך דיאלוג אמיתי עם המורים. זוהי הסיבה שנכנסתי לפוליטיקה. השאלות הביטחוניות חשובות ומעסיקות אותי, אבל אני בטוח שתהליך נכון יביא את רמת החינוך כאן לרמה הראויה למדינה מתוקנת הרבה יותר מאשר אם מי מהמועמדים יהיה שר הביטחון והאחר ראש ממשלה או להיפך. אני מבטיח לכם שכשעמיתיי חברי הכנסת ירוצו לועדת החוץ והבטחון, אני וחבריי לסיעה נרוץ לועדת החינוך.

זוהי הסיבה שאני מעמיד את עצמי לבחירות הללו, אני מאמין שישנם מספיק אנשים שמבינים שאי אפשר באמתלה של בטחון לתת לחינוך, לסביבה ולחברה להמשיך ולהתדרדר משך ארבע שנים נוספות.

לאחר שנים רבות של עשייה בתחום, אני מכיר את המערכת היטב, ומודע לתנאי המורים והתלמידים לפניי ולפנים. קידמתי רפורמות בכיוון בו אני מאמין. התנועה הירוקה מימד תמשיך גם בכנסת הבאה בעשייה בלתי מתפשרת למען ערכים ועקרונות המשותפים לנו. לא נרים ידיים מול הכוחות שחושבים שחינוך זו סיסמת בחירות שלא עומד מאחוריה דבר.

אם תתנו בי את האמון, אשמח להיות נציגכם בכנסת ה- 18.

בברכה חמה,

הרב מיכאל מליכאור

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

36 תגובות

 1. שושי פולטין :

  מכתב חשוב ביותר המראה את מכבש הלחצים שהופעל בנושא אופק חדש הן על המורים, הן על הרב מלכיאור וגם על העיתונאים (העיתונאית תמר טרבלסי העידה על כך בסיום שביתת המורים).
  אין ספק שדעתו של הרב מלכיאור כמומחה בעניין, מחזקת את הטענה שהסכם אופק חדש הוא הסכם שכר הפוגע במורים ללא רפורמה משמעותית.
  הגבתי גם בפוסט כאן –
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=870216

 2. הרב מלכיאור מבקר את אופק חדש: ככה לא בונים רפורמה : הירוקה בתנועה :

  […] ביניכם, אני ממליץ מאוד על המכתב ששלח ח"כ הרב מלכיאור למורה ענת שניידר, מובילת המאבק […]

 3. מורה באולפן :

  כמורה באולפן בבאר_שבע אני רואה חובה נעימה להזכיר את פועלו הנמרץ והבלתי מתפשר נגד סגירת האולפנים שמובילה שרת החינוך הגב' תמיר גם בימים אלה של ערב בחירות.
  הרב מלכיאור עם עוד חכים נפלאים לא חסך שבטו ממהלך זה של השרה ותרם תרומה נכבדה למאבק מורי האולפנים.
  אנו שבים ומודים לך הרב מלכיאור ומאחלים לך הצלחה במפלגה שהקמת.

 4. מכבש הלחצים :

  http://www.hakoled.org.il/webfiles/fck/veida.jpg

 5. מכבש לחצים 2 :

  http://www.tohen-media.com/webfiles/fck/Image/Hakoled_Knesset2.jpg

 6. שושי פולטין :

  ל"מכבש הלחצים" – אני כמעט בטוחה שלא למכבש הזה התכוון הרב מלכיאור,
  אני לא רואה פסול בזה שיו"ר ועדת החינוך מקבל את פניהם של אנשי 'הכל חינוך', אין לי הוכחות אבל לא נראה לי שזה הכיוון שעליו הוא דיבר! אני מניחה שהחץ מופנה לכיוון משרדי הממשלה…מפלגה ויוצא בזה.

 7. תמר :

  צר לי "לקלקל את החגיגה", אך מכתבו של ח"כ מלכיאור הוא בבחינת מעט מידי ומאוחר מידי….בתוקף תפקידו בכנסת היוצאת, כיו"ר ועדת החינוך, יכול היה לעצור את רפורמת האופל שהושתה עלינו בעל כורחנו. כל שכתב היום, היה ידוע לו עוד טרם החתימה על ההסכם הקיבוצי ולצערי, לא עשה דבר כדי לעצור את הרפורמה שתדרדר את כל מערכת החינוך לתהום עמוקה ביותר, תוך רמיסה, ברגל גסה, של זכויות המורים ותנאי עבודתם…ברור כשמש שמכתבו זה הוא בבחינת נסיון לגרוף את קולותינו בבחירות הקרובות…אני לא משתכנעת מהבטחות של הרגע האחרון…

 8. דניאלה :

  תמר,
  אני חושבת שאת לא בדיוק מבינה איך עובדים כנסת, מפלגות ופוליטיקאים. פוליטיקה היא אמנות האפשרי, והרב מלכיאור עשה כל מה שאפשר כדי לתת במה למתנגדים.
  המורים הפחדנים, לעומת זאת, עשו כל מה שאפשר כדי לעשות קולות של שטיח, וחיכו שמישהו אחר יעשה בשבילם את העבודה.
  מלכיאור שילם מחיר לא פשוט על כך שהיו לו עקרונות, אבל המורים? הם ישלמו כל החיים.

 9. לתמר :

  מלכיאור לא יכול היה לעצור משא ומתן להסכם שכר. היחידי שהיה בידו לעשות זאת הוא וסרמן.

  מלכיאור פתח דיון בכנסת ונתן במה למה שנקרא אז "קומץ מתנגדים רעשני", התנגדות ש"מכבש הלחצים" ניסה להשתיק בכל דרך אפשרית.

  גליה

 10. דליה :

  תמר
  האם את מורה? מורה בבי"ס שבו הופעלה הרפורמה אופק חדש? מה את עשית כדי למנוע את הרפורמה? הייתי שמחה לשמוע מה את עשית כדי למנוע את הפעלת הרפורמה בבית-ספרך.
  מה יכול היה לעשות ח"כ מלכיאור כדי לעצור הרפורמה?
  מה ההשמצות האלה?
  האם את משווה את ח"כ מלכיאור לאותם פוליטיקאים שמפזרים הבטחות ומבקשים את קולות הבוחרים כדי לקדם את עצמם? ח"כ מלכיאור עבד בחריצות בכנסת ובועדת-החינוך. הוא עשה למען האולפנים, למען המכינות הקדם צבאיות, וקידם חוקים ויוזמות חינוכיות. ח"כ מלכיאור הוא אחד הח"כים הראויים לתמיכת האזרחים. לומר עליו שכל מטרתו היא ניסיון לגרוף קולות של מצביעים בבחירות היא השמצה שח"כ מלכיאור לא ראוי לה. האם ח"כ מלכיאור הבטיח משהו ברגע האחרון? אני לא רואה הבטחות. הוא מבטיח שימשיך לפעול, ואני מאמינה לו. הוא עשה בעבר וימשיך לעשות בעתיד.

 11. נדב פרץ :

  נראה לי, אפעס, כמו צעד די פחדני מצד מלכיאור.

  כשהוא היה במפלגתה של שרת החינוך, הוא לא אמר מילה נגד אופק חדש.
  היום, כשהוא נאבק עם המפלגה שלה על קולות, פתאום – שבוע לפני הבחירות – הוא נזכר להגיד כמה זה הסכם רע.

  אם זו הפוליטיקה החדשה שתי"מ מציעים לנו, אולי עדיף להישאר עם הישנה.

 12. מכבש לחצים :

  שושי, אני לא מפרשת את דברי מלכיאור. אלא קובעת שהצוות הזה הוא "מכבש הלחצים". והמכבש הזה הופעל גם על יולי תמיר. כבר למעלה מחצי שנה שאני עוקבת אחרי החבורה החביבה והנחושה הזו, שעברה להתגורר בכנסת. הם אלו העומדים מאחרי כל המהלכים המתבצעים במשרד החינוך אחד לאחד(השם המפורש:רפורמת דוברת) הצעת חוק החינוך הציבורי, הצעת חוק המועצה הלאומית לחינוך, כל סעיף וסעיף בדוח דוברת מתבצע. הם מתקדמים בשקט ובנחישות. ישנם מהלכים חיוביים בדוח (חוק השילוב למשל) וישנם הרסניים = מגמות הפרטה. הם למדו מהטעות של לבנת ושינו אסטרטגית פעולה, תעקבי אחרי מהלכי הרב פירון בדה מרקר, ותראי איך הוא משחיר באופן עקבי את מערכת החינוך. כולל פרשנות הפוכה שהוא נותן לתוצאות חיוביות בסקרים .

  התוצאה של המהלכים היא, שהמערכת הממלכתית מופצצת בסקרים, מחקרים, מיצבים, סטנדרטים, השגים, תשומות ותפוקות – והמערכת הפרטית מקבלת את כל הפליטים שמבקשים שיתנו לילדים שלהם ללמוד בנחת ובלי לחץ.
  כמו בארה"ב גם כאן החינוך הביתי תופס תאוצה.

  גליה

 13. גליה :

  בבחירות כולם מנסים "לגרוף קולות" אלו כללי המשחק הדמוקרטי.

  נותרה הבחירה בין שרת חינוך ששיקרה ביודעין מעל בימת הכנסת, לא ענתה לשאילתה, המשיכה בשקריה בתקשורת ועשתה הכל כדי לסתום פיות של מורים בישראל. לבין יור' ועדת חינוך שנתן לאותם מורים את האפשרות להביע את מחאתם בכנסת בניגוד לעמדת הממשלה (מפלגה) בה הוא חבר.

  מלכיאור סחתיין !

 14. ענת שניידר :

  נדב, אנחנו אמנם לפני בחירות, אך מכתב זה שנתב אלי, הוא המשך ישיר של התמיכה של מלכיאור במורים.
  המכתב הוא התחייבות להמשיך והפעם ללא מאבקים עם מפלגת העבודה. ברור לנו שתמיכתו בנו היתה מלווה בהתנגדותה הנחרצת של שרת החינוך חברת מפלגתו.

  אנחנו המורים מבינים היום יותר מתמיד שעתידינו המקצועי ועתיד החינוך נמצא בפוליטיקה. המסר במכתבו של הרב מלכיאור ברור. יו"ר התנועה הירוקה – מימ"ד כותב לי במפורש שהוא מתנגד להסכם אופק חדש וכפייתו על המורים. במאבק שלנו נגד האופק החדש, מצאתי תמיד אוזן קשבת אצל יו"ר ועדת החינוך בכנסת הרב מלכיאור. פעמיים זימן אותי ואת חברי המורים לוועדת החינוך ונתן לנו במה להשמיע את עמדתנו נגד האופק החדש, נגד הכפייה של האופל ונגד האיומים על המורים, שסירבו להצטרף לאופק החדש. הרב מלכיאור נתן לנו הזדמנות שלא ניתנה לנו בהסתדרות המורים, להביע את התנגדותנו ולהסביר בוועדת החינוך בכנסת ישראל שהאופק החדש הוא הסכם עבודה חדש למורים – לא רפורמה. הסכם תעסוקה שיגרום לשחיקה מהירה של המורים ופגיעה בחינוך. הסכם שנעשה בכפייה ובאיומים על מורים. כשזומן דיון מיוחד בנושא אופק חדש, רצינו לחשוף את המספר של המורים שסרבו להצטרף לשעה הפרטנית ולאופק החדש, ביקשתי את דחיית הדיון בגלל נסיעתי לחו"ל. הרב מלכיאור הבין שחשוב שהמורים ישתתפו בדיון בגלל שאין בו רפורמה, אלא הסכם תעסוקה חדש למורים. מה רבה היתה הפתעתי שהישיבה אכן נדחתה בשבוע כדי שאוכל להשתתף בדיון כמובילת המאבק, ואושר לנו להביא כ- 30 מורים לדיון בוועדה.
  חשוב להזכיר שהישיבה זומנה בעקבות השאילתות של רונית תירוש וזהבה גלאון לשרת החינוך, על המספר המדוייק של מורים שסרבו להיכנס לאופק החדש, ובעקבות הסרוב נוכתה משכרינו תוספת הרפורמה. בישיבה זו הוצג מצג שוא כאילו רק מבודדים, פחות ממאה, נוכה השכר מהתוספת בגלל הסירוב. כתוצאה מכך פנינו לאחראית על חופש המידע וחשפנו את המספר המדוייק 23,000 מורים שסרבו לקבל את תוספת הרפורמה ונוכה שכרם. חשפנו את השקר שהועלה בוועדה. אם לא דחיית הדיון, אולי לא הייתי פונה לאחראית על חופש המידע וחושפת האמת. בבחירות האלה לדעתי חשוב שהמורים יצביעו למען המקצוע שלנו ולמען החינוך בישראל. אנחנו צריכים לזכור את שעשתה לנו יולי תמיר (מפלגת העבודה), בעזרתו הנדיבה של וסרמן (מפלגת העבודה). החתימה שלהם על הסכם האופק החדש שמחק זכויותינו, הוסיף לנו שעות הוראה רבות תוך הורדת ערך שעת העבודה. בנוסף, לא נותנים למורים לבחור אם להצטרף לעבודה בתנאי עבודה קשים עפ"י האופק החדש. כופים על המורים את הרעת תנאי העבודה של האופק. בהנהגתה של יולי תמיר, לא מכבדים עד היום את ההסכמים שנחתמו בסיום השביתה של מורי העל יסודי. זאת במטרה לכפות גם על מורי העל יסודיים את האופק החדש. לכן מורים וכל מי שהחינוך יקר לו לא יצביעו הפעם עבור מפלגת העבודה שפגעה בחינוך ובמורים. את מפלגת הליכוד כולנו זוכרים מהקדנציה של לימור וביבי נתניהו. שנים בהם נאבקנו בדו"ח דוברת ובקיצוצי 108,000 שעות ההוראה. את הנזק של הקיצוץ בשעות ההוראה אנחנו רואים היום בתוצאות המבחנים הבינ"ל. לכן גם מפלגת הליכוד אכזבה אותנו. בעקבות תמיכתו של הרב מלכיאור במורים ובעקבות מכתבו של מלכיאור שמביא את עמדתו הברורה נגד ההסכם שפגע בנו האופק החדש. אני ומשפחתי החלטתנו להצביע עבור המפלגה שבראשה עומד מלכיאור – התנועה הירוקה – מימ"ד.

 15. הבנות על הטריבונה :

  שעקבו אחר פועלו של מלכיאור לאורך הקדניצה, מוחות על הצגתו של מלכיאור כ"פחדן" ומביאות כן מדגם מיצג מאמירותיו האמיצות:

  "אופן השביתה בהשכלה הגבוהה הוא הפקרות ושאננות בלתי נסבלת", אמר יושב ראש הוועדה, ח"כ מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד).
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/934286.html
  ועדת החינוך קוראת לממשלה לחזור בה מבקשתה לצווי מניעה נגד המורים
  http://www.knesset.gov.il/spokesman/heb/Result.asp?HodID=7715
  ועדת החינוך דנה היום בתלונות הורים לפיהן משרד החינוך לקח את הסייעות האישיות שטיפלו בילדיהם המוגבלים
  http://www.aisrael.org/Index.asp?ArticleID=11666&CategoryID=669&Page=8

  יו”ר ועדת החינוך, הרב מלכיאור: ”מחקר שערך משרד החינוך בנושא לימודי המתמטיקה – סודי יותר מסודות הגרעין של מדינת ישראל”
  http://www.knesset.gov.il/spokesman/heb/PrintResult.asp?HodId=7631

  נציגת הטריבונה
  גליה

 16. מורה באולפן :

  כל הכבוד לבנות הטריבונה ולענת שניידר.
  מנסיוני בעבר באתר זה, אי אפשר לבלבל את נדב פרץ עם עובדות.
  כשמגיעים אל החמולה שלו, קרי דודו, עמיר פרץ הוא מאבד כל שיקול דעת וכל הגינות ,במידה והיו לו.
  חבל על הזמן להוכיח לו את טעטתו. דומה הדבר לויכוח עם אנטישמים .הדוד שלו הולך עם יולי תמיר ולכן יש לו רפלקס מותנה בנושא החינוך בקדנציה שלה.

 17. מורה באולפן במרכז :

  כמורה באולפן אני מודה לך למען פעילותך עבור המשך ואף חיזוק האולפנים לעברית . שרת החינוך יולי תמיר אינה " ציונית ".
  האולפנים הם מפעל ציוני המעודד את העלייה ומחזק את הקשר שלהם לארץ ואני בטוחה כי בראייתך הנכונה את פני הדברים תמשיך בפעילותך הברוכה ומאחלת לך הצלחה בבחירות הקרובות .

 18. מנהלת אולפן :

  הגן על המורים בחירוף נפש ללא טובת הנאה. איש עם עקרונות ואידיאלים.
  אנחנו נצביע לך !!!בהצלחה

 19. אהרן לוינשטיין :

  העיקר מורותי ורבותי להצביע למפלגה חברתית בלבד ( נטו !!!) – שעיקר מרצה יופנה לעצירת השחיתות השלטונית ולפגיעה בחינוך, בבריאות, באיכות הסביבה וכו' רק כך ניתן למתן את ההרעה באיכות החיים של תושבי מדינת ישראל.

  ב 10 לפברואר תצביעו למען עתידנו אז אנא – השפיעו עימנו

 20. דניאלה :

  לנדב,
  אמש בכנס של מפלגת העבודה בראש העין, נשאל יקירך – עמיר פרץ- כיצד הוא מסביר את התנהלות שרת החינוך (מינוי שלו,לא?) כלפי האולפנים-המסע להפרטתם והחלשתם שהיא פתחה בו. זאת לאחר פריסת "המצע החברתי" של העבודה, שהוא דוגל בו. הנ"ל היתמם וטען שהוא שומע על כך בפעם הראשונה…זאת בעוד שידוע לי היטב שהיו אליו פניות רבות בעניין, והוא אף נכח בישיבת סיעת העבודה בכנסת שדנה בסוגייה, בה עסק בעיקר בנימנום.
  אז אם מדברים על פוליטיקאים פחדנים, אני מציעה שפשוט תנצור מילותיך בעניין. מלכיאור, אגב, אמר לשרת החינוך באותה ישיבה, שהיא בכלל לא מבינה על מה היא חתמה בהסכם הרפורמה, מה שגרם לה לחייך.
  בכל מובן, עדיף לנו פוליטיקאים כמלכיאור, ואתה הישאר נא עם "החבורה הישנה" שלך.

 21. ענת שניידר למורים - הצביעו לתנועה הירוקה-מימד : הירוקה בתנועה :

  […] במכתבו של הרב מלכיאור ברור יו"ר התנועה הירוקה – מימ"ד.כותב לי במפורש שהוא […]

 22. מורת אולפן :

  מלכיאור איש אשר תומך באופן קבוע

  במאבק המורים.יישר כוח!

 23. מורה באולפן :

  צר לי לומר זאת, אך ברור שעמיר פרץ שיקר, מדוע הוא טען שזאת פעם ראשונה שהוא שומע על הפרטת האולפנים ? הרי ברור לכל שהוא ידע על כך.
  איך הוא יסביר את המדיניות הסוציאליסטית של מפלגתו שאינה עולה בקנה אחד עם הפרטות.ודרך אגב גם בוזי הרצוג הסוציליסט הפריט שירותים שונים במשרד הרווחה,ויעידו על כך העובדים הסוציאלים.
  אז מה ההבדל בין מפלגת העבודה לביבי? כנראה שאין שום הבדל ביבי לפחות אומר זאת בקול ואילו שרי העבודה עושים זאת בהסתר ואחר כך מכחישים או מיתממים…

 24. מורה באולפן :

  הרב מלכיאור איש חינןך אמיתי שתמך בנו המורים לאורך כל הדרך. עכשיו הזמן לתמוך בו. מורה באולפן

 25. מורה באולפן :

  הרב מלכיאור,
  איש הגון ויקר, עזרת לנו לאורך כל הדרך במלחמתנו נגד הפרטת האולפנים!כעת תורנו לגמול לך!
  אתה עשית למעננו מתוך אמונה בצדקתנו ואינך מבקש מאיתנו דבר.
  "עוד הדרך רב עוד רבה המלחמה" אך ביחד אולי נצליח להביס את מארת ההפרטה שפשתה בארץ כאש בשדה קוצים.

 26. מורה באולפן :

  צריך להיות:
  ואינך מבקש מאיתנו דבר זולת להמשיך במאבק שהתחלנו בו וטרם הסתיים.

 27. קריאה לציבור המורים ולמי שנושא החינוך עומד לנגד עיניו. - TheMarker Cafe :

  […] המכתב ששלח לענת שניידר ובו הוא מבקר את 'אופק חדש' […]

 28. תמר :

  לדליה ודניאלה היקרות,
  עשיתי ככל יכולתי למען גירוש רפורמת האופל מבית-ספרי ועד כה נחלתי הצלחה…ימים יגידו מה יהיה בעתיד….נראה לי שאני יודעת היטב כיצד מתנהלים פוליטיקאים בכנסת ישראל, ואם אינני טועה, כבוד הרב ח"כ מלכיאור (שבאמת מכבדת אותו על פועלו) היה שותף, בכנסת היוצאת, למפלגתה של הגב' יולי תמיר….הייתכן שלא עשה את מירב המאמצים להסרת האופל ?????

 29. דניאלה :

  לתמר,
  תסכימי איתי ש100,000 מורים יכלו לעשות בערך פי 100,000 מחבר כנסת, מכובד ככל שיהיה?
  אין מאבק שחייליו הם וירטואליים.המורים בחרו לשתוק, זו עובדה – למרות שבמקרים פרטיים כמובן שיש יוצאים מן הכלל.

 30. מורה באולפן - אזור הצפון :

  תמיד הצבעתי עבור מפלגת העבודה.
  יולי תמיר, צרת החינוך, הצליחה הפעם ל"הזיז אותי" למפלגת מימד:
  הרב מלכיאור בהתמדתו העיקשת לטובת האולפנים עשה זאת!
  זהו אדם יקר שטובת החינוך לנגד עיניו. בטוחני שהוא ימשיך במאמציו אלה גם לאחר הבחירות.
  אני, משפחתי וחברותי לעבודה מצביעים עבורו ומצדיעים לו.
  יישר כוח!

 31. שושי פולטין :

  קריאה לציבור המורים, ולמי שהחינוך לנגד עיניו
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=873610

 32. איתמר כהן :

  יישר כוח לח"כ הרב מיכאל מלכיאור.

  צריך להודות לו על פעילותו הנמרצת בכנסת הן בענייני חינוך, והן בענייני סביבה,

  ולפעול כדי שהוא ימשיך לעבוד בשבילנו גם בכנסת הבאה.

 33. מתן :

  רק חבל שככל הנראה הוא נמשיך להצביע בעד מלחמות יקרות ומיותרות.

 34. תמר :

  לדניאלה,
  אכן, עם עובדות, מצערות ככל שיהיו, אין להתווכח…ציבור המורים יכול היה לעשות הרבה יותר ממה שעשה. אני, באופן אישי, התביישתי בכמות המשתתפים שהגיעו להפגנות נגד האופל (והגעתי עם חברותי לכולן כמעט) אך עדיין אני מאמינה שליו"ר ועדת החינוך יש יותר כח לעצור מהלך שגם בעיניו נראה שגוי….אם לא הוא – אז מי ??? העובדה שח"כ מלכיאור ותנועתו היו שותפים למפלגתה של שרת החינוך, מעוררת יותר מתהייה מדוע רק עתה, מספר ימים לפני הבחירות הואיל לפרסם את דעתו באתר…

 35. דניאלה :

  לתמר,
  כל הכבוד לך ולחברותייך, אבל הדרך היחידה שיש לוועדת חינוך לעצור את הממשלה היא ע"י חקיקה. כלומר, לדעתך מלכיאור היה מצליח להעביר חוק נגד הרפורמה? במליאה?
  לא סביר.

 36. פרופ' תמיר, לא ניתן היה להעלים אותך ! - TheMarker Cafe :

  […] הבחירות ועם כניסתו של שר/חינוך חדש/ה יגיע הזמן לנצל את מכתבו של הרב מלכיאור ולהציף מחדש את הדברים הקשים והחד משמעיים […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.