postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » למה צוללות ולא נגמ"שים?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למה צוללות ולא נגמ"שים?

נושאים דמוקרטיה במדרון, כלכלת בית ב 26.02.19 2:51

מבקר המדינה חשף כי ביבי היה שותף עסקי של בן דודו בחברה שלה קשרים עסקיים עם חברת טיסנקרופ. אותה חברה שביבי איפשר קניית צוללות מיותרות ממנה. הבחירות קרבות. כדי להילחם בשחיתות ובהשפעותיה על חיינו צריך להצביע למפלגות לא מושחתות

מאת: ק. טוכולסקי

בפעם הבאה שתשאלו את עצמכם למה צוללות ולא נגמ"שים

חשיפת מבקר המדינה על כך שביבי לא רק איפשר תחת שלטונו קניית צוללות מיותרות לצבא על חשבון קניות אחרות שהצבא היה באמת צריך כמו נגמ"שים, אלא גם היה שותף עסקי של בן דודו בחברה שלה קשרים עסקיים לפרשה לא צריכה להפתיע אף אחד. ביבי הוא ראש ממשלה כושל ומושחת, וזאת לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שהשחיתות שלו נחשפת.

בפעם הבאה שתוך כדי עיון בעיתון אחרי עוד אסון שבו יהרגו חיילים לא ממוגנים בעוד מערכה מיותרת של שלטון הימין תוכלו, במקום לשאול את עצמכם "למה?", תוכלו לשאול את עצמכם "איך שוב נתנו לזה לקרות? איך שוב נתנו לאיש מושחת וכושל לעשות את הפשעים האלה נגד עצמנו ובשרנו, נגד טובי בנינו שלא ישובו חיים משדות הקרב המיותרים במלחמות הכושלות שהנוכל הזה יוזם?". כי הקו התחתון של החומר שהתפרסם בדוח המבקר מלמד דבר פשוט, המושחת מספר אחד, לא בוחל בשום דבר בשביל התעשרות ולא מוותר על שום דבר בדרך. אפילו בארצות הברית, פוליטיקאי שמסובך באופן שביבי מסובך, רפובליקני ככל שיהיה, היה כבר הולך לכלא, רק בישראל בחסות הניסוי שעושה פה הטייקון אדלסון בשליטה בדעת הקהל ובשיתוף פעולה מצד מוכרי הפרסומות בשאר הצהובונים, ביבי יכול להמשיך לשבת על כסאו בבטחה ולרדות בעם.

אבל זה לא רק ביבי. כשאנחנו בוחנים מנהיגות ומנהיגות אלטרנטיבית, צריך לזכור שמעשי הפשע של הנוכל מספר אחד לא היו יכולים להתבצע אם לא היה להם שיתוף פעולה מצד שורה של אנשים. אנשים שבמקרה הרע גם הם נוכלים, ובמקרה הטוב היו שומרי-סף ובעלי תפקידים שלא הבינו מה קורה מתחת לאף שלהם.

כמה אפשר לסמוך עליהם אם הם פשוט כשלו בתפקידם? ואם התנגדו, מדוע לא איימו בהתפטרות, אם המיליארדים לא ילכו לקניית ציוד מיגון נדרש לחיילים כמו האצת החלפת הנגמ"שים של צהל? מדוע ויתרו והסכימו לקניית ציוד מיותר, שבכסות של פנטזיה אפוקליפטית של מלחמה באיראן, שימש למעשה לצורך גביית עמלות ושוחד, כמקובל בעסקים שבין חברות קולוניאליסטיות לשלטונות בעולם השלישי?

אז לפני ששוב נגמ"שים מיושנים יקרעו לגזרים את גופם של טובי בנינו בשדות ורחובות עזה, מן הראוי שסדרי העדיפויות ישתנו גם בביטחון וגם במדיניות-החוץ. במשך עשרות השנים האחרונות הימין שולט פה באמצעות קואליציות של ימין עם מרכז ואפילו מרכז שמאל שמקדמות את אותה מדיניות. כדי להילחם בשחיתות ובהשפעותיה על חיינו צריך להצביע למפלגות לא מושחתות, לא קשורות בהון, לא היו חלק מהאחריות למחדלי השחיתות הביטחוניים והאחרים, לא הפריטו, לא סדרו הטבות לחברה, כי המפלגות האלה לא מסתחבקות עם לוביסטים ובעיקר כי הן מציעות אלטרנטיבה לשיטה הרקובה והמושחתת ששולטת כבר שנים בישראל. אז בבחירות הקרובות, כשתעמדו בקלפי, תזכרו שאלטרנטיבה אמתית חשובה יותר ממה שבתקשורת מכנים ניסיון.

 

אורי ברייטמן מפרט בפייסבוק שלו ב-24.2.19 שעה 20.38 בהקשר סירוב ועדת ההיתרים לאשר לנתניהו לקבל כסף מבן דודו של נתניהו למימון הוצאותיו המשפטיות:

"נתניהו היה בעסקי הפלדה. בשנת 2015 טיסנקרופ הייתה יצרנית הפלדה ה-10 בגודלה בעולם. בן דודו של נתניהו, נתן מיליקובסקי, הוא שותפו העסקי והמשפחתי של נתניהו. נתן מתמחה בייצור גראפיט, מרכיב חיוני לייצור פלדה.
נתניהו דחף את עסקת הצוללות למרות שהוא ובן דודו מיליקובסקי הרוויחו ביחד עשרות מליוני דולרים מעסקי הפלדה. נתניהו דחף את עסקת הצוללות למרות שבן דודו השני, דוד שמרון, התכוון להרוויח מליונים מעסקת שוחד סיבובית עם טיסנקרופ דרך מיקי גנור.
שמרון הוא עורך דינם המשותף של מיליקובסקי ונתניהו. המשולש מיליקובסקי-שמרון-נתניהו הוא משולש שווה-צלעות, הדוק ואינטימי.
נתניהו היה בניגוד עניינים אישי חריף כאשר קנה צוללות וספינות מטיסנקרופ – ואחר כך סייע לטיסנקרופ שוב כאשר אישר למכור צוללות מתקדמות למצרים.
מיליקובסקי העביר 1.1 מליון ש"ח בחשאי לראש הממשלה, ללא ידיעת מבקר המדינה, המשטרה, הפרקליטות והיועמ"ש. האיש שקיבל את הכסף ושמר על סודיות מלאה – כבר מת: עו"ד יעקב וינרוט. האם זו הלבנת הון והעלמת מס? ייתכן שכן.
המסקנה פשוטה: מנדלבליט נכשל כישלון טוטאלי בחקירת תיק 3000. נכשל בכוונה או ברשלנות? לא מעניין. היום התברר לנו סופית שנתניהו צריך לעמוד לדין על שוחד בטחוני בנסיבות מחמירות, ולהישלח ל-10 שנות מאסר לפחות."

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.