בחירות 2019 – מפלגות הקואליציה שותפות לכישלון הממשלה

מה עשו המפלגות שהיו חברות בקואליציה של ביבי. שלטון הליכוד לא היה אפשרי, אם לא היו לו שותפים נאמנים לקואליציה

מאת:. טוכולסקי

 לא רק בליכוד השרים הם כושלים ונכשלים

הליכוד פתח את מערכת הבחירות רשמית. הנבחרת הכושלת והמושחתת של חונטת השלטון המרכזית מלהגת מסרים שקריים כמו "זה ביבי או טיבי". אבל שלטון הליכוד לא היה אפשרי, אם לא היו לו שותפים נאמנים לקואליציה. אלא שגם הם אחד אחד נכשלו בכל דבר חוץ מאשר בעשיית נזק למדינת ישראל ושירות נאמן להון. הבה נסקור את פועלם של ראשי  מפלגות הימין השותפות בממשלת ביבי בארבע השנים האחרונות.

שר החינוך נפתלי בנט מרבה להתראיין בנושאי ביטחון ולנגח את ראש הממשלה מימין. בסופו של דבר די ברור למה: שר החינוך בנט מסיים קדנציה עלובה ורופסת שבה הביטחון האישי במערכת החינוך ירד פלאים. קל מאוד לשר החינוך בנט לדבר על "הריסת בתי מחבלים" בעיקר כי קשה לו לדבר על העובדה, שלילדים אלימים מערכת החינוך הפכה להיות גן-עדן. בתי הספר לא מסוגלים, באמצעים הדלים שהמערכת מקנה להם, להתמודד עם ילדים אלימים בצורה יעילה. ולכן, השר הכושל בנט שתרומתו העיקרית למשרד החינוך הייתה השתלה גסה של טקסטים דתיים בספרי לימוד והפרטה גוברת של המערכת, מעדיף לדבר על הריסת בתי מחבלים ולא על התמודדות עם בריונות במסגרות להן הוא אחראי. השר בנט נכשל והוא יודע את זה. כדאי שגם אנחנו נדע. אם הוא יחזור להיות שר, הוא ימשיך לתמוך בהדתה ובהפרטות כי זה מה שמעניין אותו. מורשת בנט היא אלימות בבתי- הספר וירידה בהישגים הלימודיים בגלל הפרטות והחדרת פסבדו לימודי פשיזם על חשבון לימודים של מדעים.

השר כחלון טוען שהוא ימין שפוי. הוא נאבק על הזכות של אנשים למות מסרטן בזול, על הזכות של אנשים לקנות במחיר מופקע דירה בסלמס אורבני נטול תשתיות ומנותק מהמרקם העירוני ועל הזכות שלהם לשלם כמה אגורות פחות על מוצרי חלב. השר כחלון אוהב לדבר על מאבקיו נגד העלאת מסים ופחות על העובדה שהוא נכשל כישלון חרוץ בהעלאת מחירי הירקות והפירות שמרקיעים שחקים ועל כך שמדיניותו גירעונית. שכן הוא חוסך כמה שקלים פה ושם ל-99% אבל הוא לא גובה מסים הוגנים מהמאיון העליון וכך מגדיל את הגירעון. את זה כולנו נצטרך לשלם אחרי הבחירות. ואם השר כחלון יהיה שוב שר וחבר קואליציה בכיר, הוא ידאג שחבריו העשירים ימשיכו לא לשלם.  מורשת כחלון היא שלראשונה ילדים עניים לא יכלו לטעום תותים בחורף וענבים בקיץ כי מחירם התייקר פלאים.

השר לשעבר ליברמן היה שר ביטחון לא מורגש. הוא מדבר תמיד נמוך ואלים, אך הביצועים שלו הם אחרים. מפלגתו מקדמת הליכים של הפרטה ופוגעת בבוחרים שהיא מתיימרת לייצג. בין הרטוריקה שלו לבין עבודתו אף פעם לא היה קשר. והתוצאה היחידה שאפשר לראות בשטח אחרי 20 שנות חברות שלו בכנסת היא בעיקר התעשרות אישית. מורשתו תהיה הפרטת עוד תעשייה ביטחונית ופריחה ביצוא הנשק מישראל באופן שמתדלק סכסוכים עקובים מדם בעולם ומצייד משטרים חשוכים בתוצרת כחול לבן. אם יהיה שוב שר, הוא ימשיך להפריט וללבות שנאה בשביל לשרוד.

השר דרעי, השקיע בקדנציה האחרונה בעיקר בקידום הדרה ושנאה. הוא הוכיח שהוא גזען באופן שלא היה מבייש אף חרדי אשכנזי וגם מיזוגן בצורה שלא הייתה מביישת אף גדול תורה חרדי אשכנזי. ככלל, ממורשת הרב עובדיה עושה רושם שנותרה רק היכולת המופלאה להתעשר ולדאוג לבני-המשפחה בזמן שנושאים בתפקידים ציבוריים. הסובלנות המפורסמת, שיעור הקומה ההלכתי, ושאר התכונות החיוביות שהיו לאיש הוא מחפצן כבר מערכת בחירות שנייה. זאת כי הוא עצמו ומפלגתו לא באמת יכולים להציג שום השג לבוחריהם. ש"ס דברה גבוהה גבוהה על החלשים והשקופים, אך בפועל שירתה את ההון ולא עשתה דבר למען חלשים ושקופים. מורשתו, כמו מורשת ביבי היא שחיתות, גזענות ושירות נאמן להון, אם יהיה שוב שר הוא ימשיך לפעול נגד זכויות נשים, מיעוטים וזרים.

סגן השר ליצמן ושותפו יו"ר ועדת הכספים גפני, אפשרו לביבי לעשות הכול ובתנאי שכסף יזרום למוסדות חרדיים והכפייה הדתית תשמר. הם נתנו יד לכל עוולה של השלטון וקידמו כמה עניינים בעצמם, במיוחד בתחום של אפליית נשים ופגיעה בתשתיות. הם עיוותו את מהות השבת והחריפו את הנתק והאיבה בין פלגי היהדות. בגדול, המורשת שלהם היא גזענות חשוכה ומיזוגנית שלא נראה את הכסף זורם לעסקונה שלהם. אם יהיו שוב חלק מהשלטון הם ימשיכו למנוע מתן זכויות אזרחיות בסיסיות כמו נישואים אזרחיים שווים לכל ולימודי ליבה לכל הקטינים בישראל.

הבחירה בבחירות היא אכן די ברורה, למרות שהיא לא ממש ביבי או טיבי. יכול אזרח ישראלי לבחור בליכוד או באחת המפלגות שמצהירות שהן תלכנה עם הליכוד ישראל ביתנו, ש"ס, הימין החדש, איחוד הימין, כולנו ויהדות התורה ולקבל שוב ממשלה כושלת ומושחתת שמשרתת בעלי-הון ועושקת את כולנו. אך יש אפשרות לבחור אחרת, לבחור בשמאל בשביל ממשלה שתהיה שונה לגמרי. או אפשר לבחור במרכז ולהסתכן בממשלה, שהליכוד ולפחות חלק מהמפלגות שמעדיפות ליכוד, יהיו חברות גם בה. האלטרנטיבה המהותית, המלאה והסבירה היא בשמאל:  במרצ, בעבודה ובחד"ש-תע"ל.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply