postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ממשלת גנץ-ביבי – ממשלת גזירות קשות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ממשלת גנץ-ביבי – ממשלת גזירות קשות

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 22.04.20 0:48

המשבר הכלכלי שנוצר בשל מגיפת הקורונה יחייב את הממשלה לפעול להפחתת הגרעון התקציבי. היא תבקש לבצע צעדים מרחיקי לכת נגד העבודה המאורגנת. יש לשלב ידיים נגד הגזירות שיושתו על ה-99%

מאת: ק. טוכולסקי

הכסף הגדול נמצא אצל המאיון העליון

בקרוב תקום בישראל ממשלה והיא תהיה ממשלה של גזירות קשות. ההתקפות על העבודה המאורגנת כמו זו של "עיתונאיות" חדשות 12 כלפי יו"ר הסתדרות המורים או המכתב שבו מציע השר סמוטריץ' לקצץ מעובדי המדינה, או הקריאות שנשמעות באופן חוזר ונשנה ברשתות החברתיות לקצץ בשכר עובדי המדינה הן רק ההתחלה.

ממשלת ישראל הבאה תהיה ממשלה של משרתי הון בדיוק כמו קודמותיה. בצד קידום אפשרי של רעיונות לאומניים, היא גם תבקש לבצע צעדים כלכלים מרחיקי לכת נגד ה-99%, נגד שכירים ועצמאיים קטנים, נגד גמלאים ונתמכים, נגד פרילנסרים ונגד העבודה המאורגנת. את העבודה המאורגנת הזכרתי אחרונה, אבל די ברור ששם יהיה מוקד ההתקפה. כששוברים את העבודה המאורגנת שוברים את הוועד. בלי עבודה מאורגנת חזקה, בלי איגודים חזקים, בלי וועדי-עובדים והסכמים קיבוציים כל המעמד חשוף לניצול ולא רק העובדים.

ממשלת הימין הכלכלי שהולכת ומוקמת עם עלי התאנה ה"חברתיים" שלה, הולכת ליישם את דוקטרינת ההלם באופן מובהק. את הגירעון שיצרו שנים של ניהול כלכלי כושל ומשברים שבאו בעקבותיהם, שיצרו חוסר המוכנות של המדינה למשבר בסדר גודל של מגפה, יתבקשו לשלם לא העשירים והחזקים אלא המעמד הבינוני והנמוך. ה-99%, ישלמו את מחיר המשבר כי יש לנו ממשלה של שירות להון.

אחד מתפקידיה העיקריים של מדינה הוא להתכונן לימי רעה.  אך מדינת ישראל כבר אינה מבצעת את התפקיד הזה שנים. בימים האחרונים, הבחינו וציינו אנשים ובצדק שבמלחמת המפרץ המדינה חילקה ערכות מגן ואילו במגפת הקורונה המדינה לא מסוגלת לחלק ולא רוצה לקבוע פיקוח מחיר על מסכות. דרך ארוכה עברנו תוך 30 שנה. מדינת ישראל לא מסוגלת לדאוג לצרכים בסיסיים בימי רעה. היא לא ערוכה למלחמה, לא למגפה ולא לרעידת אדמה. והיא לא ערוכה כי בתהליך של כמה עשורים שהתחיל ב-1977, העצים ב-1985 והגיע למסלולו המהיר וההרסני בתוכנית הכלכלית של 2003, מדינת ישראל אימצה את המודל הניאו-ליברלי והיא מחסלת בכך את יכולתה להתמודד עם המציאות בשגרה ובחירום. ההפחתה ההולכת וגוברת של המיסוי על בעלי ההון, על המאיון והאלפיון העליון, על הון ורכוש, על תאגידים וטייקונים, רוקנה את הקופה. הטבות מס, הנחות מס, פטורים ממס, מקלטי מס, מבצעי תשלום מס מופחת, תכנוני מס ומיסים נמוכים על הון – כל אלה רוקנו את הקופה.

עכשיו ממשלת גוש הימין המורחב רוצה שה-99% יישאו שוב לבדם במחיר המשבר. בעתיד הקרוב נשמע הרבה על כניסה מתחת לאלונקה בשביל להמשיך לסחוב למשל את טייקון הגז הכושל שקבל במסגרת צעדי החירום מתנה קטנה של 300 מיליון ₪ למיזם יצוא הגז שלו.

הגזירות בדרך: ביטול נקודות הזיכוי של כבשת הרש, העלאת המע"מ, הפחתת שכר וביטול ההבראה, מלוות חוב. כל מה שהממשלה תצטרך לעשות כדי שהמאיון העליון לא ישלם על המשבר שנגרם כי הקופה רוקנה לטובתו. הסתה תהיה באמצעות כלי התקשורת של שכירים בעצמאיים, מגזר פרטי בעובדי מדינה, עובדים בנתמכים, יהודים בערבים, חילונים בחרדים – הכול כדי שנריב איש עם אחיו ולא ניאבק בה, בממשלה.

בקרוב יתחיל המאבק, ההסתה נגד עובדי המדינה נועדה להכין את הקרקע לדרישות לקיצוצי שכר של עובדים במקום הטלת מיסים על בעלי הון. יבקשו לקצץ קצבאות ותמיכות מנתמכים וסיוע לעסקים קטנים. ידברו איתנו על אלונקות וימשיכו להעשיר את העשירים. כוח פרלמנטרי משמעותי אין לנו. המאבק יהיה ברמה של איגוד  מקצועי ורחוב, בגיוס דעת הקהל לתמיכה במאבק ארגוני כולל שביתות.

צריך להגיע מוכנים, לשלב ידיים עם כל מי שהממשלה תרצה שישלם את מחיר המשבר שהמאיון העליון ומשרתיו יצרו. אם לא נגיע מוכנים למאבק נחוש וקשה, אם לא נגייס את אהדת הקהל הרחב באמצעות יצירת ההבנה שכולו יסבול, נשלם מחיר כבד. המדינה כולה תשלם מחיר כבד ורק העלוקות של אליטת ההון ישמינו עוד על חשבון כל השאר. השאלה עכשיו פשוטה, מי ישלם את מחיר המשבר, אנחנו ה-99%, קורבנותיו, או המאיון העליון ומשרתיו שיצרו את המשבר. הכסף הגדול נמצא אצלם ואם הם לא ישלמו יגרם למדינה ולרוב המוחלט של אזרחיה נזק אדיר.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.