postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » התקשורת מסווה את כישלונות ביבי ומציגה אותם כהצלחות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התקשורת מסווה את כישלונות ביבי ומציגה אותם כהצלחות

נושאים כלכלת בית, תקשורת ב 7.12.19 23:07

קומץ קטן של אנשים עשירים, ששולטים באמצעי התקשורת, בנו ניפחו ותחזקו את התדמית של ביבי כ"מדינאי" מוצלח כי הם התעשרו משלטונו. אם הוא היה מדינאי מוצלח שהיה מטיל עליהם מיסים לא היינו שומעים על כך

מאת: ק. טוכולסקי

מיומו הראשון בתפקיד, ועד היום, ביבי היה ונותר כישלון לאומי

למעלה מעשור עומד בראשות ממשלת-ישראל ביבי וככה המדינה גם נראית, אין תחום הקשור בטובת המדינה וברווחת חייהם וביטחונם של אזרחיה שבו האיש לא כשל. אין נזק שהאיש לא גרם.

  • ראש הממשלה הראשון בתולדות מדינת ישראל שהפסיד מלחמה,
  • האיש שכהן בזמן השריפה בכרמל (לה תרם באופן ישיר עוד כשר אוצר בקיצוצים התקציביים שהחלישו את שירותי הכבאות),
  • האיש שבכל אחת משנות כהונתו נרצחו עשרות אנשים, נהרגו בתאונות-עבודה עשרות פועלים,
  • הזדהמו ביתר שאת קרקע אוויר ומים,
  • הורחבו הפערים הכלכליים חברתיים,
  • אויבים התחזקו על גבולותינו,
  • הכיבוש הלך והעמיק,
  • התשתיות חדלו מלשאת את העומס המוטל עליהן,
  • מערכות החוק והאכיפה הדלדלו הוכפשו והופחדו,
  • שחיתות פשתה.

כל אלו הם הישגי ביבי בעשור האחרון. גם ההימור המוצלח שלו על נשיא ארצות-הברית הכושל והמושחת לא פחות, לא הוכיחה את עצמה. זאת כי הבריון המושחת מוכן תמורת מחוות סמליות להן ביבי זקוק לסחוט את ישראל ולפגוע בכלכלתה.

ביבי הוא כישלון מוחלט שתחת שלטונו החברה בישראל ענייה, מקוטבת, מפוצלת, פראנואידית הרבה יותר וסולידרית הרבה פחות.

לצערנו הרב, יש קבוצה אחת שהרוויחה המון משלטונו של ביבי. קבוצה קטנה במספר הנמנים עליה אבל גדולה בהשפעתה וכוחה. זוהי קבוצת בעלי ההון, טייקונים ובעלי תאגידים. היא הרוויחה בעשור האחרון כ-700 מיליארד ₪, 70 מיליארד ₪ בשנה משלטון ביבי והימין בישראל.

קומץ קטן של אנשים עשירים, ששולטים באמצעי התקשורת, בנו ניפחו ותחזקו את התדמית של ביבי כ"מדינאי" מוצלח כי הם התעשרו משלטונו. אם הוא היה מדינאי מוצלח שהיה מטיל עליהם מיסים לא הינו שומעים על כך, אבל במציאות שבה בעלי-המאה מעצבים את הדעה בכלי-התקשורת הפרטיים שלהם, נוצר הרושם שביבי הוא "מדינאי על", "מנהיג" בעל חזון וראות.

מאחורי מסך של 700 מיליארד ₪ הסתירו הבעלים של כלי התקשורת הפרטיים, ערוצי טלוויזיה, ותחנות רדיו, עיתונים מודפסים ואתרי חדשות ברשת, את המציאות. ביבי נכשל הוא וכל שותפיו בכל אשר עשו, למעט מאשר בחלוקת נכסי-הציבור לקומץ של תאגידים וטייקונים. שוד הגז, ה"רווחים הכלואים", הורדת מס-החברות, פטורים ממס בחוק ושומות מופחתות למי שהועילו בטובם לשלם חלק ממה שהם חייבים. כל אלו תרמו שנה אחר שנה לכך שכישלונותיו הוסוו והוצגו כניצחונות.

אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם מי שהיה ראש-ממשלה בזמן המפלה המביכה ורוויית-הדם כמו "צוק איתן" לא היה משרת נרצע של ההון. התקשורת הייתה קורעת אותו לגזרים. אם בתי-החולים הקורסים תחת הנטל היו קורסים תחת הנטל בזמן כהונה של סוציאל-דמוקרט שלא הספיק לשקמם, היינו שומעים על כך בכותרות ראשיות השכם וערב. אם התשתיות הלאומיות היו במצבן המזעזע תחת ראש-ממשלה שהיה מבקש להטיל מיסים על בעלי-ההון בשביל לשקמן, התקשורת הייתה קורעת אותו. אבל ביבי יודע מה הדבר החשוב היחיד בשביל לקבל תקשורת אוהדת: לרצות את בעלי ההון ששולטים בה. לא משנה כמה גרוע תהיה, כל עוד תרצה את מי ששולטים בתודעה תקבל סיקור אוהד.

ביבי נכשל. כשלונו לא התחיל היום, גם לא לפני כמה חודשים או שנה. זה לא כישלון בתחום אחד, זה כישלון כולל בכל מה שלא קשור להעשרת העשירים. הוא נכשל לאורך כל דרכו, הוא ושותפיו. ישראל ניצבת על סף פשיטת רגל, מדינית, כלכלית, חברתית ומוסרית. הקופה ריקה, הגבולות מוקפים אויבים חמושים היטב ומאומנים שמודעים לחולשה הישראלית. התשתיות לא יעילות, לא נותנות מענה ועל סף קריסה בכל התחומים, אנרגיה ותחבורה, בריאות ורווחה, חינוך וחקלאות. מדינת ישראל עברה עשור אבוד והיא לא יכולה להרשות לעצמה עוד אחד.

חוסר הבושה של אנשים שמתפרנסים מתקשורת ומתיימרים להיות "עיתונאים" לא הולך להשתנות וכמוהו גם לא חוסר הבושה של ביבי ושותפיו בעבר ובהווה למצבה של ישראל כיום. מה שעשוי להשתנות באמצעות פניה לכלי-תקשורת אלטרנטיביים ובאמצעות הפסקת שיתוף הפעולה עם המשחק של ההגמוניה בתקשורת הוא תודעת הציבור. מנהיגים שהולכים להתראיין בגוב האריות המכור של תקשורת ההון צריכים לדבר על המציאות לא לשחק את משחק הנרטיבים הדלוח של עיתונאי חצר מכורים.

צריך לפנות אל הציבור ולהיאבק על דעת-הקהל ועל תודעת המציאות של הישראלים בכל דרך. כי לאט לאט זה מחלחל. הציבור התחיל להבין שאיבדנו עשור כדי שפוליטיקאי נכלולי, ראש ממשלה כושל יוכל לחלק לקומץ בעלי-הון את מה שהיה יכול לשמש את כולנו לשיפור החיים וקידום המדינה. אחרי עשור אבוד, המצב כל כך חמור, הקסם והאשליה מתחילים להתפוגג, האמון בתקשורת בשפל לא כי העם ימני והתקשורת שמאלנית, אלא כי העם מבין שככה אי אפשר להמשיך והתקשורת משרתת את השלטון.

אחרי שביבי יסיים את כהונתו, את חשבון הנפש יצטרכו לעשות לא רק שותפיו הפוליטיים בימין ובמרכז שאפשרו במשך שנים את שלטונו, אלא גם אנשי התקשורת. ביבי נכשל כל השנים והם הסתירו את זה מהציבור בשירות בעלי ההון שמממנים אותם.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.