postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ראש ממשלה נאשם בשחיתות וכושל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ראש ממשלה נאשם בשחיתות וכושל

נושאים דמוקרטיה במדרון, כלכלת בית, תקשורת ב 24.11.19 0:11

בשנות שלטונו של ביבי כראש-ממשלה מדינת-ישראל נמצאת בשפל בכל תחום. ההישג היחיד שלו הוא הצלחתו להעביר מליארדי שקלים מהציבור לידיהם של בעלי-הון ומנהלי-תאגידים מקורבים

מאת: ק. טוכולסקי

לא מעט אנשים כתבו אחרי פרסום העמדתו לדין של ביבי שזהו יום עצוב לדמוקרטיה ולא הבנתי למה, אבל יותר מכך לא הבנתי את כל האנשים שכתבו כמה עצוב שלמרות כל הישגיו נמצא שהוא אשם בשחיתות.

קרוב ל-11 שנים מאז חזר לכס ראש-הממשלה ומדינת-ישראל נמצאת בשפל וגרעון בכל תחום. ההשג היחיד שניתן לזקוף לזכותו של ביבי, שאינו קשור באמנות התעמולה והספינים הוא הצלחתו בהעברת 700 מיליארד ₪ ויותר, כ-70 מיליארד ₪ בממוצע מדי שנה, מהציבור לידיהם של קומץ בעלי-הון ומנהלי-תאגידים מקורבים.

למען האמת, ה"הישג" הזה מסביר גם את התקשורת האוהדת שקיבל לאורך שנות שלטונו. בסך הכול חלק לא מבוטל ממקבלי ההטבות שעלו לציבור כל כך ביוקר, שולטים בתקשורת. ביבי קנה פרסום אוהד בכמה עשרות מיליארדי שקלים מדי שנה מאז שחזר לתפקיד ואפילו זה לא מספיק יותר בשביל להסתיר את המציאות.

מדינת-ישראל במשבר, מעמדה הבינלאומי בשפל. כלכלתה בסטגנציה, תשתיותיה והשירותים שהיא מספקת לא עומדים בקצב גידול האוכלוסייה.  גבולותיה בוערים, פועלים נהרגים בעבודה בשיעור שיא וכך גם מספר האזרחים הנרצחים. וכל זה לא מפריע לקומץ של עיתונאי חצר ותומכים להצטער על שחיתותו של ביבי כי הוא "מנהיג דגול". ביבי לא היה יודע לזהות מנהיג דגול גם אם היה רוצה. מנהיגותו היא שפל, שנות שלטונו הארוכות כישלון מצטבר. קומץ קטן של טייקונים אדירי-הון התעשרו אף יותר בזכותו.

700 מיליארד ₪ לפחות אבדו לציבור בעשור. הוא חילק אותם רק לקומץ פלוטוקרטים. לא לנתמכים, לא לעצמאים קטנים, לא לבעלי-עסקים שמתקשים לשרוד ולא לשכירים. רק קומץ אוליגרכים נהנה מטובה של הארץ, זה הישגו היחיד של ביבי: הפיכתה של מדינת-ישראל לרפובליקת בננות, והפיכתה של ישראל למדינה בקנה מידה של העולם השלישי בכל הקשור לפערים, שחיתות, פער בין הצורכים והתשתיות. שום הצלחה בעלת משמעות לכל מי שאינו טייקון, שום פעולה שטובת הכלל הניעה אותה, שום התקדמות, חיזוק התשתיות, חשיבה על העתיד. רק רטוריקה ריקה שנופחה בידי כלי תקשורת שהבעלים שלהם שומנו בעוד ועוד הטבות הנחות ופטורים ממס על חשבון הציבור. חשוב להפנים זאת ביבי לא רק מושחת הוא גם כושל.

שחיתותו האישית של ביבי ,זאת שכל התקשורת מדגישה, היא רק חלק אחד מהבעיה הגדולה, מהתמונה הגדולה, מהשחיתות של הימין בישראל. השחיתות של השיטה הצמיחה פוליטיקאים משרתי-הון שרצעו אזנם להון ונשבעו לו אמונים. מבכירים ב"כחול לבן" ועד בכירים ב"ימינה", מהמאכערים משרתי הרבנים של "יהדות התורה" וש"ס ועד השליח של מרטין שלאף ב"ישראל ביתנו".

את נטל ההוצאות הפרטיות הנופלות על האזרח הקטן כתחליף למיסוי אדירי-ההון עושים אנשי מרכז ימין וימין כבר שנים גם כאשר הם לא דוחפים סיגר אחד שניתן מבעל אינטרס לפיהם. ביבי הוא ראש ממשלה כושל ומושחת אבל כל שותפיו מאז חזר לשלטון לא נבדלים ממנו מהותית מבחינת דרכו הכושלת והמדיניות הכושלת והנפשעת שנקט בה בלי שום קשר לשחיתותו האישית.

החלפתו של ביבי לבדו, תוך השארת שלטון הימין על כנו, לא תשנה מהותית את סבלם של אזרחי-ישראל ואת הדרך השגויה בה הולכת המדינה. בשביל זה לא מספיק שביבי ילך הביתה, בשביל זה צריך להחליף את התפיסה השלטונית, את הפרדיגמה שכשלה פעם אחר פעם של הפקרת אזרחי ישראל לכוחות השוק, של הפקרת הפנסיות שלנו לרולטת הבורסה, של הפקרת העובדים  למותם בשל העדר רגולציה, של הפקרת הביטחון התעסוקתי שלנו לחברות כוח-אדם. של הפקרת הטבע ומשאבי הטבע שלנו בידי תאגידים מזהמים למטרות רווח.

השינוי חייב להיות מלא ולא רק פרסונלי. שינוי של דרך ותפיסה, שינוי של התנהלות ודרך. הקופה השדודה נותרה ריקה, כל צמיחה ופריחה, כל העמל ירד לטמיון, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו עוד שנים של שוד. לא מספיק להחליף את ביבי ולא את מפלגתו, תפיסתו ושותפיו ולא מספיק להחליפו בגלל שחיתותו האישית, צריך גם להחליפו בגלל כישלונותיו בהגנה על האינטרס הציבורי ועל טובתם של מדינת-ישראל, אזרחיה ותושביה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. נחמה :

  לא נותנים למות אפילו במדינה המושחטת הזאת

  הפרטת קופות החולים נעשתה כבר מזמן!

  אנשים סובלים שרוצים למות בשלום לפחות, לא לעבוד 15+ שעות, לא להשתעבד למשכנתא של 60+ שנים שהם אפילו לא יזכו לפנסיה בסופה כי ימותו בגיל 40 מסרטן.
  זיהום בערים ברמה של צ'רנוביל או יותר גרוע.

  בשביל מה לחיות תגידו לי? ואז עוד שולחים אותנו לפסיכולוגים המושחטים של ערן ולאשפוזים פסיכיאטריים במוסדות המושחטים האלה זרועות תמנון של תעשיית התרופות!!

  תתנו לצעירים בית, עבודה 7 שעות ולא דקה יותר, אוכל אוויר נקיים, וירדו שיעורי ההתאבדות!!!

  אי אפשר אפילו לדבר בשום פורום ! המושחטים האלה מאיימים להעביר למשטרה ודורשים מספר טלפון בשביל להרשם ! בקרוב גם ידרשו תמונה ביומטרית מושחטים מושחטים מושחטים

  צעירים לא לוותר!! צעירים תלחמו תתמרדו, הדור הזקן הם דור מושחט שצבר לנו חובות!!!
  צעירים צאו לרחוב !!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.