חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שביתה באוניברסיטה הפתוחה – סיכום היום הראשון

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 31.12.08 6:08

ארגון כח לעובדים מסכם את היום הראשון לשביתה באוניברסיטה הפתוחה. מלבד התמונות, הם מזכירים שוב שאין באו"פ הסכם קיבוצי, זאת בניגוד למצב באוניברסיטאות האחרות. לא רק שההנהלה מסרבת, היא גם נוקטת בטקטיקות מלוכלכות

סגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה המאוגד בארגון "כוח לעובדים -ארגון עובדים דמוקרטי" השבית אתמול , יום שני ה-  29.12.08 את הלימודים במרכז הלימוד ברמת אביב.הקמפוס שממוקם ברח' קלאוזנר 16 ברמת אביב, הוא אחד המרכזים הגדולים של האוניברסיטה הפתוחה ומדי יום לומדים בו כ-1,200 סטודנטים.העילה המרכזית לשיבושים היא סירובה של ההנהלה לחתום עם הארגון היציג סגל ההוראה על הסכם עבודה קיבוצי . האוניברסיטה הפתוחה (האוניברסיטה הגדולה בישראל) היא האוניברסיטה היחידה בארץ שבה אין יחסי עבודה קיבוציים. זו הפעם הראשונה בלמעלה מ-30 שנות קיומה של האוניברסיטה שסגל ההוראה עורך שביתה.בימים הבאים עשוי הארגון סגל ההוראה להודיע על השבתות נוספות במרכזי הלימוד השונים של האוניברסיטה הפתוחה ברחבי הארץ.

 

כ-40,000  סטודנטים לומדים באוניברסיטה הפתוחה ב-60 מרכזים בקירוב. סטודנטים רבים ברחבי הארץ, לא ידעו אמש האם יתקיימו הלימודים כסדרם במרכזים השונים, בעקבות הודעות סותרות שמסרה ההנהלה:"מצד אחד נאמר לסטודנטים שהלימודים בקמפוס רמת אביב  יתקיימו כסדרם. מצד שני, נמסר כי הלימודים במרכזים השונים תלויים בנו(סגל ההוראה) ושיבושים ייתכנו בכל מקום. זאת, לאחר שהצהרנו מפורשות כי רק מרכז אחד יושבת". מוסר יניב בר אילן מפורום סגל ההוראה.  "איננו מבינים את הצורך של ההנהלה לטרטר את הסטודנטים לחינם. אתמול נתקלתי  בקמפוס רמת אביב בסטודנט מאשקלון שהגיע ללמוד בשל הודעת ההנהלה".מוסיף בר אילן. "אנו ממליצים לסטודנטים שלא לסמוך על הודעות ההנהלה. הדרך האמינה ביותר לעדכונים לגבי השיבושים היא בטלמסר 09-7431186 וגם באתר הארגון www.workers.org.il..

 

       בארגון סגל ההוראה קוראים להנהלת האוניברסיטה לנהוג באחריות המתבקשת, ולשתף עימם פעולה במשא ומתן לשם כריתתו של הסכם קיבוצי, כפי שקיים בכל האוניברסיטאות בארץ. "אם ההנהלה אינה סבורה שהשביתה הנקודתית שנערכה אתמול מספיקה, נמשיך ונפעיל צעדים ארגוניים בימים הקרובים, עד שתכובד זכותנו לתנאי העסקה ראויים המעוגנים בהסכם קיבוצי". מוסרים בסגל ההוראה. 

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.