חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיכאל מלכיאור: על הממשלה לדאוג לחינוך באיזור העימות

נושאים חינוך ותרבות, כלכלה ותקציב, מדיני-בטחוני ב 31.12.08 6:02

ועדת החינוך של הכנסת ערכה ישיבה בעיר שדרות, הנמצאת בקו העימות מול עזה. יו"ר הועדה מיכאל מלכיאור אמר שעל הממשלה לספק את התקציבים המתאימים להתמודדות מערכת החינוך עם המצב. ומה דעתו הכללית בנוגע למבצע עופרת יצוקה?

ועדת החינוך של הכנסת קיימה ישיבה מיוחדת בעיר שדרות על מנת לבחון את היערכות מערכת החינוך להתמשכות הלחימה והמשך ירי הרקטות על העורף. מנהלת מחוז הדרום של משרד החינוך, עמירה  חיים, סקרה את היערכות מערכת החינוך להסלמה: "בשלושת מעגלי האיום יש בין 9,000 ל- 150,000 תלמידים. אנו מתמודדים עם בעיית השבתת הלימודים בשלושה מישורים- למידה ברשת, פסיכולוגים, והפעלות ע"י מורות חיילות. כלל התלמידים בתחומי עוטף עזה קיבלו מטלות ללמידה ברשת, ואנו מציידים את הבתים במחשבים במעגלים הולכים ומתרחבים. עוד הגענו להסכמות על גיוס פסיכולוגים לתקופה קצובה וניוד פסיכולוגים מרשויות מקומיות שונות, המסייעות לנו. מנכלי"ת המשרד הוסיפה כי בימים הקרובים יסיימו במשרד את תכנון ההיערכות לימים הקרובים: "היום יקבלו אנשי אגף התקציבים את רשימת הדרישות שלנו. נתגבר בכל מקום שנצטרך ואף נפעיל שיעורים פרטיים אם נדרש". בנושא אחר הכריזה בישבה המנכלי"ת כי איום הפיטורין של מאבטחי מוסדות החינוך הוסר וכי המשרד הגיע להסכמים בנושא.

 

יו"ר הועדה ח"כ הרב מיכאל מלכיאור אמר בישיבה כי: "ועדת החינוך מגיעה לשדרות עם אמירה ברורה- אנחנו איתכם, אצלכם וקשובים לכל מצוקותיכם. הלחימה עלולה להימשך שבועות ועם תחילת שבוע הבא נצטרך להיכנס לפאזה אחרת של טיפול בכ- 150 אלף תלמידים המצויים ימים ארוכים בבתיהם. הממשלה חייבת להעביר תקציבים לפסיכולוגים, מיחשוב וערכות למידה למורות חיילות על מנת לטפל באוכלוסיה".

 

בישיבה השתתפה ראש עיריית הרצליה יעל גרמן אשר סיפרה על סיוע הערים הגדולות לתושבי עוטף עזה ומעגלי האיום: "ראשי הערים התארגנו לסיוע לתושבי שדרות ואנו נמצאים כעת במצב של עודף היצע. מאות משפחות מוכנות לקלוט את תושבי הדרום אך אלה מגלים כושר עמידה מרשים ולא ממהרים להתפנות. אנו ערוכים להסיע את התושבים ולקבלם אצלנו, ולסייע בכל דרך אחרת לשלטון המקומי באיזור".

 

עם יציאתם של חברי הכנסת מן הישיבה נפלו שלוש רקטות קאסם אשר שלחו את חברי הכנסת חזרה אל חדר הישיבות הממוגן. מאבטחי משמר הכנסת עדכנו את יו"ר הועדה על נזקי הנפילות ולאחר דקות של המתנה איפשרו לחברי הכנסת לצאת מן המרחב המוגן ולהמשיך בסדר יומם.

 

בישיבה השתתפו יו"ר ועדת החינוך ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (מימד), וחברי הכנסת שי חרמש (קדימה), רונית תירוש (קדימה), יוסף שגל (ישראל ביתנו), אלכס מילר (ישראל ביתנו), שכיב שנאן (עבודה) וח"כ חיים אמסלם (ש"ס), מנכלי"ת משרד החינוך שלומית עמיחי, ראש עיריית שדרות, נציגי משרד האוצר, הבטחון, ופיקוד העורף ונציגי הורים ומורים.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

  1. שושי פולטין :

    ה"פער הדיגיטלי" ו"עופרת יצוקה"
    http://cafe.themarker.com/view.php?t=808280

  2. קמפיין מורים למען מלכיאור: אוסף קישורים לשימושכם : הירוקה בתנועה :

    […] ·         מיכאל מלכיאור: על הממשלה לדאוג לחינוך באיזור העימות […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.