postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » קמפיין הבחירות הציני של נתניהו – זעקי ארץ אהובה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קמפיין הבחירות הציני של נתניהו – זעקי ארץ אהובה

נושאים דמוקרטיה במדרון, התמונה הגדולה ב 22.04.19 1:47

בעקבות הודעת היועץ המשפטי על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה פתח נתניהו במסע בחירות ציני וחסר עכבות, במטרה למנוע את משפטו, את העמדתו לדין פלילי ולישיבתו בבית הסוהר, באמצעות בחירתו מחדש כראש הממשלה

 מאת: אמנון פורטוגלי

כמעט הכל היה כשר כדי לנצח בקמפיין הבחירות של נתניהו, מנהל הקמפיין, עופר גולן, חזר ואמר משפט אחד  כתשובה לכל ביקורת שהתעוררה על כך שאולי נחצה גבול: "קודם מנצחים ואז עושים בקרת נזקים". (מורן אזולאי במאמר ב – Ynet). והכוונה האמיתית היא 'קודם מנצחים ואז מחוקקים חוקים להכשיר את מה שנעשה גם אם מה שנעשה היה לא חוקי'.

דוגמה לחקיקה כזו קבלנו עוד לפני הפרסום הרשמי על תוצאות הבחירות. ח"כ מיקי זוהר מהליכוד טען שתוצאות הבחירות מלמדות על כך ש"העם החליט שתיקי נתניהו הם לא אירוע פלילי", וח"כ בצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין קרא לתיקון חוק החסינות, כך שיבטיח שלחבר-כנסת תעמוד חסינות אוטומטית בפלילים שכדי להסירה יידרש אישור חברי הכנסת.

לפני שנתיים פורסם מאמר של אביהו סופר ב"מעריב", שמהותו הייתה הסבר על המנטרה של נתניהו "לא היה כלום כי אין כלום".  לפי כותב המאמר, אנשי תקשורת, עיתונאים, פוליטיקאים ופעילי החברה האזרחית חברו להפלת משטר נתניהו, ומטרה זו מקדשת לדעתם את האמצעים.  גורמים אלו הפעילו "לחץ ציבורי-תקשורתי-פוליטי המתוכנן מראש כדי "ליצור אווירה שתאלץ את היועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה, גם אם העובדות אינן מצדיקות את פתיחתה."

עברו שנתיים, ומסתבר שבניגוד לדברי סופר, העובדות שהיו ידועות בעת כתיבת המאמר, הצדיקו את פתיחת החקירה. מתברר שהיה ויש הרבה מאוד בטענות של אנשי התקשורת, העיתונאים, ופעילי החברה האזרחית,  שהיו וישנן הרבה פרשות שחיתות, שאנשי התקשורת, העיתונאים, ופעילי החברה האזרחית חשפו.

ב-28 לפברואר 2019 החליט היועץ המשפטי לממשלה, שהוא מינוי של נתניהו, בעקבות חקירה ממושכת, להגיש כתבי אישום נגד נתניהו בשלשה תיקים. "היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, באמצעות בא-כוחו, כי הוא שוקל להעמידו לדין פלילי בגין חשדות לעבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים, שבוצעו על ידו לכאורה במהלך כהונתו כראש הממשלה וכשר התקשורת בפרשות אשר נודעו בשם 1000, 2000 ו-4000, כפי שיפורט להלן"

בעקבות הודעתו של היועץ המשפטי ברור שעבר זמנה של המנטרה של נתניהו, שהיו הרבה פרשות שחיתות ושיש הרבה פרשות שחיתות. מעניין אם סופר יכתוב עכשיו מאמר חדש בו הוא יסביר בעקבות הבחירות, שהעם שבחר בנתניהו, ניקה אותו בבחירה זו מכל אשמה.

לקראת הבחירות ובעקבות הודעת היועץ המשפטי על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בגין חשדות לעבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים, פתח נתניהו במסע בחירות ציני וחסר עכבות, שיכנס לספרי הלימוד.

המטרה העיקרית הייתה למנוע את משפטו, את העמדתו לדין פלילי ולישיבתו בבית הסוהר, באמצעות בחירתו מחדש כראש הממשלה. ומטרה זו קידשה את כל האמצעים, ולהשגתה, האמצעים כולם כשרים. הדרך למנוע את העמדתו של נתניהו לדין פלילי ולישיבתו בבית הסוהר, הייתה להבטיח את בחירתו של נתניהו מחדש כראש הממשלה, וכדי להבטיח את בחירתו של נתניהו קודשו את כל האמצעים.

נתניהו עמד בפני תחרות קשה. בני גנץ היה רמטכ"ל, שמו מוכר בכל בית בישראל, והייתה לו תקשורת תומכת. אבל לנתניהו היו כמה יתרונות מכריעים: הוא נלחם על חייו כשגבו אל קיר בית הסוהר, הוא חסר עכבות ואין לו בעיה לשקר ולשנות גרסאות לפי הצורך, הוא פוליטיקאי וקמפיינר ותיק עם ניסיון רב בהופעות בתקשורת, ובדחיפת מסרים, כולל מסרים שקריים, בעוצמה פעם אחר פעם, הייתה לו עיתונות ותוכניות טלוויזיה מגויסות, ובניגוד לגנץ היה לו זמן רב ומשאבי עתק לתכנון קמפיין הבחירות.

קמפיין הבחירות של נתניהו כלל מערך של יועצים וקופירייטרים שידע להוציא חומרים במהירות וללא הרף. שהפיץ שקרים, הסית, זרע שנאה, והכפיש מתנגדים, שיצר והפריח רצף של חצאי אמיתות, סיפורים מדומיינים ועסקאות אפלות, והכול כדי לדחוק מסדר היום הציבורי את פרשות הצוללות, המניות, ואת כוונת התביעה להגיש נגדו  כתבי אישום (בכפוף לשימוע) בשלוש פרשיות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

את הסיפורים האלו הפיצו והדהדו עיתונאים, אנשי תקשורת ימניים, ופעילי שטח ריאליים ווירטואליים בטלוויזיה, ברדיו בעיתונות, בפמפלטים קהילתיים וברשתות החברתיות.

מנהל הקריאייטיב הראשי של נתניהו, שרוליק איינהורן אומר: "יצרנו מאות סרטונים קצרים, ממוקדים ואפקטיביים, ודחפנו אותם ברשתות החברתיות ובמדיה דיגיטלית. השתמשנו בשיווק מאוד ממוקד לקהלים ספציפיים מתחת לאף של התקשורת כדי להעביר את המסרים שלנו".

בין סרטונים אלו אציין בין השאר את סרטון הקברים, את סרטון החיקוי של אמנון אברמוביץ', את הצגתו של גנץ כאילו הוא אינו בריא בנפשו, את סיפורי הטלפון של גנץ והטענה שהוא סחיט, ועוד.

קמפיין הבחירות של נתניהו פעל גם להורדת אחוז ההצבעה במגזר הערבי, בפרויקט הקרוי בשפה אורווליאנית "טוהר המידות". במסגרת הפרויקט, התקין הליכוד 1,300 מצלמות נסתרות בקלפיות במגזר הערבי ודאג לפרסם זאת, במטרה להפחיד את האזרחים הערבים וכך למנוע מהם לבחור את נציגיהם.

אחרי פתיחת הקלפיות החלו להגיע דיווחים וסרטונים שבהם מתועדים משקיפים של הליכוד בקלפיות במגזר הערבי עם מצלמות 'נסתרות' בדש החולצה.

מי שהוביל את הקמפיין, מי שהיה הקמפיינר הראשי הוא נתניהו, שנעזר בצוות מצומצם של יועצים צעירים, לא מאוד מוכרים, שאופיינו באגרסיביות חסרת תקדים ובהיעדר גבולות כמעט.  את המסרים של הקמפיין גיבש בדרך כלל נתניהו בעצמו, והוא שאישר אישית כמעט כל חומר שיצא החוצה, כולל גם פוסטים בפייסבוק.

נתניהו חשש מגוש חוסם, והצוות התביית על הסיעות הערביות. אותו הציבור שבו נעשה שימוש ב־2015 באמצעות האמרה "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי".

הרעיון שהגו הפעם במטה נגע לאותו ציבור, אבל המטרה הייתה שונה – להוריד את אחוז ההצבעה במגזר הערבי.  ככל הנראה נתניהו היה מעורב ואישר את התוכנית שנקראה בשפה אורווליאנית "טוהר המידות", במסגרתה סומנו הקלפיות ביישובים הערביים, וגויסו כ- 1350 'משקיפים' שחלקם צוידו במצלמות נסתרות -גלויות.  המטרה ה'רשמית' הייתה מניעת זיופים, ושמירה על טוהר הבחירות, למעשה זו הייתה תוכנית בלתי חוקית וניסיון להתערב ולמנוע מהאזרחים הערבים להצביע, כפי שמתברר מהחלטתו של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, שאסר על נציגי הליכוד להפעיל את המצלמות:

"אסור לצלם במהלך היום אלא אם יש אירוע מיוחד. במהלך הספירה בתום היום מותר להשתמש במצלמות אבל צריך ליידע את כל הנוכחים. עיון בחומרים שיופקו מהמצלמות ייעשה רק על ידי נציג משטרת ישראל או ועדת הבחירות המרכזית".

לאנשי נתניהו אין כל בעיה להתגאות ולפרסם את השתתפותם בתוכנית בלתי חוקית זו. בפוסט שפרסם משרד "קייזלר ענבר", המזוהה עם הימין, בפייסבוק, הוא מתגאה בחלקו בפרוייקט ובשיתוף הפעולה עם הליכוד ובהפעלת יותר מ-1,300 מתנדבים ועובדים בשכר של 1150 שקלים נטו, שנפרשו בקלפיות בישובים הערביים במטרה רשמית של מניעת זיופים, אך למעשה כדי להפחיד את המצביעים ולהוריד את אחוז ההצבעה במגזר הערבי.  מהפוסט בפייסבוק:

"אחרי תקופת הכנה ארוכה, מערך לוגיסטי מדהים ושותפות עמוקה וצמודה עם טובי האנשים בליכוד, הרמנו מבצע שהיתה לו תרומה מכרעת לאחד ההישגים החשובים ביותר של מחנה הימין: 'טוהר המידות' במגזר הערבי. ובזכות זה שהוצבו משקיפים מטעמנו בכל קלפי, אחוז ההצבעה ירד מ50%, הנמוך ביותר שנראה בשנים האחרונות!

זה המקום להגיד תודה ענקית ל-1350 אנשי השטח, פעילים מכל הגילאים והגוונים, מאילת בדרום ועד חיספין בצפון, שנכחו בקלפיות בכל רחבי הארץ, מהכפרים הקטנים ביותר ועד הערים הערביות הגדולות בארץ." גמר ציטוט.

על זה נאמר 'זעקי ארץ אהובה'.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5492269,00.html

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5492798,00.html

https://www.gov.il/he/departments/news/28-02-2019

https://www.haaretz.co.il/news/elections/.premium-1.7108869

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5491656,00.html

https://www.facebook.com/Kaizler.Inbar/photos/a.360404798114400/441952863292926/?type=3&theater

https://elections.walla.co.il/item/3229837?fbclid=IwAR11DiMTL0sPcKLSve2cNA9xyw-lLewSWa2ysc7xRk0–Rm8W-W8cvazx5g

אמנון פורטוגלי, מרכז חזן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.