חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2020 – הימין מציע להמשיך להעשיר את העשירים על חשבון ציבור העובדים

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 19.02.20 0:24

לקראת הבחירות, הליכוד בעד שוק חופשי שמסבסד בעלי הון: בהצעתו לממן לחברת אל-על את ההפסדים ממגיפת הקורונה, ובהצעתו לממן חצי מעלות הנחת צינור גז שישמש לייצוא. על הבוחר להצביע בעד מפלגות המייצגות את טובת כלל הציבור

מאת: ק. טוכולסקי

שבוע עם תעמולת הבחירות של הימין

קצת פחות משבועיים לפני הבחירות. עושה רושם שהימין ייחלש קצת, המרכז יתחזק קצת והשמאל יישאר קטן, התקשורת עוסקת בשפעת חדשה במזרח, ולא בעובדה שבקרוב יהיו בחירות שאם תסתיימנה בהכרעה, הן תקבענה את הרכב הממשלה והכנסת עד נובמבר 2024. מה שכן, בשולי החדשות יכולנו להבין מה מפלגות המרכז ימין והימין מבשלות לנו ומציעות לנו. ראשון התראיין יו"ר "כחול לבן" והבטיח לא להעלות מיסים. אחר כך התפרסם שהממשלה מעניקה מתנה של 400 מיליון ₪ לתאגיד הגז על חשבון הציבור. ולבסוף זכינו לשמוע את ח"כ איילת שקד מציעה לחקלאים להצביע לה, לא תמורת תמיכה בהם חס וחלילה, אלא באמצעות פגיעה בתנאים של עובדיהם. זכינו גם לשמוע את עמיתה של שקד דורש להעביר לחברה הפרטית "אל-על" כספי ציבור בשל הפסדיה הצפויים. שניהם ממפלגת הימין שדוגלת בקפיטליזם להמונים שיסבלו בשקט וסוציאליזם שמסבסד עשירים,

יו"ר "כחול לבן" מבטיח לא להעלות מיסים. בישראל כבר אין ממש מיסים שאפשר להעלות על העובדים. לעומת זאת, יש הרבה מאוד מרחב שמאפשר לקחת מיסים מהאלפיון העליון. הרי האלפיון העליון מקבל הטבות מופרזות שעולות לציבור כמה עשרות מיליארדים מדי שנה. רק ש"כחול לבן", מפלגת ימין מרכז אינה שונה מכל מפלגת ימין כלכלי אחרת בתפיסה שהעשירים לא צריכים לשלם יותר מיסים. לכן מבטיח יו"ר "כחול לבן" לא להעלות מיסים ובכך הוא סותם את הגולל על כל אפשרות להרחבה ושיפור השירותים שהמדינה נותנת. יו"ר "כחול לבן" מתעתע בציבור, מתוך הנחה שהציבור מספיק מטומטם להאמין לביבי, הוא יהיה מספיק מטומטם להאמין גם לו. אני מקווה שאנשי שמאל לא יפלו יותר ללוקש הזה ויחזרו הביתה.

ביבי והשר שלו לענייני שיפוי תאגידים וטייקונים בתחום האנרגיה קיוו שלא נשים לב לכך שהם מעניקים לברוני הגז עוד מתנה. תמלוגים הם לא משלמים, הגז לא מגיע למשק הישראלי וכעת הציבור בישראל ישלם גם את מחצית עלות הנחת הצינור שיבריח את הגז שלנו מפה. ביבי ויובל המנוול כל כך בטוחים שלאף אחד לא אכפת מה הם עושים באמת שהם לא מחכים עד אחרי הבחירות ומחלקים את המתנה עכשיו. זוהי תמצית המדיניות הכלכלית של ממשלות הליכוד. הצהרות פומפוזיות חסרות סיכוי שאפשר גם למחזר תודות לתקשורת כנועה שלא שואלת שאלות, ובמקביל מתן הון אדיר ששייך לציבור לקומץ תאגידים ובעלי הון.

השר סמוטריץ, מאבירי השוק החופשי והציונות הדתית החדשה, זו שאינה ציונות ואינה יהודית דתית, אלא תערובת של פרוטסטנטיות עם לאומנות, תומך בשוק החופשי בכל שקשור לקיצוץ שירותים לרוב המוחלט של הישראלים בתוך הקו הירוק, מתוך אמונה כנה במולך של ממשלה קטנה. הבוז שלו לסוציאליזם ולכל ביטוי שלו, כמו הרחבת השירותים הציבוריים, מוכר. זה כמובן לא קשור לאמונתו היוקדת בצורך של המדינה להעשיר את העשירים כפי שבה לידי ביטוי בדרישתו לשפות חברה פרטית על הפסדים. השוק החופשי נועד לחלשים שיידרסו בו, הימין תמיד ידע להגן על הזכות של העשירים לקבל כספי ציבור כדי להמשיך להיות שודדים חמדנים ולא יעילים.

ונסיים בבשורה ע"פ איילת שקד, השרה לשעבר שהצלחתה הגדולה ביותר עד כה היא ההשחתה המוחלטת של מערכת המשפט בשיתוף עבריינים בלי לתת על זה את הדין, השבוע היא ירדה לדרום והציעה לחקלאים לא סיוע, לא תמיכות, לא הורדה במחיר המים או ביטול דמי החכירה על אדמות מדינה, אלא הפחתה בתשלומים לעובדים הזרים שלהם. אין מה לצפות מחברת כנסת של מפלגה ,שלא קשורה יותר בדת ומסורת ישראל, שתדע איך מי שמתיימרים להיות יהודים שומרי אמונים אמורים להתייחס לגר, בטח לא משרת משפטים שכבר חוקקה תקנות שנועדו להקשות על זרים לקבל סעד משפטי ממעסיקים ערלי לב ומנצלים. צריך רק להבין איך היא עובדת. כמו התגלמות בשר ודם של מפיסטו, איילת שקד מציעה לנו עסקאות מפתות שבהן אנחנו אמורים לקפח מישהו אחר, חלש מאיתנו כדי לפצות את עצמנו על עליבות חיינו. רק שאם נחתום איתה ברית וניקח את מה שהיא מציעה, נגלה בסוף שקיפחנו רק את עצמנו. היא התלמידה המוצלחת ביותר של ביבי מאחז העיניים הגדול.

הימין מ"כחול לבן" במרכז ימין ועד "ימינה" שבקצהו הסהרורי, הראו לנו השבוע מה הם מציעים לנו. כדאי שנדע לא להתפתות ונצביע לשמאל, שלא מאחז עיניים, משקר ומספין. שמאל שלא מבטיח לנו שנוכל לקפח את מי שחלש מאיתנו, או שוק חופשי שמסבסד בעלי הון ולא שום הבטחה ילדותית קליטה ושקרית אחרת. אנחנו יכולים לבחור בין השמאל לבין המשך השוד העושק והעליבות שמציעות לנו כל מפלגות הימין.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

13 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  בפסקה הראשונה כמובן שיור כחול לבן הבטיח לא להעלות מסים ….

 2. נטע :

  בטח לא משרת משפטים שכבר חוקקה תקנות שנועדו להקשות על זרים לקבל סעד משפטי ממעסיקים ערלי לב ומנצלים.

  אפשר לפרט?
  לא שמעתי על זה.
  תקנות לאיזה חוק?

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  בינתיים בארצות הברית, סקר של yougov מראה שברני סנדרס מנצח ראש בראש את כל המועמדים הדמוקרטים.

 4. ק. טוכולסקי :

  תקנות הבקעה
  תקנות שקובעות שאזרחים לא ישראלים שמדינותיהם לא חתומות על אמנה מסוימת של ארגון העבודה העולמי להעמיד ערבויות כתנאי לתביעה של מעסיק בבית המשפט.

 5. נטע - :

  טוכלוסקי
  יש קישור?

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  החלום הרטוב של טראמפ הוא להתמודד מול ברני או וורן.
  בחירות כלליות הן לא פריימריז.
  נאהוב את זה או לא, רוב הבוחרים המתנדנדים נמצאים במרכז ופשוט לא יצביעו לשני אלו.
  מישהו פה צופה בפוקס מדי פעם ? יש תופעה ביזארית לחלוטין שהערוץ הימני-שמרני-אולטרא קפיטליסטי הזה מרעיף דברי שבח על ברני בכל הזדמנות … ותקיפה של כל המתמודדים מהמרכז נגדו – ע"ע ביידן וכו'.
  יש לזה סיבה …

 7. ק. טוכולסקי :

  והחלום של הילרי קלינטון היה להתמודד מול טראמפ, היא הייתה בטוחה שהיא תנצח אותו, ראינו איך זה נגמר.

 8. ק. טוכולסקי :

  https://law.acri.org.il/he/41673
  ריכוז החומר בעתירה של האגודה לזכויות האזרח

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  טוכולסקי, יש לך בורות עמוקה בשיטת הבחירות ברוב המדינות האנגלו-סקסיות.
  לא מזמן לפני הבחירות בבריטניה טענת גם ברצינות שקורבין (שנבחר ברוב גדול בפריימריז) עומד לנצח בבחירות הכלליות.
  טראמפ, עם יתרון מובנה של נשיא מכהן, כלכלה חזקה ואבטלה נמוכה, בסך הכל צריך לנצח ב 4-5 מדינות מתנדנדות כדי לקחת את הבחירות.
  אותו אלקטורט מתלבט אינו נמצא בימין העמוק או בשמאל העמוק אלא במרכז.
  בדיוק איפה שברני אינו נמצא.
  ברני חזק במדינות שממילא מצביעות לדמוקרטים ברוב גדול כבר עשרות שנים.
  כמו שזה נראה עכשיו, אחרי ניצחונו בנבדה, ברני כנראה יהיה המועמד של הדמוקרטים וכל מה שטרמפ צריך לעשות עכשיו זה לחכך ידיו בהנאה ולהמתין בסבלנות.
  נשתמע בסוף נובמבר.

 10. ק. טוכולסקי :

  העיוורון של כל מי שמצביע על המרכז בארצות הברית מדהים
  טראמפ ניצח למרות שהיה מועמד קיצוני ומחק את המרכז במפלגה הרפובליקנית.
  המרכז הוא לא עדר דומם של אנשים שנבהלים מקצוות מדומיינים אלא גוש הולך וגדל של אנשים שמאוכזבים ממה שהמתונים הרפובליקאים והדמוקרטים מציעים.

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  צודק טוכולסקי.
  נישת ה"שמאל ללא פשרות" עבדה נפלא בשביל קורבין.
  אין שום דבר "קיצוני" בטראמפ מלבד אישיותו האקסהביציונית ואי רתיעתו להגיד (ולפעול למען) מה שרבים חושבים ונתרתעים.
  לגבי סנדרס, כמו קורבין לפניו, האיש כבר מתחיל לחסל את סיכוייו להיבחר לנשיאות על חשבון ניסיון מגושם לגושש עוד כמה קולות "מתקדמים" בפרמייריז – אתמול לדוגמא הוא קישקש משהו על הדיקטטור קסטרו ש"עשה גם כמה דברים טובים עבור קובה".
  על פי פרשנים (מהצד הדמוקרטי !) בכך חיסל כבר עכשיו את סיכוייו לזכות בפלורידה – שהיא מדינה מתנדנדת – ומלאה במליוני גולים קובנים שבניגוד לסנדרס חיו ב"גן העדן" הסוציאליסטי של קסטרו.
  נשתמע בנובמבר טוכולסקי. כמו קורבין, שלא תגיד שלא אמרו לך.

 12. ק. טוכולסקי :

  פלורידה היא לא מדינה מתנדנדת.
  היא מדינה עם מושל רפובליקני, 2 סנטורים רפובליקנים ומחצית מחברי הקונדרס רפובליקנים, אני לא רואה שום תסריט שפלורידה (אליה גם עבר הנשיא טראמפ) מצביעה עבור דמוקרט. דרך אגב הסנטור הדמוקרטי לשעבר מפלורידה שהודח בבחירות 2018 היה דמוקרט מתון, ראינו כמה זה עזר לו.
  טראמפ הוא קיצוני בכל תחום, מהפחתות המסים לעשירים, דרך מסע ההסתה נגד מהגרים לא חוקיים שמספריהם היו בירידה לפניו ועכשו עולים, דרך מדיניות סביבתית הרסנית שכוללת דה רגולציה וביטול איסורים על זיהום, ולמעשה כל נושא אחר.
  אני מבין למה הימין מפחד מסנדרס ומאחל להתמודד מול רפובליקן כמו בלומברג, אבל אל תדאגו, זה לא יקרה.

 13. החגב עמד יציב :

  אין שמחה כמו שמחה לאיד

  אין שמחה כמו שמחה לאיד טוכולסקי :-),
  למרות נסיונך לשכנע את הבוחר "להצביע בעד מפלגות המייצגות את טובת כלל הציבור" נראה כי נכשלת בנסיונך, כיצד תסביר זאת?

  אולי הציבור הישראלי אינו טיפש? אולי הוא אינו מעוניין בסחורה האדומה-סוציאליסטית-קולקטיביסטית הדוחה שאתה מנסה למכור בקרנות הרחוב?

  בנימים נתניהו עד 2024 ומיהו ג'ון גאלט?!
  🙂

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.