postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חברי "ישראל ביתנו" פרצו לאסיפה של חד"ש – המשטרה סייעה להם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברי "ישראל ביתנו" פרצו לאסיפה של חד"ש – המשטרה סייעה להם

נושאים דמוקרטיה במדרון, דעות ב 17.02.19 2:02

תפקיד המשטרה הוא לשמור על הסדר הציבורי. היא לא מילאה את תפקידה כאשר במקום למנוע מבריונים חברי מפלגת "ישראל ביתנו" מלהפריע לאסיפה של אנשי מפלגת חד"ש במועדון שלהם ב"הגדה השמאלית" בתל-אביב, עצרה את פעיל חד"ש שרון לוזון

מאת: איתן קלינסקי

משטרת ישראל מסייעת לבריונים

ביום רביעי בשבוע שעבר התכנסו במועדון "הגדה השמאלית" בתל אביב , שהיה מלא מפה לפה כמאה וחמישים איש לשמוע את דבר יושב ראש חד"ש, חבר הכנסת עודה איימן, ד"ר דב חנין, מי שהודיע על פרישתו מהכנסת אחרי 12 שנות פעילות והמועמד ד"ר עופר כסיף, מרצה למדעי המדינה באוניברסיטת ירושלים. על הבמה ישבה גם מנחת הערב מזכירת חד"ש בתל אביב, עורכת הדין נועה לוי.

במהלך הדיון התפרצו לעבר הבמה בקריאות בוגדים  אלכס קושניר, מנכ"ל משרד הקליטה לשעבר ומועמד מפלגת "ישראל ביתנו" לכנסת, גרי קורן חבר מועצת העיר חיפה מטעם "ישראל ביתנו"  ודוד דוריאן יושב ראש צעירי "ישראל ביתנו" ומועמד המפלגה לכנסת.

להבנתם של המתפרצים לבמה, שמורות להם כל הזכויות  להפסיק את דברי הנואם, וכל קהל הנאספים באולם חייב לכבדם על כך שהם מבקשים לפוצץ את האסיפה. לא נראה להם, שלמארגנים ולקהל שמורה זכות לדרוש מהם להפסיק להפריע למהלך האסיפה ולחלופין לצאת מהאולם.

כשקבוצת הבריונים המשיכה להפריע למהלך האסיפה, נדרש בלית ברירה הצורך להפעיל כוח כדי להוציאה מהאולם כדי שהאסיפה תמשיך כמתוכנן.

הוצאתם מהאולם לעבר חדר המדרגות לוותה בתגרה. הבריונים, שהוצאו בכוח מהאולם, הזמינו את משטרת ישראל, שמשום מה לא עצרה את המתפרעים, אלא עצרה את פעיל חד"ש שרון לוזון, מרצה באוניברסיטה הפתוחה. שסייע להוצאת המתפרעים בכוח.

אזוק בידיו וברגליו נלקח שרון לוזון על ידי השוטרים. בשלב מאוחר יותר, המשטרה נאלצה להעבירו למחלקה קרדיולוגית בבית חולים "איכלוב", כשהוא  אזוק למיטת חוליו. רק בהתערבות עורך הדין ד"ר דב חנין, המשטרה נאותה להסיר את האזיקים מידיו ורגליו של שרון לוזון.

אומנם, האסיפה המשיכה כמתוכנן, אך למרבה הכאב, קיבלנו שיעור עצוב ממשטרת ישראל. משטרה שנתנה גיבוי מוחלט לשלושה בריונים לנסות לפוצץ אסיפה. נתנה גיבוי מוחלט לשלושה בריונים, שביקשו למנוע ממאה חמישים איש, שבאו במיוחד להאזין לדברי נואמים, להביע תמיכה ואף לסייע להצלחתם במערכת הבחירות.

אדם מהקהל, שקם רק כדי למנוע מהם להמשיך לצעוק ולגדף, הוא זה שנעצר על ידי המשטרה. לא נעצר אף לא אחד משלושת הבריונים, שניסו למנוע את קיומה של האסיפה. האסיפה כאמור נמשכה כמתוכנן, אך מאה וחמישים איש, שהצטופפו באולם הגדה השמאלית, חוו חוויה קשה של אלימות בריונית, שלמרבה הכאב, קיבלה גיבוי מוחלט ממשטרת ישראל.

אני מאחל בריאות טובה לשרון לוזון, שעבר באותו לילה צינתור. מצר על כך, שהאלימות המשטרתית הופעלה נגדו, וזאת כהמשך לאלימות של אנשי "ישראל ביתנו". קשה להשלים עם העובדה, שהאזיקים הוסרו ממיטת חוליו של שורון לוזון רק לאחר התערבות ד"ר דב חנין.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. דליה :

  אלימות זרים באסיפת מפלגות - תופעה פשיסטית

  כל מי שלמד היסטוריה יכול להיזכר בדרך בה פעלו המפלגות הפשיסטיות של היטלר בגרמניה ומוסוליני באיטליה: בריונים היו נכנסים לאסיפות של מפלגות אחרות ומפוצצות אותן באמצעים אלימים. עד אנה הידרדרה הדמוקרטיה שלנו.

 2. ק. טוכולסקי :

  מה יש לשיראל ביתנו למכור? כלום.

 3. ידידיה :

  מאחל לחד"ש בהצלחה

  מאחל לחד"ש ולכל מרכיבי הרשימה המשותפת בהצלחה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.