postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בחירות 2019 – נחוץ שמאל חזק לחלופה שלטונית בראשות גנץ

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2019 – נחוץ שמאל חזק לחלופה שלטונית בראשות גנץ

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 5.04.19 0:03

"העבודה", מרצ, "חד"ש-תע"ל ורע"ם-ב"לד – מן הראוי שיהיו כמה שיותר חזקות כי באף אחת מהמפלגות האלה אין מי שיתמוך בביבי או מוכן לשבת אתו. השמאל צריך להיות כמה שיותר חזק כדי להיות חלק משמעותי מאלטרנטיבה שלטונית, אם גנץ ייבחר. לכו להצביע לשמאל

מאת: ק. טוכולסקי

תצביעו אסטרטגית וטקטית תצביעו "עבודה", "מרצ", או 'חד"ש-תע"ל'

מה צריך כדי שאנשים יפסיקו להצביע "אסטרטגית" למפלגות ימין-מרכז מהעבר כמו 'ד"ש', "שינוי", "קדימה", יש לפיד ועכשיו "כחול-לבן"? מה צריך כדי שאנשים יבינו שמהצבעה למפלגות ימין מרכז מקבלים מדיניות של ימין-מרכז הפועלת למען הפלוטוקרטיה ולא שום דבר אחר? מצביעי ימין-מרכז הביאו לנו לכנסת אנשי ימין כמו סטף ורטהיימר ושמואל טמיר, טומי לפיד ומודי זנדברג, זאב אלקין ויוליה שמלוב ברקוביץ. ועכשיו שוב יש מפלגת ימין-מרכז שכל מיני אנשים שלא לומדים מטעויות קוראים להצביע לה. רק שאין לזה שום סיבה, באמת שאין.

בואו נניח שכל השמאלנים מצביעים גנץ וביום רביעי אחה"צ, אחרי קולות הימאים ושאר המעטפות הכפולות, לגנץ יהיו 59 מנדטים. אבל העבודה, מרצ חד"ש תע"ל ורע"ם בל"ד יגיעו אל מתחת לאחוז החסימה. ומול גנץ יעמדו גוש תומכי ביבי עם "זהות" ו"גשר" "ישראל ביתנו" ו"כולנו" וכל השאר. במקרה כזה השמאל עלול להימחק. או עלול להיווצר מצב בו גנץ אמנם לא ימחק את השמאל אבל "הליכוד" עלול לקבל 24 מנדטים ושאר הגוש שלו יקבל 37, ואילו גנץ יקבל 42 מנדטים, 18 יותר מהליכוד, אבל שאר הגוש שלו יקבל 19 מנדטים. במקרה שלגנץ יהיו הרבה יותר מנדטים מהליכוד על חשבון השמאל והשמאל-מרכז,  גנץ יישאר באופוזיציה עם מפלגת הימין-מרכז הענקית שלו כמו ציפי לבני ב-2009.

כדי לנצח צריך לפחות 60 מנדטים שלא ימליצו על ביבי בשום מקרה ולא יתמכו בהצבעת אמון בממשלה בראשותו. לכן צריך "עבודה", "מרצ", 'חד"ש-תע"ל' ו'רע"ם-בל"ד' כמה שיותר חזקות, כי באף אחת מהמפלגות האלה אין מי שיחתוך לתמוך בביב, או מוכן לשבת אתו. זאת לעומת "כחול-לבן" שמלאה באנשים, שכבר שירתו את ביבי וישבו אתו, וישמחו לעשות זאת שוב.

יום אחרי הבחירות, אם לשמאל לא יהיו לפחות 61 מנדטים, גנץ לא ירכיב שום ממשלה. לכן מי שנוטש את 'בל"ד-רע"ם', או את "מרצ" לטובת "כחול-לבן", ימצא את עצמו עם היוליות שמלובות והאריה ביבי של "כחול-לבן", אלו שגם ככה היו בכיס של ביבי והצביעו עם הימין רוב הזמן ובלי שום יכולת שהקול שלו יביא שלטון.

הדרך היחידה של גנץ, או כל אדם אחר שאינו ביבי, להרכיב ממשלה היא שהשמאל יהיה חזק מספיק מעל אחוז החסימה. 'רע"ם-בל"ד' ו'חד"ש-תע"ל'. חייבות לעבור ו"מרצ" ו"העבודה" חייבות לצבור כמה שיותר מנדטים.

יותר מכך, כדי שאם יהיה לגנץ סיכוי להרכיב ממשלה הוא לא ירוץ ישר לימין, השמאל צריך להיות כמה שיותר חזק כדי להיות חלק משמעותי מאלטרנטיבה שלטונית. מפלגת עבודה עם 12 מנדטים שווה 3 שרים, מרצ עם 8 מנדטים שווה 2. מישהו בקהל מעדיף עוד חבר כנסת בעשיריה הרביעית של "כחול-לבן" על פני האפשרות שאילן גילאון יהיה שר העבודה והרווחה ושלי יחימוביץ במשרד הכלכלה? באמת?

לאנשי שמאל, לסוציאל דמוקרטים, לסוציאליסטים לקומוניסטים יש למי להצביע. מי שמצביע שמאל לא ימצא את הקולות שלו מקדמים מדיניות כלכלית הרסנית כמו מצביעי ד"ש ב-1977, או מצביעי שינוי ב-2003, או מצביעי יש לפיד ב-2013. הוא גם לא ימצא את עצמו תוהה איך לעזאזל הוא הצביע לגזענים משרתי-הון שפועלים נגד השקפת עולמו כמו מצביעי קדימה ב-2009. לכן אנשי שמאל צריכים להצביע רק לשמאל. זה נכון טקטית וזה נכון אסטרטגית, זה נכון מוסרית ומצפונית וזה נכון למה שאנחנו צריכים.

אנחנו צריכים שמאל חזק למקרה שגנץ יוכל להרכיב ממשלה ולמקרה שלא. אנחנו צריכים שמאל חזק כדי שיהיה סיכוי שלשמאל הזה, ביחד עם המרכז של "כחול-לבן" יהיו 61 מנדטים להרכיב איתם ממשלה או לפחות 60 מנדטים לעמוד איתם מול ביבי ולא להמליץ עליו לנשיא או להביע בו אמון.

אנשי שמאל מרכז יכולים להצביע למפלגת העבודה, הרשימה אחלה וגם הראש לא גרוע יותר ממה שיש ל"כחול-לבן" להציע. אנשי שמאל יכולים להצביע "מרצ" ו'חד"ש-תע"ל', מפלגות עם רשימות טובות, מסרים טובים, אידיאולוגיה רצינית. מפלגות שתעבודנה בשבילכם ולא תזחלנה לממשלת ביבי הבאה.

ביום הבחירות אל תטעו, יש לכם מפלגות להצביע בעדן: "מרצ", "העבודה" ו'חד"ש תע"ל', אין שום סיבה להצביע למרכז, שיסתדר עם קולות המרכז והמרכז-ימין שהוא טוען לדבר בשמם. בלי שמאל חזק אחרי הבחירות יהיה פה מאוד רע, גם אם "כחול-"לבן תהיה חזקה. לכן לכו להצביע לשמאל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

5 תגובות

 1. החגב עמד יציב :

  אתה מוזמן להצביע למפלגות לא ציוניות

  אתה מוזמן להמשיך והצביע למפלגות לא ציוניות מר טוכולסקי. האם אתה לומד משהו מתוצאות הבחירות האחרונות?
  אני משוכנע כי אתה וחבריך בשמאל הסהרורי תטענו כי "שלטון ההון שוטף את ההמון ומעוות את תודעתם המעמדית" או הבל דומה שאתה ודומיך מפיצים.

  תפיסת עולמך הכושלת, האלימה, הדכאנית והשגויה בדור הבא תמצא עצמה במקומה הראוי, בפח האשפה של ההיסטוריה, העתיד שייך לתומכי החירות.

  מיהו ג'ון גאלט?! 🙂

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  וההסתדרות?
  יום לפני הבחירות: ההסתדרות הורידה מהאוויר את אתר "דבר ראשון"
  נתי טוקר, TheMarker
  ההסתדרות מסרה כי היא "בוחנת מחדש את פעילותו וכי עובדיו יוצאו לחופשה בתשלום, מאחר שהאתר עסק בתחומים שבהם לא היה אמור לעסוק"

  https://www.themarker.com/advertising/1.7106595

 3. איתן :

  לעמד יציב שלום

  למעלה מארבעים אלף לא ציוניים בכפר קאסם ובטייבה, בטירה ובאום אח פחחם, בשפרעם ובנצרת סייעו למרץ לעבור את אחוז החסימה. אז אנא, תתיחס בכבוד לאזרחים שאינם ציונים, אבל הם אזרחי מדינת ישראל. הם נולדו כאן, הם צבועים בצבעי אדמתה של הארץ הזו

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אני שמח שמרצ עברה את אחוז החסימה.
  אבל דבר אחד לא ברור: כל הזמן כל מיני פובלציסטים בשמאל מפמפמים לנו שלו רק הייתה מוצגת אלטרנטיבת שמאל אמיתית ולא "מתחזה" למרכז-ימין, הציבור היה רץ לבחור בה.
  מרצ היא אלטרניטיבה כזו, ולא בפעם הראשונה. היא לא הצטרפה לשום ממשלת אחדות בעבר. דיברה בקול רם וברור על השלום ובעיות חברתית. שילבה נשים וערבים ברשימתה ללא שריונים ועוד.
  וכל זה הסתיים בתוצאות עלובות ועל סף אחוז החסימה.
  אני לא אופטימי לגבי העתיד ובכלל לא בטוח שחבירה עם העבודה היא הפתרון. אולי המצע לא שונה בהרבה אבל קהל המצביעים כן. אלו פשוט לא יצביעו למפלגת העבודה-מרצ.
  העתיד לשמאל הינו עגום.

 5. החגב עמד יציב :

  לאיתן- חופש וחירות להצביע

  לאיתן- אכן כל אדם רשאי להצביע לפי צו מצפונו, תושב טייבה למרץ וכן יהודי למפלגה ערבית, כך בחברה המקדשת את חירות הפרט.
  עם זאת לא ניתן להתעלם מהעובדה כי מרץ היא מפלגה קולקטיביסטית הדוגלת בהתערבות מקסימלית של המדינה בענייני הפרט תוך רמיסת זכויותיו וחירותו, דוגלת בפטרנליזם של המדינה על חשבון הפרט וזכותו להחליט כיצד נכון עבורו לחיות את חייו.
  אני שבע רצון מהתרסקות העבודה ומהקושי של מרץ לעבור את אחוז החסימה ומקווה שבבחירות הקרובות ידעכו סופית.
  מיהו ג'ון גאלט?!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.