postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אהוד אולמרט, דאג לשחרור גלעד שליט בסיום "עופרת יצוקה"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אהוד אולמרט, דאג לשחרור גלעד שליט בסיום "עופרת יצוקה"

נושאים מדיני-בטחוני, מכתבים ב 13.01.09 6:04

 מ.ק. תלמידת תיכון בת 16 כותבת לראש הממשלה, שר הביטחון ושרת החוץ, מבקשת מהם לפעול למען שחרורו של גלעד שליט במסגרת ההסכמות שיגיעו אליהן עם תום הלחימה בדרום, ולהחזיר לאזרחים את האמונה שההנהגה אינה מפקירה את החייליה שנשלחו להגן על המדינה

לכבוד

ראש הממשלה

מר אהוד אולמרט,

שלום רב,

אני נרתעת ממבצע "עופרת יצוקה". מזעזעת אותי כמות ההרוגים מכל הצדדים: האזרחים הפלשתינאים, חיילי צה"ל ותושבי עוטף עזה. הסיבה העיקרית שאני לא יוצאת כנגד מבצע זה, היא השאיפה שמבצע זה יביא לשחרורו של גלעד שליט.

ברור לי שמבצע זה הוא נקודת מפנה אחרונה בסוגיית שליט. אם החמאס יהיה מרוסק, הרווח שלו תמורת גלעד כבר לא יהיה משמעותי כבעבר. רציחת גלעד תביא לו יותר תועלת – עדיף לזעזע ולקטול לישראלים ה"נפוחים" את האגו, מאשר לחוות השפלה נוספת ע"י ישראל ולקבל מס' זעום של מחבלים. הם  יעדיפו לנקום בנו. האסירים שנסכים לשחרר יהיו חסרי משמעות מבחינתם, זניחים- אנחנו נשחרר הרי רק את המחבלים "לייט". הנקמה שלנו בהם כתגובה על רצח שליט כבר לא תפחיד אותם- אין להם שום דבר להפסיד. ריסקנו אותם, הרצון היחיד שלהם זה לנקום בנו, והכלי היחיד והטוב ביותר בשביל לעשות זאת הוא איך אם לא לרצוח בעינויים את גלעד שליט.

אני שומעת שוב ושוב בטלוויזיה על הלחץ הבין-לאומי שמופעל על ישראל. אני לא תמימה, ויודעת שבמהרה (שבוע עד שלושה שבועות) לישראל לא יהיה מנוס מהפסקת אש לאחר שסוריה ולבנון, ושאר הקהילה הבין-לאומית יאיימו עליה.

בקשתי היא, שלא תסכימו לשום הסכם מדיני שהוא, ובוודאי לא להפסקת אש, ללא הבטחה מפורשת שגלעד שליט יוחזר לישראל בתאריך מדויק, ע"י ערבות של לפחות שתי מדינות מלבד ישראל.

אני תושבת הצפון מאז לידתי לפני 16 שנים. אני מתגוררת במושב שנמצא חמש דקות נסיעה מקריית שמונה, בגליל העליון. הייתי במושב שבועיים בזמן מלחמת לבנון השנייה. נפלו שתי קטיושות שהתפוצצו בשכונה שלי, ועוד שלוש, סביב הבית שלי, שתודה לאל לא התפוצצו. אני יודעת איך תושבי הדרום מרגישים. הם חיו שמונה שנים תחת ירי, וההורים והסבים שלי מהצפון חיו מ-1968 ועד שנות האלפיים תחת ירי קטיושות. כך שאני רושמת את המכתב הזה תוך ידיעה מוחלטת על מה שתושבי הדרום עוברים. וברצוני לציין, שגם אם המלחמה הזאת לא הייתה נערכת בדרום, אלא בצפון מול חיזבאללה, וגלעד שליט היה נחטף ע"י החיזבאללה, והבית שלי היה מופגז, גם אז הייתי מתעקשת שעד שלא יוסכם באופן סופי על שובו של גלעד לישראל, בתאריך מדויק, עם ערבות, לא אתן שהמבצע הצבאי יופסק.

גלעד שליט הוא לא סתם בן למשפחת שליט, או חייל צה"ל אחד, שעם כל הכבוד לו לא נסכן את ביטחון כל ישראל למענו. ממש לא. גלעד שליט הוא הבבואה של כל אחת ואחד מחיילי צה"ל, ואף מהמילואימניקים שבהם. ובישראל, חובה להתגייס, כלומר, יותר מכך- הוא בבואה של כל אזרח ישראלי.

אני והשכבה שלי הולכים להתגייס בעוד שנתיים. אני בכל מקרה אתגייס, בין אם גלעד יחזור ובין אם לא. כל השוני יהיה בתדמית של הממשלה בעיני ובעיני חברותיי וחבריי למחזור, בערכי צה"ל שלמדתי בגדנ"ע שיתרוקנו מתוכן אם גלעד לא ישוב חי, במוראל של חברי לשכבה שיצנח, אם אחרי המבצע הזה הוא לא יחזור, ויאבדו כל התקוות שהוא ישוב אי פעם חי. כשאני וחברותי נאלץ לייצג את המדינה לאנשים מחו"ל, יהיה לנו מאוד קשה לעשות זאת אם גלעד לא יוחזר- איך נהיה אמורות להציג את המדינה באור חיובי כשהיא מפקירה את החיילים שלה, שהם אבן היסוד שלה, המהות שלה? 

אחד המאפיינים של עם ישראל שבו הוא נוהג להתפאר כל הזמן, הוא הערבות ההדדית. אם גלעד לא ישוב, אז כנראה, אין ערבות הדדית.  אנשים פה כנראה לא רואים מעבר לבית והמשפחה הפרטית שלהם (חוץ ממיעוט זעום שכנראה אין לו השפעה משמעותית על הממשלה והעם), ולכן לא עצרו את הזוועה הזאת (כן, זה לא פחות מזוועה. זוהי שואה שגלעד עובר, שיהודי עובר, שחייל צה"ל עובר, שישראלי עובר, שבן-אנוש עובר).

כל מה שאני מבקשת, ובהתחשב בנסיבות שהממשלה כרגע בעמדה חזקה יותר מזו של חמאס, והיא כבר הפרה את החלטת האו"ם שדרש להפסיק את הלחימה בעזה, להפר את החלטת האו"ם רק עוד קצת, להמשיך את הלחימה רק עוד קצת, עד שיהיה הסכם על גלעד שליט. זה שווה  את המחיר שנשלם- עוד שבוע של לחימה, עוד איומים מצד הקהילה הבינ"ל. ישראל ספגה עד עכשיו, התושבים שלה, ובייחוד תושבי הדרום עודדו ותמכו וחיכו בסבלנות. היא תעמוד בעוד טיפ-טיפה לחימה עד שיהיה הסכם על גלעד. וכן, גם אם זה אומר לעשות הסכם עם חמאס. גלעד שווה שנעשה את ההסכם הזה, הוא יותר חשוב מההכרה/ לגיטימציה שניתן או לא ניתן לחמאס.

ושוב, כמו שאמרתי זה לא רק גלעד- הוא מייצג כל אחד מהאזרחים הישראלים. זה מעין גלגל קסם שלא נגמר- אם נשחרר אותו זה יפגע לכאורה בביטחון כל העם הישראלי, ואם לא נשחרר אותו אז העם יכעס וירגיש שוב שפגעו בהרגשת הביטחון האישי של אחד ואחד מהאזרחים. בשביל לשבור את הגלגל הזה, צריך לעשות את אחד מהויתורים הכואבים, שבשל הנסיבות של הלחימה כיום, יהיו פחות כואבים- לעשות הסכם עם חמאס, שהוא ארגון טרור שלא מכיר בנו. כך, גלעד יחזור ונהיה בטוחים שאם כל אחד מאיתנו יהיה במקום גלעד, המדינה תעשה אותו דבר בשבילו. ומצד אחר, בשל הלחימה שהביאה להיחלשות החמאס- זה גם לא יגרום לפגיעה משמעותית בביטחון אזרחי ישראל מצד חמאס הממוטט.

אפשר להגיד, שבשל כל המעשים האחרונים שעשינו, גם ככה כבר יש לנו שם רע בקהילה הבינ"ל, כך שזה לא יהיה כל כך לא מתקבל על הדעת ובלתי ניתן לביצוע לעשות הסכם עם החמאס, (ארגון טרור שמסרב להכיר בנו) ובייחוד לא עוד אחרי שכבר עשינו איתו הסכם בעבר, הסכם הרגיעה לחצי שנה (ואם זה היה בעל-פה או לא, זה כבר התחמקויות והתפלפלויות שיש להשאיר בצד ולזנוח, כשאנחנו דנים בסוגיה חשובה כגון חיים של בן אדם, של גלעד).

אני מאוד מקווה שתשקלו את הצעתי, ותחליטו לשחרר את גלעד, במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" וההסכמים שיצורפו אליו. אני רואה בכם את האחראים לגורלו בדיוק כמו ארגון חמאס, ומצפה מכם להרבה יותר ממה שאני מצפה מהחמאס.

בתודה מראש,

מ.ק.

המכתב נשלח גם לשרת החוץ גברת ציפי לבני

ולשר הביטחון מר אהוד ברק.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.