postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חברת "שברון" – עוד שלב בשוד הגז

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברת "שברון" – עוד שלב בשוד הגז

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 11.10.20 0:02

על משק הגז בישראל השתלט התאגיד האמריקאי "שברון". זהו תאגיד שלעומתו "נובל אנרג'י" היא חברה הגונה

מאת: ק. טוכולסקי

השבוע בזמן שמשטרת ישראל דאגה שנהיה עסוקים בתת אלוף בדימוס, שבזמן שמכים אותו בעוד מעצר שווא, איבד את העשתונות ונתפס בעת כעסו, הושלמה השתלטות אלימה נוספת על משק הגז בישראל.

למי שהיה עסוק ב"האסי" או בדברים הבאמת לא חכמים של אדם מוכה בידי שוטרים, הצליח מן הסתם להחמיץ את העובדה שעל משק הגז בישראל השתלט התאגיד האמריקאי "שברון". תאגיד שמתמחה בקולוניות של ארצות-הברית בעולם השלישי ולו היסטוריה של עושק, זיהום, והכתבת תנאיו בכוחניות אלימה  לממשלות חסות של ארצות-הברית. עכשיו את הגז שלנו, ימכור לנו ביוקר. זהו תאגיד שלעומתו "נובל אנרג'י" היא חברה הגונה שכל מעייניה הם החברה הישראלית (רק באופן יחסי, הם גם גנבו אותנו). וכך בתקופה שבה מחירי האנרגיה בעולם צונחים, הודיע תאגיד האנרגיה החדש שהוא לא מוכן למכור גז לחברת החשמל לישראל במחיר עליו סוכם לאחרונה. הוא דורש את המחיר שסוכם במקור, שהוא יקר משמעותית מהמחיר המקובל בשוק. וכך, מדינת-ישראל, שמצד אחד ויתרה בפועל על זכויותיה בשל מדיניות ממשלתית כושלת בהובלתם של ראש הממשלה ביבי, שרי האוצר שלו שטייניץ, לפיד כחלון וכץ, ושרי האנרגיה שלו לנדאו ושטייניץ, מוצאת את עצמה כשהגז ששייך לה נמכר לה במחיר מפולפל וחסר הצדקה בידי תאגיד שלא ישלם כמעט שום מיסים ותמלוגים. בקיצור, הכלכלה הניאו-ליברלית הכושלת של ביבי עלתה לנו שוב ביוקר.

"שברון" היא חברה שעובדת במדינות עולם שלישי. מדינות עם ממשלות כנועות לארצות-הברית וקשובות בהכנעה לאינטרסים של טייקונים ותאגידים. האמת. מדהים שרק עכשיו הם טרחו להגיע. כנראה שהם רצו קודם כל לבדוק שחס וחלילה שום דבר לא יקרה שיטרפד את שוד הגז האלים שהם מתכננים פה. ממשלה כנועה וחלושה, היא תנאי מפתח, כמקובל במדינות העולם השלישי ורפובליקות הבננות שהתאגיד ההזה עובד בהן. יש לנו ממשלה שחזקה על חלשים, שטובה בספינים והטרלות, שמטרללת את אזרחיה והופכת את חייהם לקשים ועלובים. ואז כשהם מוטרפים ועייפים, אפשר לשדוד אותם. תקשורת כנועה לממשל ולבעלי-הון גם מסייעת בטיוח המסיבי של מה שקורה.

התנאים האלה קיימים בישראל שנשלטת בידי ראש-הממשלה הגרוע בתולדותיה. איש כושל ומושחת שמשרת רק תאגידים וטייקונים. כך נשדדים אנחנו שוב. לא רק שלא נראה גרוש מרווחי הגז, כמו שלא ראינו עד עכשיו, הודות לתכנוני המס האגרסיביים שתאגידי הגז מבצעים בחסות "מתווה כניעת ששינסקי". גם נשלם ביוקר על הגז שלנו. ועל כל הביוקר הזה נראה כמעט כלום בתמלוגים. קרן העושר של ממשלת ישראל היא קרן העושק של אזרחי ישראל, שיישארו עם הזיהום בחופים ובים של הקידוחים, בלי ביטחון אנרגטי וישלמו ביוקר על הגז שלהם. אנחנו נזדהם ואנחנו נשלם. כי הממשלה שלנו היא ממשלה כושלת של משרתי-הון מושחתים.

יש מחיר לבחירות שאנחנו עושים. החגים הסתיימו והחלה עונת השריפות. אי אפשר להאשים את ביבי באחריות לנזקי האקלים. הסתיו יבש יותר והשריפות פורצות. אבל אפשר בהחלט להאשים את ביבי שבעשור שעבר מהשריפה בכרמל לא טרח לעשות כלום כדי לצמצם את היכולת של שריפות להתפשט. הוא גם לא עשה כלום כדי שלמי שצריכים להיאבק בשריפות יהיו יותר אמצעים. שוד הגז הוא רק חלק מהכישלון המדהים של ראש הממשלה בעל תקופת הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל. האיש הוא כישלון מוחלט. ועד שלא נחליף בשלטון אותו, את מפלגתו ואת שותפיו לדרך מהימין והמרכז ימין, לא יהיו לנו לא ביטחון ולא שלווה, לא רווחה כלכלית ולא סביבה בת קיימא ובטח שלא גז או תמלוגים מגז.

אנחנו שוב נשדדים, והבאנו את זה על עצמנו בבחירות שבחרנו בקלפי, אם לא נשנה את דרכנו, נמשיך להישדד.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.