האם עובדת זרה זכאית לדמי-אשפוז עקב תאונת דרכים?

עובדת זרה אושפזה בבית-חולים עקב תאונת-דרכים. במקום שבית-החולים ידרוש דו"ח משטרה על התאונה ויעביר אותו יחד עם חשבון הטיפול ישירות לחברת הביטוח של הנהגת הפוגעת, הוא ביקש את התשלום ממעסיקי העובדת

מאת: נטע חוצן

למה לא אצביע לכנסת – בחירות 2019

בבחירות האלה לא אשתתף ×›×™ ממילא המדינה הוציאה אותי מחוץ לחוק והשליכה אותי טרף לחסדי תרבות אנטי דמוקרטית, שבה  – כל דאלים גבר

כתבתי כאן בעבר על דו"ח מבקר המדינה ועל אמנת מדריד, והנה אנחנו עכשיו חשים על בשרנו את ממצאיו .

יכולתי להביא מספר דוגמאות – כולן קשורות באמי בת ה- 96 + ובטיפול הכרוך בה. כולן מתכתבות מילה במילה עם דו"ח מבקר המדינה  בעניין הטיפול בקשישים הסיעודיים, וכן עם דבריו בוועדת הביקורת של הכנסת שהתכנסה לדיון בדו"ח ,  2.10.2017  .

"הממצאים מדברים על הקושי הרב של בני המשפחה שנושאים בנטל הכבד לרבות הנטל הבירוקרטי. למרבית המשפחות אין היכולת הפיננסית והרגשית ולא תמיד הילדים גרים באותה עיר".

משתתף בדיון גם בועז עטרה:

" "בועז עטרה, בן להורים סיעודיים סיפר בדמעות: "המצב שלנו כבני משפחה, חמור פי עשר ממה שכתוב בדו"×—. אתם עדיין לא נמצאים בבירוקרטיה של בן שאבא שלו ×”×’×™×¢ לבית חולים עם אירוע מוחי ומאז לא מתפקד. אתם לא מבינים לאן המדינה לוקחת אותנו. העולם שלנו הפוך לגמרי….."

את דבריו הוא מסיים במשפט שמתאר את מצבנו במדויק: "אתם לא איתי בכלל, כמה שהדו"ח הזה חמור אתם פשוט לא מבינים איזה כשל יש כאן."

זהו תאור מדויק של מה שאנחנו חווים – "אתם לא איתי בכלל".

רק לדוגמה – דריסת מטפלת שישבה על ספסל במדרכה – אנחנו מסבסדים את העבריין.

אמי והמטפלת הזרה בחודש השישי להריונה ישבו על ספסל במדרכה כשלפתע עלתה מכונית על המדרכה ונעצרה על רגליהן. אמבולנסים אספו אותן מן המדרכה לחדר המיון בשערי צדק ומכאן מתגלגל סיפור שמסתעף בדרך קפקאית, ואמחיש כאן רק "הסתעפות" אחת. בגלל ההיריון אושפזה המטפלת להשגחה במחלקה להריון בסיכון. סה"כ 4 ימי אשפוז כולל חדר מיון. כשהודיעו לה שהיא משתחררת בקשה שנבוא לאסוף אותה. בן זוגי הגיע והופתע לגלות שעליו להפקיד צ'ק ערבון כדי לאפשר את שחרורה של המטפלת (ככה זה נקרא לא? שחרור). הוסבר לו שזה רק איזה עניין טכני עד שהכללית תאשר את התשלום , אישור שיכול לקחת כמה ימים. בן זוגי הוציא צ'ק ושחרר את המטפלת (בלי לדעת שבמקביל קשר אותנו בעבותות).  הכללית כמובן לא אשרה את התשלום. הכללית היא בסך הכל נותנת השירותים לביטוח הבריאות שבו מבוטחת המטפלת דרך חברת כוח האדם (במקרה שלנו – חברת הראל). חברת הראל איננה כוללת בביטוח סעיף תאונות דרכים כי אותן מכסה חברת הביטוח של הנהג*.

אז מה עכשיו?

מסתבר שביה"ח אמור לדרוש דו"ח משטרה על התאונה ולהעביר אותו יחד עם חשבון הטיפול ישירות לחברת הביטוח של הנהגת (במקרה זה עובדת מדינה שנהגה ברכב ממשלתי ומבוטחת בהתאם בחברת ביטוח ממשלתית – ענבל). אני או בן זוגי בכלל לא צד בעניין. לא קבענו את גובה התשלום (האם יש תעריף מקובל במקרה כזה, מי קובע אותו? ביה"ח? חברת הביטוח? משרד הבריאות?), אין לנו מושג ממה מורכב התשלום ואין לנו דרך להסביר אותו לחברת הביטוח, או להתמקח עליו. כך הוסבר לנו הן ביעוץ משפטי פרטי שניתן בטלפון חינם, כי "העניין כל  כך ברור ופשוט וידוע" , והן ע"י משטרת התנועה. לפיכך פנינו לביה"ח ובקשתי לשחרר את הצ'ק ולפעול בהתאם ישירות מול חברת הביטוח. ביה"ח – מתעלם מפניותיי. פניות לשר הבריאות הפיקו אישור אוטומטי על קבלת הפניה.

כל האפשרויות שלנו – בחירה בין רע לרע.

ראשית לקחת הלוואה בריבית נשך כדי להבטיח כיסוי לצ'ק (10,000 ₪)

במקביל:

לשכור עו"ד שיפעל מול ביה"×— בדרישה שיחזיר את הצ'ק ושיפעל ישירות מול חברת הביטוח (מי ישלם הוצאות העו"ד והריבית להלוואה?) לחילופין – לקחת הלוואה ועו"ד . לשלם לביה"×— ולהעביר לחברת הביטוח דרישה להחזר התשלום – רוב הסיכויים שחברת הביטוח לא תשלם את מלוא הסכום ואנחנו נצטרך לסבסד את ההפרש. התוצאה – איך שלא מסתכלים על ×–×” – נהגת דרסה שתי נשים על המדרכה ועלינו מושתים תשלומים כאילו אנחנו שותפים לעבירה. כמו כן, כפי שציין מבקר המדינה, מלבד הנטל הכלכלי מושת עלינו נטל בירוקרטי, בזבוז זמן יקר, ולילות ללא שינה.

איך זה קשור לבחירות?

החוק שקיים כבר היום מהווה רק המלצה בעיני גורמים בעלי כוח מול האזרח הקטן, ×–×” שבהזדמנות הראשונה שתיקרה בפניו ינסה בעצמו לחקות את הבריונים שמעליו. על כך נאמר – "אם בארזים נפלה שלהבת – מה יגידו אזובי הקיר".  על-פי חוקי המשחק של כל דאלים גבר ולעזאזל החוק – אנחנו כאזרחים ותיקים חסרי אגרופים נדרשים בלית ברירה לסבסד מכיסנו את הבריונות (יש המכנים אותה בלשון נקיה – "שיטת מצליח").

מדובר פה בתרבות אלימה שמתפשטת כמו מגיפה ונראה שאיננה פוסחת על מוסד כמו שערי צדק, שמצידו נלחם על כל גרוש כדי להתקיים (והנה אנחנו כבר אצל ה"זקנה" המיתולוגית במסדרון שקמה לתחיה בכל מערכת בחירות ונופחת את נפשה מיד אחריהן).

גם אם ייענה ביה"ח לפנייתנו בעוד מועד – כבר לא ישובו אלינו הלילות ללא שינה. לא תימחה תחושת העלבון ולא תעלם תחושת החרדה מפני מה שמצפה לנו בני ה-70 כיום.

ולהזכיר – זוהי רק דוגמה אחת ממה שהולידה אותה תאונה ארורה ומיותרת.

מערכת הבחירות נראית בהתאם – אלימות, בלבול והטעיה, גסות רוח, ניפוץ לרסיסים של כל המערך הפוליטי, אבדן דרך וריסוק הסכמות היסוד שנחוצות לקיומו של משטר דמוקרטי – לא מדובר באמת בבחירות דמוקרטיות אלא במצג שווא של דמוקרטיה שאיננו מבשר טובות.

אנחנו, אזרחים ותיקים בעצמנו, עדיין זרוקים אי שם באזור הדמדומים שבו החוק הוא צחוק, שבו כמעט כולם גונבים סוסים עם כולם – לא רואים שמישהו מצליח להדליק אפילו נר. במקרה המסוים שהצגנו כאן – אכן נראה ש"המדינה לפני הכל" – וחושך על פני תהום.

*

תגובת חברת הראל:

" מהנתונים שבידינו נמצא ×›×™ המטפלת בוטחה בפוליסת עובר זר מסוג " safe & stay " אשר מספרה…….היא אושפזה בבית החולים שערי צדק בשל תאונת דרכים אשר עברה מ- 27/07/2018 ועד ל- 30/07/2018 . לעניין ×–×” נקבע בסעיף 5.1.6.1 לפרק ב' ×›×™ לא יינתן כיסוי עבור הוצאות רפואיות ושירותים עקב "תאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"×” 1975" ."

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

7 Responses to “האם עובדת זרה זכאית לדמי-אשפוז עקב תאונת דרכים?”

 1. נטע הגיב:

  1. אלה שלא אהבו את המסקנה האישית.

  2. אלה שהפיצו ביון חברים:
  אחד כתב "זה לא יאומן!" אבל הוסיף לכך מסקנה הפוכה משלי.
  שני שהעביר לחברי כנסת בהם לאיציק שמולי – ובכן – איציק שמולי ×—×”"×› היחיד! שליווה אותנו במסע הארוך שהתחיל באותו יום שישי ארור בסוף יולי שבו עלתה המכונית על המדרכה ונעצרה על רגלי אמי והמטפלת שלה. (גם ברשות ההגירה היו סופר נחמדים וניסו לעזור, הם היו היחידים מרשויות הממשל שהתייחסו, אבל ×–×” שייך כבר לחלק השני של המסע, שראוי להתיחסות נפרדת)

  3. "קראתי והזדעזתי עמוקות זה הזוי! אבדוק בין מכרי מה אפשר לעשות".

  4. ואלה שלא הגיבו.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  http://www.blacklabor.org/?p=58813
  נטע חוצן
  6.2.17

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  http://www.blacklabor.org/?p=59386
  נטע חוצן
  28.10.17

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הזדקנות האוכלוסיה – דו"×— מבקר המדינה ואמנת מדריד:
  המבקר מסכם: "המדינה אינה עושה די על מנת לממש את העיקרון המרכזי של "Ageing in Place", ובכך אינה ממלאת את חובתה להבטיח את זכותם של הקשישים לחיים בכבוד אנושי וכלכלי,

  בד בבד עם סיוע ראוי לבני משפחתם.

  חובה זו מעוגנת באמנות הבין-הלאומית שעליהן חתמה המדינה, במסמכים בין-לאומיים שהייתה המדינה שותפה בניסוחם, בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ובפסיקותיו של בית המשפט העליון".
  http://www.blacklabor.org/?p=59386

 5. פנינה הגיב:

  פלונטר מזעזע ומדאיג.

 6. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  כותבת נטע:"מסתבר שביה"ח אמור לדרוש דו"ח משטרה על התאונה ולהעביר אותו יחד עם חשבון הטיפול ישירות לחברת הביטוח של הנהגת (במקרה זה עובדת מדינה שנהגה ברכב ממשלתי ומבוטחת בהתאם בחברת ביטוח ממשלתית – ענבל)."

  למרות בקשותיה החוזרות ונשנות ,בית החולים מסרב לפעול ישירות מול חברת הבטוח ענבל של הנהגת שאמורה לכסות ההוצאות במקרה תאונת דרכים של המטפלת הזרה.

  ברוב חוצפתו,"שערי צדק" חטף במירמה צ'ק כיסוי הוצאות האישפוז מבן זוגה של נטע , ומאז ועד היום בני הזוג צריכים להתמודד עם התנהלות בריונית של המדינה(בית החולים ומשרד הבריאות) אשר מבבחינתם האזרח אינו אלא נתין חסר זכויות.

  אין דין ואין דיין ,ומלאה הרעה את הארץ.

 7. […] במאמרים הקודמים  תואר מקרה של רכב ממשלתי שעלה על מדרכה ונעצר על רגליהן של קשישה ושל העובדת הזרה שלה, בעודן ישובות על ספסל במדרכה. השתיים הובהלו לטיפול בשערי-צדק (להלן ש"צ), והמטפלת שוחררה רק בתנאי שהמלווה שבא לאסוף אותה ישאיר צ'ק ערבון על סך 9930 ₪. […]

Leave a Reply