postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » פרשת הצוללות – מדוע מנדלבליט אינו פותח בחקירה?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פרשת הצוללות – מדוע מנדלבליט אינו פותח בחקירה?

נושאים דמוקרטיה במדרון, התמונה הגדולה ב 2.09.19 0:06

עדויות של בעלי תפקידים חושפות מידע על התנהלות לא תקינה בהקשר של הסכמת ראש הממשלה נתניהו לממשלת גרמניה למכור צוללות למצרים. מדוע היועץ המשפטי לממשלה אינו פותח בחקירה?

 מאת: אמנון פורטוגלי

 פרשת הצוללות, עידכון להיום לפי אור לי ברלב ויורם בן-זאב

יורם בן-זאב היה שגריר ישראל בגרמניה מסוף 2007 עד 2012. ב-2010 הוא השתתף בפגישה עם הקנצלרית שבה נתניהו נתן את הסכמתו למכור צוללות למצרים. בן-זאב התבקש ע"י נתניהו לדווח אך ורק למשנה לראש המטה לביטחון לאומי  (מל"ל) באותה תקופה – אבריאל בר יוסף, שחשוד כעת בפרשת הצוללות, ולמעשה למדר את ראש המל"ל דאז עוזי ארד ואת משרדי הביטחון והחוץ.

רינו צרור ראיין ב-1 לאפריל 2019 את יורם בן-זאב על ההוראה שקיבל מרה"מ נתניהו ב-2010 לדווח על הצוללות רק לאבריאל בר יוסף המשנה לראש המל"ל. כלומר לא לראש המל"ל דאז עוזי ארד.

בן זאב אמר בראיון: "ראש הממשלה לא אמר לי לא לדווח לעוזי ארד, אבל נקודת המפגש שלי להעברת מידע הייתה עם סגנו. להערכתי עוזי היה מעודכן לפחות כמו אבריאל בר יוסף".

נתן אשל בתגובה: "עוזי לא הבין בנושא, אבריאל הבין יותר מבחינה טכנית."

עוזי ארד לא מבין? וזאת מפי החלאה נתן אשל.

אנחנו לא מבינים מה אנשים כמו נתן אשל עושים בלשכת ראש הממשלה.

עוזי ארד הגיב בראיון לרינו צרור: "הייתה התערבות כדי שהמידע יגיע לבר יוסף ולא אליי. אבריאל הוא האיש שנמצא הכי עמוק בתוך השחיתות, הוא היה שותפו של גנור. ההתבטאות של אשל צריכה להגיע לוועדת החקירה".   על דברי נתן אשל: "זו התבטאות שרק מפלילה את נתניהו יותר… מסתבר שאשל מאשר את מה שאמר בן-זאב לפיו הייתה התערבות שהדברים ידווחו רק לאבריאל בר יוסף ולא לי… בר יוסף לפי המשטרה נמצא הכי עמוק בתוך השחיתות.  עוזי ארד מביע תמיהה מדוע בוחרת *כעת* לשכת רה"מ להצדיק את הוראת רה"מ לדבר רק עם בר יוסף "מי שהיה מושחת כבר אז".  ומוסיף: "למה נאמר שאבריאל, ולא עוזי ארד? אולי הם ידעו אם מי אפשר לגנוב סוסים ועם מי אי אפשר?". ומסיים: "ההתבטאות של אשל – גזור ושמור לוועדת החקירה".

גם רביב דרוקר ראיין את יורם בן-זאב בפרשת הצוללות

דרוקר: נתניהו הנחה את השגריר לא לדווח כמעט לאיש על האישור בנימוק הדלפות?

יורם בן זאב: הייתה הנחיה לא לדווח לגורמים אחרים. נאמר לי למי כן לדווח ואכן כך דיווחתי ישירות ללשכת ראש הממשלה, בעצם לזרוע שלה במועצה לביטחון לאומי, אבריאל בר יוסף.

דרוקר:  ראש הממשלה אומר שהוא חושש מהדלפות באחת השיחות?

בן זאב: כן

דרוקר: ולכן אומר לך לדווח רק לאבריאל בר יוסף?

בן זאב: כן

דרוקר: לא לדווח לאף אחד אחר?

בן זאב: נכון

יש עוד הרבה 'פנינים' בראיון הזה עם דרוקר.

אור לי ברלב בסדרת ציוצים עם יורם בן-זאב ב-29 לאוגוסט 2019

יורם בן-זאב: "מה שמדהים-וקצת נעלם מהעין הינה העובדה, שאשל לא מכחיש את קיומה של הנחיית ראש הממשלה  (במקרה הטוב מוזרה) אלא נותן הסבר מפוקפק לרקע קיומה. ועדיין, כל זאת, את היועץ המשפטי לממשלה זה אינו מטריד עד כדי ניסיון לבקש פרטים מבעלי הדבר באמת מוזר.

אור לי ברלב שואלת: "הוא [היועץ המשפטי] לא ביקש לקבל ממך שום מידע? בשום שלב?"

יורם בן זאב:  "מעולם לא. מעולם לא ראיתיו, מעולם איש מאנשיו לא התעניין. עם 433 [יחידת להב 433 במשטרה] ביליתי 4 מפגשים ועוד השלמות טלפוניות סה״כ כ15 שעות עדויות. מעניין לא?"

אור לי ברלב:  "תן לי רגע להבין, היית שגריר ישראל בגרמניה ב- 2010 ונכחת בפגישה בה נתניהו אישר לקנצלרית את מכירת הצוללות הראשונות למצרים. אתה אומר שהיועמ"ש או מי מאנשיו לא יצר איתך קשר מעולם. האם במפגשים עם להב 433 נשאלת על אישור מכירת הצוללות הראשונות למצרים? (אין אזכור לנושא מצרים בהמלצות המשטרה).

יורם בן זאב:  "אומר בבהירות. נשאלתי בתקשורת יותר מפעם על תהליך בו הוחלט להסכים לבקשת ממשלת גרמניה למכור צוללות למצרים. השבתי כמידת ידיעתי. אף פעם לא התבקשתי להתייחס לנושא במהלך מתן שעות רבות של עדויות. אף פעם גם לא נשאלתי ע״י נציגי הפרקליטות ו/או היועמ״ש בנושא. הנחתי שכל הידוע לי ידוע גם להם."

נזכיר! אותו אבריאל בר יוסף – אז משנה לראש המל"ל, היום חשוד מרכזי בפרשת הצוללות – היה זה שהביא את מיקי גנור להחליף את נציג טיסנקרופ הוותיק שייקה ברקת. זה היה ב- 2009, חודשיים לאחר השבעת הממשלה של נתניהו. בתחילת 2010 רה"מ אומר לשגריר: העבר מידע לבר יוסף. נתן אשל, איש סודו של נתניהו, לא מכחיש את קיומה של הנחייה רוה״מ אלא נותן הסבר, "עוזי לא הבין בנושא, אבריאל הבין יותר מבחינה טכנית."

אור לי ברלב מוסיפה: "וקחו בחשבון שבשלב שבו נתניהו מאשר את הצוללות הראשונות למצרים, הוא שותף עסקי של מיליקובסקי ומחזיק במניות בסתר, שבהמשך מכניסות לו 16 מיליון ש"ח. יועמ"ש אמיתי היה מזמן מיידית את בן זאב למתן עדות נוספת בנושא. נחשו מה לא קרה."

ב-28 לאוגוסט 2018,  העלה בוגי יעלון את הסרטון הבא בכותרת: " ה״סוד״ שראה״מ הסתיר מהרמטכ״ל וממני הוא כנראה – בצע כסף."

ב-11 לנובמבר 2018,  שלח בוגי יעלון מכתב רשמי למנדלבליט ובו שאלות לגבי פרשת הצוללות ("מדוע הודעת שוב ושוב, ועוד טרם הפתיחה בחקירה, על כך שרה"מ אינו מעורב בפרשה, כאשר היו בידי החוקרים שני המסמכים המוכיחים את ההיפך?").

עד היום היועץ המשפטי לממשלה לא השיב למכתב רשמי של שר ביטחון לשעבר. למישהו זה נראה נורמלי?

מה צף ועולה בפרשת הצוללות לפי הראיונות עם יורם בן-זאב ועוזי ארד.  ראש ממשלה המונע על-ידי בצע כסף, שמוכן למכור וככל הנראה אף מכר את בטחון המדינה תמורת שלמונים, ויועץ משפטי לממשלה המגן על ראש הממשלה באמצעות מארג של כל התרגילים המשפטיים והפוליטיים האפשריים.

https://glz.co.il/גלצ/תוכניות/רינו-צרור/רינו-צרור01-04-2019-1001/נק-המפגש-הייתה-עם-בר-יוסף-שגריר-ישראל-בגרמניה-התבקש-שלא-לדבר-עם-עוזי-ארד

https://goo.gl/wDbVBG

https://www.youtube.com/watch?v=sBIvmnyvIyY

https://twitter.com/bogie_yaalon/status/1166766119912431616

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.