postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ – נגד הקידמה הפמיניסטית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ – נגד הקידמה הפמיניסטית

נושאים התמונה הגדולה, חינוך ותרבות ב 14.08.19 0:23

הרב רפי פרץ סירב לשוחח עם תלמידות מדרשת לינדנבאום בירושלים, אשר עומדות לפני גיוסן לצה"ל. הוא התבקש לברך את התלמידות, אך סירב גם כן. נשים התפרסמו במקצועות בהם עסקו וזכו להערכה ולכבוד, אך נראה כי בעיני רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ, לנשים יש תפקיד מסוים ואל להן לחרוג ממנו

מאת: אמנון פורטוגלי

על פמיניזם, הדרת נשים ומיזוגניות 

הרב רפי פרץ סירב לשוחח עם תלמידות מדרשת לינדנבאום בירושלים, אשר עומדות לפני גיוסן לצה"ל. המפגש בין הצדדים התרחש בהתנחלות אלעזר בגוש עציון. כאשר אחד מרבני המדרשה ביקש מפרץ לשוחח עם הבנות לקראת גיוסן, אמר הרב הצבאי הראשי לשעבר כי הוא מתנגד לגיוס נשים לצה"ל. לאחר מכן התבקש הרב פרץ רק לברך את התלמידות, אך סירב גם כן.

בצלאל סמוטריץ' התייחס בריאיון לרשת ב' למינוי טייסת לתפקיד מפקדת טייסת תעופה, האישה הראשונה בצה'ל בתפקיד זה.  לדבריו יש תפקידים ומקצועות שמתאימים לגברים ויש לנשים, כך הקב"ה ברא את העולם וכך טוב לעולם. העולם חייב דמויות גבריות ונשיות, כל מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הפשוטות האלה עושה עוול לעצמו ולעולם.

על נשים בעולם הערבי.

יסמין אל מימני Yasmeen Al Maimani, הפכה ביוני כשהיא בת 29 לקצינה הראשונה בסעודיה שהטיסה מטוס מסחרי רגיל כשהטיסה את טיסת נסמה איירליינס ATR72 מ – Hail to Al Qasim.

לפניה הייתה קפטן רולה חותיתRola Hoteit  מלבנון, שעלתה לטיסת הבכורה שלה ב-2010 מביירות לעמאן. עם ראש הממשלה העתידי תמם סלאם Tammam Salam במטוס. מאוחר יותר היא סיפרה על כמה נוסעים שהתעקשו לרדת מהמטוס כששמעו את קולה מברך את הנוסעים על היותם במטוס. נכון לשנה זו, חברת התעופה של לבנון, Middle East Airlines, מונה שש טייסות.

ב- 2014 הוביל רס"ן מרים אל מנסורי Mariam Al Mansouri, בת 35, טייסת הקרב הראשונה של איחוד האמירויות, את חיל האוויר של איחוד האמירויות לפעולה נגד יעדי דאעש בסוריה, כחלק מקואליציה בהנהגת ארה"ב. היא זכתה לפרסום באזור כולו, שוברת סטראוטיפים על נשים ערביות ומעוררת השראה בקרב נשים וגברים באומץ לב ובמסירותה לשירות צבאי לאומי.

פאטימה אל זמיל Fatima Al Zamil שלטה במחוז הסעודי Ha’il משנת 1911 עד 1914. היא נבחרה על ידי זקני שני השבטים החזקים ביותר בחצי האי ערב המרכזי, שלטה בסמכות מוחלטת וקיבלה אורחים כולל הסופרת והפוליטיקאית הבריטית, גרטרוד בל.

לא רק נשים ערביות מאזור זה של המזרח התיכון עשו היסטוריה. טייסת הקרב הראשונה בעולם, כפי שהוכרה בספר השיאים של גינס, הייתה סאביהא גוקצ'ן Sabiha Gökçen  (1913–2001), טייסת טורקית-ארמנית ואחת משמונה ילדיו המאומצים של אתאטורק, מייסד טורקיה המודרנית. גוקצ'ן היתה מדריכה ראשית של האיגוד האירונאוטי הטורקי Turkish Aeronautical Association  והכשיר ארבע נשים טייסות. אחד משדות התעופה הבינלאומיים באיסטנבול Istanbul Sabiha Gokcen International Airport נקרא על שמה, אך מעט אנשים מכירים את הסיפור שמאחורי השם.

אלה הן רק מעט מבין הנשים במזרח התיכון ששמותיהן צריכים להיות ידועים לכל- גם לפרץ ולסמוטריץ'. כל אחת מילאה חלק בסלילת הדרך לכל הנשים הערביות של ימינו באזורנו. עם זאת לעתים נדירות מסופרים סיפוריהם, אפילו לא באינטרנט. וגם אם יסופרו, פרץ וסמוטריץ' וחבר מרעיהם יישארו בעולם החשוך שלהם.

אמנון פורטוגלי

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    ועוד בעניין פרץ וסמוטריץ באתר שישים ואחת: http://sixtyone.co.il/articles/592?fbclid=IwAR29TSRgVs2QMLT33ACz2wXbF0Oa_xOaDF6ejKr_iUqx6CShwGkkIkkVLQg למרות המולת הבחירות והמחויבות ללו"ז הלוחץ של הקמפיין, שני השרים של מפלגת הימין המאוחד, הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', הצליחו לפנות זמן השבוע לטובת השתתפות באירוע מיוחד ביום חמישי הקרוב. האירוע הוא הענקת פרס היצירה התורנית, שלמקרה שעוד לא התעדכנתם, יוענק השנה לרב יצחק גינזבורג – מי שאחראי על לא מעט חיבורים ויצירתו התורנית כוללת תמיכה נרגשת במחבל היהודי ברוך גולדשטיין, קריאה לרצח גויים, נקמה במדינה ולא מעט פנינים אחרות.

    הפרס יוענק לגינזבורג על ידי הקתדרה לתורה וחכמה, ארגון שפועל בחסות עיריית גבעת שמואל ובמימון האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך – שני ארגונים שאמנם ביקשו להסיר את סמליהם ממודעת האירוע, אבל לא ברור אם הסירו גם את תמיכתם הכספית. מי שלא ביקש להסיר את השתתפותו מהאירוע היה שר החינוך עצמו, הרב רפי פרץ, שאמנם אמר שהוא לא מעורב בקבלת ההחלטות בחלוקת הפרס, אבל חוץ מזה נראה שממש אין לו בעיה לכבד את הרב תומך הטרור היהודי. ואילו חברו למפלגה סמוטריץ', מצדו, סירב להתנצל והסביר שגינזבורג הוא בסך הכל איש ימין לגיטימי, ושמדובר ב"גאון ותלמיד חכם עצום", שלא חייבים להסכים איתו בהכל כדי לתת לו פרס. יש לנו תחושה שדווקא במקרה הזה, לסמוטריץ' אין מחלוקת עמוקה עם הרב גינזבורג

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.