קדימה מדע – הביקורת של מרגי

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, בקר בחריפות את התנהלות "קדימה מדע" בהפעלת תכנית "שלבים" לילדים חולים, ובקש לפרסם בהקדם מכרז חדש למפעיל שיספק שירות ראוי ותקין. להלן המכתב שנשלח כבר באוקטובר 2018 והגיע למערכת האתר לאחרונה. האם התפרסם מכרז? היום ראשית פברואר 2019 ועדיין לא. ילדים חולים ממשיכים לסבול

[בוקסה=59869]

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

2 Responses to “קדימה מדע – הביקורת של מרגי”

 1. פעילה חברתית הגיב:

  החברה הקבלנית קדמה מדע נפגעה מדברי השר
  יור ועדת החינוך חבר הכנסת מרגי
  וכתבה בתגובה שהם מוכנים להפסיק את השרות, שרבים מצביעים ברגלים ובאים אליה
  במקום למוסדות החינוך.
  "קדימה מדע" שכחו שלילדים שלנו אין באמת ברירה ואנחנו ההורים קהל שבוי.
  לא היתה לנו זכות בחירה כי הם החברה היחידה שזכתה במכרז,המכרז שהם לא עומדים בו.
  שום עבודת קודש ושום חסד
  זהו שרות שהם מקבלים עליו תשלום
  גם אם הילד לא מקבל שרות שהוא זכאי לו.
  אנחנו דורשים מ"קדימה מדע" לממש את איומם ולעזוב אותנו בשקט.
  אין לכם זכות להיפגע מדברי יו"ר ועדת החינוך בכנסת, בזמן שאתם פוגעים בילדים שלנו.
  חוסר הכבוד שלכם והפטרנות עוברת כל גבול
  מצ"ב המכתבים תקראו תפנימו
  ותבינו עם מי יש לנו עסק…

 2. מורה בפרוייקט הגיב:

  מפאת קוצר המקום אציג רק את הטענות המרכזיות:
  1. משנת 2015 שר החינוך בנט וראשי משרד החינוך, האגף לחינוך מיוחד שמפקח על הפרויקט בראשות רחל אברמזון, יו"ר ועדת החינוך מרגי וחברי ועדת החינוך, יו"ר הועדה לשלום הילד שאשא-ביטון, יו"ר ועדת הביקורת שפיר – כולם קיבלו מאות תלונות מהורים לילדים חולים על כך שהילדים החולים לא מקבלים אפילו חלק קטן ממה שמגיע להם על פי התחייבות החברה בחוזה, ומה שמסופק הוא ברמה נמוכה מאוד.

  2. נציגי החברה דחו את הטענות בכל הזדמנות והסתפקו בהצגת נתונים מופרזים שרחוקים מן המציאות, ואף לא התביישו לבקש ולקבל עוד מיליוני שקלים.
  משרד החינוך גיבה את דברי החברה ללא שום בדיקה ובידיעה ברורה שאינם אמת. הכסף הלך לכאורה למשכורות העתק של מנכ"ל קדימה מדע והנהלתה ולשכירת משרדי פאר וחברה לוביסטית – אבל לילדים הכסף לא ×”×’×™×¢.

  3. מה שמדהים הוא שהם מעולם לא התבקשו על ידי אף אחד מהנ"ל לעשות את הדבר הבסיסי שהם יודעים שהיה חושף את האמת: הצגת הנתונים שלהם לבדיקה אובייקטיבית אל מול טענות ההורים ודיווחי המורים.
  הדברים הגיעו אף לידי היועץ המשפטי לממשלה וללהב 433 אך לא ידוע לי שנעשה דבר משמעותי בעניין.

  4. בפעם היחידה שתלונה נגד החברה נבדקה ברצינות, נחשפה האמת: מורה שהתפטר מהפרויקט ונציגות הורי הילדים החולים בראשות שרונה נמר פנו לכל הגורמים הנ"ל ועירבו גם את מבקר המדינה בדבר אי עמידה של החברה בתשלום השכר שנקבע למורות ולסייעות.
  גם אז רחל אברמזון הגנה על החברה, ניסתה להתחמק מטיפול בעניין וגררה את הבדיקה כביכול כמעט שנה, אבל בסוף נאלצה לחייב את החברה להחזיר מיליונים למורות ולסייעות. כמובן שהחברה לא הודתה במירמה והתחבאה מאחורי טענות לאי הבנה של החוזה.
  5. לכאורה, יש כאן שחיתות ציבורית לא פחות חמורה מהשחיתות לכאורה בפרשות נתניהו – אבל מי מתעניין בילדים חולים ומורות וסייעות קבלן?

Leave a Reply