אם רק נאמין, יכול להיות פה הרבה יותר טוב

אם ניקח אוויר ונעז לקוות שיכול להיות יותר טוב ושבמקום להאמין לשקרים שמדובררים במשדרי "אקטואליה" אפשר להאמין שיש למדינה הזו עתיד שלא מורכב מחיים על החרב ושיעבוד להון, נצליח להטות את הכף הרחק מראש הממשלה המושחת והכושל בתולדות ישראל ומנגנון התעמולה המשוכלל שלו
מאת: ק. טוכולסקי

פחות משבוע לבחירות ועושה רושם שתודות לדברור המסור של כלי התקשורת שמעלו  בתפקידם וביזו את שמם, ראש הממשלה המושחת והכושל בתולדות ישראל מצליח לשמור על סיכויי הישרדות. מסך השקרים, העיסוק ברכילות ובספינים ובעיקר העדר כל צורה של ביקורת עניינית הביאו אותו למרות כל כישלונותיו ושחיתותו למצב שבו תבוסתו אינה וודאית. פשוט כי הציבור מולעט בתעמולה בידי מי שמשום מה מִתְכָּנִים עיתונאים.

אם כל זה לא מספיק מביך אפילו העובדה שלמעלה מעשור אחרי שהבטיח לסיים את האש מעזה, אנחנו בעיצומו של עוד סבב אש בין ישראל ובין הגטו שהיא מנהלת בעזה, כרגיל בגלל חילוקי דעות בין ביבי ובין שותפיו לביזיון המתמשך מהחמאס.
השפעת התורנית, שלא נכללת בחיסון, מאיימת להכות בישראל ומערך הבריאות שלה כמו מערך החירום שלה כלל לא מוכנים לכך לאחר שנים ארוכות של מדיניות ימין כלכלי הרסנית.
האלימות גואה, חוסר האחריות הפך לנורמה וראש ממשלה מושחת וכושל שיודע שהתקשורת תדברר כל שטות שיגיד, מכביר הבטחות ללא כיסוי, הבטחות שכבר הבטיח פעמים רבות בעבר כי הוא יודע שמעלי גלי האתר איש לא יטרח להגיד שהוא שקרן פתולוגי.
כל אלטרנטיבה מהותית לשלטון מוסתרת או הופכת מטרה ללעג ומהסקרים אנחנו למדים שגוש הימין מכחול לבן ועד עוצמה לישראל קרוב יותר למאה מנדטים מאשר לפח האשפה של ההיסטוריה.

ובכל זאת למרות הגיוס המוחלט של כלי התקשורת שהפכו לערוצי יח"ץ שעוסקים בדוברות של השלטון ובניצול ציני של מערכות המשפט הרמוסות לצרכי הספינים שלו, עושה רושם שביבי הנכלולי הכושל והמושחת קרוב להישרדות באותה מידה שהוא קרוב להתרסקות. נראה שספינים ודוברות כבר לא משפיעים על הציבור הרחב כמו בעבר, כנראה שפתחנו נוגדנים לווירוס התעמולה הספינים והשקרים. המציאות הלא משהו במקרה הטוב והדי פח במקרה הרע מחלחלת מבעד למסכי השקרים שמשדרים לציבור אשליות/שקרים/ספינים במקום לסקר את המציאות. אם ניקח אוויר ונעז לקוות שיכול להיות יותר טוב ושבמקום להאמין לשקרים שמדובררים במשדרי "אקטואליה" אפשר להאמין שיש למדינה הזו עתיד שלא מורכב מחיים על החרב ושיעבוד להון, נצליח להטות את הכף הרחק מראש הממשלה המושחת והכושל בתולדות ישראל ומנגנון התעמולה המשוכלל שלו.

מה לימין יש להציע לנו אנחנו יודעים. הימין נמצא בשלטון ברצף כבר למעלה מעשור, לחימה אין סופית בלי יכולת הכרעה רק כי השלטון מפחד לשלם את מחיר השלום. העדר בטחון סוציאלי תעסוקתי ורווחה רק כי השלטון מעדיף לקצץ לנו ולהאביס את בעלי ההון. תשתיות רעועות, אדמה מים ואוויר מזדהמים והולכים כי השלטון מזניח את האזרחים. אווירה של שנאה אלימות ותחושה שאנחנו מוזנחים. כל אלו הם תוצר של למעלה מעשור של שלטון ימין.
אז אפשר אחרת, אפשר להחליף את השלטון, אפשר לחזק את מפלגות השמאל, (הרשימה המשותפת והעבודהגשרמרצ) ואפשר לקוות שביחד עם כחול לבן יהיו 61 מנדטים של לא ימין קיצוני גזעני ומופרע ואפשר לקוות שבתוך גוש הלא ימין קיצוני הזה מפלגות השמאל (העבודהגשרמרצ והרשימה המשותפת) תהיינה כמה שיותר גדולות ומשמעותיות.

כי הן  ורק הן, מציעות לנו תקווה ושינוי ולא עוד מאותן החרא שאנחנו אוכלים תחת שלטון הימין. כי הן מציעות לנו את קץ הסכסוך וקיום בכבוד. כי הן מציעות לנו שלום וביטוח סיעודי. כי יש להן מענים נדרשים ופתרונות לבעיות החברה ולא רק ספינים, שוד הציבור, אלימות והסתה.

התקווה הזו היא לא אשליה, היא רק מצריכה מאיתנו לצאת ולהצביע מתוך אמונה ותקווה, בראש מורם, בגאווה ובנחישות ללכת לקלפי ולקחת איתנו כל מי שרק אפשר, לגרש את הייאוש מעיני האנשים, כי הגיע הזמן לשנות. כי המדינה שלנו לא יכולה להרשות לעצמה שוב כמה שנים של שוד והרס תחת שלטון הימין. שלטון הימין והסטגנציה הפוליטית הן תוצאה של ייאוש, ניכור ושנאה שמשרתות את האלפיון העליון ששודד את ישראל. יש לנו בשמאל תקווה שאפשר גם אחרת, צריך רק לצאת ולהצביע לשמאל, לרשימה המשותפת או לעבודהגשרמרצ.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , ,

One Response to “אם רק נאמין, יכול להיות פה הרבה יותר טוב”

 1. החגב עמד יציב הגיב:

  אין שמחה כמו שמחה לאיד 🙂 ועל כן טוכולסקי, מה דעתך על תוצאות הבחירות?
  האם תוצאות הבחירות לא אומרות חד משמעית כי ציבור רחב חושב דווקא כי ישראל 2020 היא מקום טוב לחיות בו?
  לא שיכול להיות טוב, היום טוב וכנראה ימשיך להשתפר תתת הנהגת בנימין נתניהו, האם זו לא פרשנות הגיונית לתוצאות הבחירות?

  או שאולי כלל הציבור נתון תחת כשפיו של בנימין נתניהו ו"תודעה מעמדית כוזבת?"

  מיהו ג'ון גאלט??!!:-)

Leave a Reply