postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » סיעת נחל בהסתדרות המורים ערערה לביטול תוצאות הבחירות בשל אי סדרים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סיעת נחל בהסתדרות המורים ערערה לביטול תוצאות הבחירות בשל אי סדרים

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 13.01.19 1:25

בבית הדין של הסתדרות המורים התקיים דיון על הערעור שהגישה סיעת נחל לביטול תוצאות הבחירות לוועידה הל"ג בשל אי סדרים חמורים וזיופים חסרי תקדים. להלן הפרטים

מוטי גילת על שחיתות סיעת אמי בראשות יפה בן דוד בהסתדרות המורים

ביום שלישי יתקיימו הבחירות להסתדרות המורים. למורים רבים אין מידע על מיקום הקלפיות. האם הבחירות יובילו למהפך במנהיגות? להלן רשומה של מוטי גילת שפורסמה בפייסבוק שלו

לקריאה נוספת

בדיון שהתקיים ביום ה' 27.12.18  בבית הדין של הסתדרות המורים נחשף טפח משיטת הזיוף הסיטונאית שנעשתה בבחירות להסתדרות המורים .

בבית הדין של הסתדרות המורים מתנהל ערעור  לביטול תוצאות הבחירות לועידה הל"ג, 'בית הנבחרים' של עובדי ההוראה וגמלאי מערכת החינוך בחינוך היסודי וחט"ב.

סיעת נחל, המערערת, טענה לאי סדרים חמורים ולזיופים חסרי תקדים בכל רחבי הארץ .

הבחירות התקיימו ב16.5.17.

עוד בטרם נספרו הקולות קיים השופט בדימוס יעקב שמעוני ישיבה דחופה בשל תקלות ושבושים רבים בכל רחבי הארץ. ההחלטה הראשונית הייתה שיתקיימו בחירות משלימות בכל הישובים בהם לא היו קלפיות ניידות ולא קלפי נייחת ברדיוס של 20 ק"מ.  אך הבחירות המשלימות התקיימו באזור המשולש בסניף חדרה בלבד. בעלי זכות בחירה רבים, שלא מימשו את זכאותם בשל העדר קלפי במרחק סביר, נותרו מחוץ לבחירות (מעלות, קצרין, יבנה, קריית טבעון ועוד)

סיעת אמי בראשות יפה בן דוד העומדת בראש הסתדרות המורים ומנהלת את האגודה העותומאנית כמעט ללא פיקוח היא 'החשודה העיקרית' במשפט ואליה מכוונים חיצי סיעת נחל.

סיעת נחל, התובעת לא הופתעה כאשר הודיעה מחלקת האכיפה במשרד המשפטים שהסתדרות המורים נקנסה בסך 25 אלף ש"ח בשל הפצת מסרונים בניגוד לחוק, מסרונים שנשלחו ע"י סיעת אמי בקמפיין הבחירות .

לאחר שהגיעו לידי סיעת  נחל עדויות רבות על זיוף שיטתי של קולות בבחירות קודמות, דרשה סיעת האופוזיציה לקיים בחירות ממוחשבות ע"י חברה חיצונית.
במכרז זכתה חברת מיטב הפקות שהציעה את ההצעה הזולה יותר. בעליה יוסי דרוק וסלי קדושי.
הבחירות התקיימו ב – 16.5.17  והתבצעו ע"י קלפיות ניידות שעברו בין מוסדות החינוך, כמו כן הוצבו קלפיות נייחות בערים מרכזיות.

50 עדים בקרוב העידו על אי סדרים חמורים כגון: פרסום מאוחר של מסלולי הקלפיות הניידות, מהלך ששיבש  את יכולת המשקיפים לבצע את המוטל עליהם, העדר קלפיות  ושיבושים חמורים במגזר הערבי, מחסור בפתקים של נחל, תעמולה אסורה , שריפת חומרי בחירות , חשד להטיית בחירות וחשד חמור לזיוף בהיקף רחב.
נוסף לכך פנקס הבוחרים הממוחשב (אפליקציה בה עודכנו ההצבעות בפועל ) הושמד בניגוד לחוק המחייב את כל הנוגעים בדבר לשמור על כל חומרי הבחירות עד לפסק דין חלוט בערעור.

בדיון שהתקיים ב27.12.18 נחשף טפח משיטת הזיוף.
חברת מיטב טענה, בכתב התשובה לתביעה,  שפרוטוקולים רבים אבדו במשרדי החברה והם נאלצו להחתים את מזכירי הקלפיות על תצהירים כתחליף לפרוטוקולים. התצהירים כללו את מספר הקלפי, כמות המעטפות וכמה משפטים המתארים  "ההתנהלות ללא רבב".
מזכירי הקלפיות התבקשו להגיע לחתום על התצהירים חודש לאחר הבחירות. רק לאחר החתימה זכו לקבל את שכרם עבור העבודה. ובונוס עבור עוד יום עבודה אבוד.

בדיון שהתקיים ב- 27.12.18  נחשפו נתוני אמת מקוריים שנשמרו בידי מזכירי הקלפיות בקבוצת וואטסאפ שפתחו ביום הבחירות.

השוואת תרשומת מקורית * בסניף אשקלון*
לכתוב בתצהירים הראתה הכפלת נתונים.
במילים אחרות מספר המעטפות/קולות המצביעים  שנספרו באולם ספירת הקולות ברמת גן היה כפול ממספר המעטפות שנספרו ונסגרו במעטפות שינוע בנקודת האיסוף הסניפית.

הטבלה להלן מראה את ההבדלים בין מספר מעטפות ההצבעה שנספרו באולם ספירת הקולות לבין מספר המעטפות שנספרו בנקודת האיסוף הסניפית.

 

להלן דף פרוטוקול מתוך הדיון בבית הדין בעניין ההבדלים הנ"ל:

חשוב להדגיש שהנתונים מעידים על קשר של החברה שהפעילה את הבחירות לזיוף  שכן קבוצת וואטסאפ  הופעלה ע"י המנכ"ל.

נכתב על-ידי מורה מ"מורי ישראל"

הכתבה בדה-מרקר:

https://www.themarker.com/law/1.6430539

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.