הפרת זכויות עובדים במכון ויצמן

מצורף בזאת מכתב שהפיצו מאבטחי מכון ויצמן. מתברר כי המכון הפר את ההסכם לשמירת זכויות העובדים עליו הוא חתום, ולכן המטרה עכשיו היא ליצור לחץ על ראשי המכון.
אתם מוזמנים לקרוא את המכתב ולשלוח מייל לראשי המכון:

לכל החברים והפעילים שלום!

לאחרונה נפוצו שמועות כאילו האמנה שנחתמה בין מכון ויצמן להסתדרות מיושמת בשטח ומאבטחי מכון ויצמן שהתאגדו לפני שנה וחצי מקבלים את כל זכויותיהם על פי חוק.

לצערנו, למרות הפרסומים הדבר רחוק מהמציאות. אמנם מכון ויצמן העלה את השכר השעתי למאבטחים, אך חברת 'צוות 3' המעסיקה את המאבטחים מתעקשת להמשיך ולעשוק אותם כבעבר. על פי האמנה מכון ויצמן היה אמור למנות אדם אשר יפקח על התנהלות חברת הקבלן הפועלת בחצרו, ויבדוק מול העובדים האם הם מקבלים את התנאים הסוציאליים להם הם זכאים. בפועל לא רק שהנהלת המכון לא מינתה אדם שכזה (או שאותו אדם איננו מבצע כלל את עבודתו), אלא אף החמירה את הנהלים ומתעלמת מהוראות החוק הנוגעים גם אל המכון עצמו.

רק לדוגמא, מזה למעלה מחודש אין הנהלת מכון ויצמן דואגות לכיסא תקין בכניסה למכון, המאבטחים נאלצים לשבת על כיסא שבור (רובם מעדיפים כבר לא לשבת כלל לאורך כל המשמרת!) וזאת למרות שהדבר הובא לידיעתם, לידיעת רכז המאבטחים ואף לידיעת מנכ"ל צוות 3!

בחודשים האחרונים החלה חברת צוות 3 לנקוט במדיניות של קליטת מאבטחים חדשים ואי מתן משמרות למאבטחים הוותיקים, מתוך מטרה לגרום לעזיבתם. כמו כן, התרבו ההתנכלויות לחבר הוועד אוהד רותם, (היחידי שעדיין עובד במכון ולא סולק ממנו כמו שני חברי הוועד הנוספים), והודעות שהוועד תולה מורדות מלוח המודעות באופן שיטתי.

אנו קוראים לכל מי שאיכפת לו לשלוח מייל או פקס להנהלת המכון ולהביע את מורת רוחו מהתנהלות המוסד המחקרי הזה שהורס את יוקרתו ושמו במו ידיו.

נשיא המכון:
דניאל זייפמן, מייל: daniel.zajfman@weizmann.ac.il , פקס: 08-9344100

סגן נשיא המכון:
גד קובר, מייל: Gad.Kober@weizmann.ac.il , פקס: 08-9344153

בתודה מראש על כל עזרה שנקבל,

וועד מאבטחי מכון ויצמן.

ליצירת קשר:

אוהד רותם
Team3workers@gmail.com
טל. 050-8482796

נספח: ההסכם שנחתם בין מכון ויצמן לעובדים (קובץ PDF)

Tags: , ,

Leave a Reply