עמק שווה – המאבק נגד הקמת הרכבל לעיר העתיקה בירושלים

החברה לפיתוח ירושלים טוענת כי התכנית תהווה פתרון תחבורתי לבעיות התחבורה של האגן ההיסטורי זהו מצג שווא. גורמים רבים מתנגדים להקמת הרכבל. "עמק שווה" פנתה בדרישה לעצור את התכנית

 

[בוקסה=56225]עמק שווה – המאבק נגד הרכבל 

בשבועות האחרונים חשפנו פעם נוספת כי יזמי התכנית, החברה לפיתוח ירושלים, פועלים בחוסר תום לב ומציגים מצג שווא לציבור כאשר הם טוענים כי התכנית תהווה פתרון תחבורתי לבעיות התחבורה של האגן ההיסטורי. בתגובה לבקשת חופש מידע שהגשנו למשרד התחבורה על הרכבל וכיצד ישתלב בתכניות המשרד נאמר לנו כי מאחר והפרוייקט תיירותי פרטיו אינם מוכרים למשרד.

בתגובה לבקשה זו שלחנו מכתב לרשות הטבע והגנים (אשר התנתה את הסכמתה לפרויקט בהפיכת האזור למדרחוב – צעד שלא יכול להתבצע ללא מעורבות משרד התחבורה), הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד התיירות בדרישה לעצור את התכנית.

ההשגה הציבורית של 'עמק שווה'

אנו מזמינים אתכם להצטרף להשגות שלנו. על מנת להצטרף יש למלא את כל הפרטים בדף הנחיתה שהקמנו עם ארגון זזים.

אדריכלים מובילים בעולם לממשלת ישראל: עצרו את תכנית הרכבל

בצעד חריג התייצבה שורה של אדריכלים מהמובילים בעולם כדי לעצור את התכנית להקמת רכבל לעיר העתיקה ולשמור על ירושלים ואתריה העתיקים. במכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התיירות יריב לוין והשר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין, כתבו "זהו קונצנזוס בינלאומי כי רכבל אינו כלי תחבורתי ראוי לערים היסטוריות עם קו רקיע שנשמר במשך מאות ואלפי שנים. ערים כמו רומא ואתונה אותן פוקדים מיליוני מבקרים לא בנו רכבל. הנוף הירושלמי העתיק הוא חלק ממורשתה של האנושות. ערכיה הדתיים והתרבותיים לא יכולים להתבטל תחת אינטרסים קצרי טווח".

בין האדריכלים החתומים על המכתב האדריכל האמריקאי תום מיין, חתן פרס פריצקר היוקרתי, האדריכל היהודי-אמריקאי פיטר אייזנמן אשר תכנן את האנדרטה לזכר קורבנות השואה בברלין, האדריכל הישראלי קנדי-אמריקאי הבינלאומי משה ספדיה  והאדריכל הספרדי סנטיאגו קלטראווה, מתכנן גשר המיתרים בכניסה לירושלים.

לידיעה באתר הארץ על העצומה לחצו כאן

מתוך ניוזלטר של "עמק שווה"

אתר "עמק שווה" – https://alt-arch.org/he/

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Leave a Reply