postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מלחמות החלב – ועד הרפתנים: לפטר את מנכ"ל התאחדות מגדלי בקר

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מלחמות החלב – ועד הרפתנים: לפטר את מנכ"ל התאחדות מגדלי בקר

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 3.12.18 1:11

210 רפתנים פנו במכתב להתאחדות מגדלי בקר בבקשה להשעות את המנכ"ל אביתר דותן – בשל התנהלותו בכפיית הסכם החלב על הרפתנים במדינה. הסכם החלב יחסל 50% -80% מהרפתות בקיבוצים ובמושבים. הוא הופך את ייצור החלב ללא כדאי

מלחמות החלב – צו עיכוב של ועד הרפתנים ותביעה על התנהלות לא חוקית

שר האוצר, משה כחלון, חתם על הסכם החלב עם התאחדות מגדלי הבקר למרות התנגדות ועד הרפתנים. הוועד הגיש לבית המשפט בקשה לצו עיכוב ביצוע הסכם החלב ותביעה נגד ההתאחדות על התנהלות לא חוקית

לקריאה נוספת

התאחדות  מגדלי בקר היא אשר חתמה מול שרי האוצר והחקלאות על המתווה בתחום  החלב, אשר משמעויותיו ההרסניות חדרו להכרתם של מאות רפתנים רק בשבועות האחרונים.

לדברי  עודד שוהם, יו"ר ועד הפעולה של הרפתנים, המאגד תחתיו כ-300 בעלי רפתות ומנהלי רפתות מהמושבים ומהקיבוצים – הסכם החלב יחסל יותר מ-80% מהרפתות במושבים וכמחצית מהרפתות בקיבוצים, מפני שהוא הופך את ייצור החלב ללא כדאי עבור רוב העוסקים בענף.

הקריאה  של הרפתנים להדיח את דותן מתפקידו – באה על רקע פעילותו האינטנסיבית בכפיית ההסכם  ההרסני על הרפתנים. במכתב  הם מתייחסים להתבטאויותיו לאחר החתימה על ההסכם כאילו הסכם זה הוא "הרע במיעוטו". לדבריהם, ההסכם שנחתם – הוא "הרע מכל".

הרפתנים  קוראים להקמת ועדת ביקורת, אשר תבדוק האם התנהלותו של דותן הייתה חוקית, והאם היו  מניעים זרים מאחורי מאמציו האינטנסיביים לחתום על הסכם החלב, בניגוד גמור  לאינטרסים הברורים של הרפתנים אותם הוא אמור לייצג.

על  המכתב חתומים בשמותיהם 210 רפתנים, החברים כולם בוועד הפעולה של הרפתנים – שמאגד תחתיו כמעט מחצית מבעלי הרפתות במושבים.

לאחרונה עתר  וועד הפעולה של הרפתנים לבית המשפט, בבקשה לפסול את הסכם החלב שנחתם בין התאחדות  מגדלי בקר לבין משרד האוצר, בטענה שההסכם נחתם בשמם של הרפתנים, אך בניגוד גמור  לדעתם, תוך ביצוע מחטף לא חוקי.

לעמדתו של וועד  הרפתנים הצטרפה היועצת המשפטית של משרד החקלאות – בחוות דעת אותה העבירה ליועץ  המשפטי לממשלה – ובה היא חושפת כיצד פקידי האוצר הילכו אימים על הרפתנים – על מנת  שיסכימו לחתום על הסכם שמחסל למעשה את ענף החלב בישראל.

ביהמ"ש  המחוזי בחיפה שדן בעתירה, הטיל צו עיכוב על ביצוע ההסכם עד לדיון בעתירה אשר הגישו   הרפתנים – אשר יתברר ביום שני 3/12 – ב-10 בבוקר.

הנה  נוסח המכתב החריף:

לכבוד  חברי מועצת התאחדות מגדלי הבקר (להלן: "ההתאחדות") וכן  לכבוד חברי ועדת ביקורת – התאחדות מגדלי הבקר בישראל

הנדון:  דרישה להפסקת כהונת מנכ"ל ההתאחדות – מר אביתר דותן

פניה  זו נעשית אליכם על רקע התנהלותו הפסולה מהיסוד של מר דותן בכל הנוגע לאישור ההסכם הענפי, שהובא על ידו לאישורכם ולאחר מכן הובא על ידו לאישור משרד האוצר.

אנו  מעל 200 מרפתני המגזר המשפחתי פונים אליכם חברי מועצת ההתאחדות וחברי ועדת הביקורת , בקריאה לעשות שימוש בסמכותכם, להורות על כינוס דחוף של ישיבת מועצה לצורך הפסקת  כהונתו של המנכ"ל הנוכחי, מר אביתר דותן, לאלתר! ולכל הפחות על השעייתו  המיידית עד לבירור מקיף ומעמיק של הדברים לרבות מצד חברי ועדת הביקורת.

לעניין  זה אנו מבקשים דורשים וקוראים לפתוח בחקירה / ביקורת גלויה פומבית, מקיפה ומיידית של המועצה ושל חברי ועדת הביקורת לבדיקת התנהלותו ואופן ביצוע תפקידו של מר דותן, תוך גיבוש המלצות נוספות בהתאם לממצאי החקירה / הביקורת.

לעניין זה נקדים ונאמר כי עצם פניה חסרת תקדים זו, מצד מאות רפתנים, להפסקת כהונתו  המיידית של מנכ"ל ההתאחדות תוך הבעת אי אמון בוטה בפועלו ובאופן מילוי תפקידו, פניה אשר למיטב הידיעה אין שני לה לכל אורך שנות קיומה של ההתאחדות, מהווה  כשלעצמה צידוק מספיק, די והותר כדי להיענות לדרישה זו.

פניה זו נעשית על רקע העובדה כי באופן אבסורדי ושוב חסר תקדים , מאות מאתנו – ומידי יום ויום מצטרפים אלינו חברים נוספים – נאלצים היום לנהל הליכים למול ההתאחדות(?!), אותו גוף שאמור לייצג אותנו ולדאוג לאינטרסים שלנו, לנוכח ישור לקוי, חפוז ומחטפי של הסכם כה הרסני והזוי אשר חותר תחת מטרת ההתאחדות, מטרות חוק החלב ומביא לקיפוח ואפליה כלפי מגזר מושבי שלם, לדריסה של זכויותינו הבסיסיות ולפגיעה אנושה ובלי חוזרת בפרנסתנו ובקנייננו.

הסכם  זה הוצג והובא לידי חברי המועצה על ידי מר דותן, בחוסר סמכות ו/או בצורה רשלנית גסה ו /או תוך הטעייתנו ו /או הפרת אמוננו – במקרה הטוב, ומתוך שיקולים זרים, בלתי סבירים, בלתי עניינים פסולים וחוסר תום לב קיצוני – במקרה הפחות טוב.

לעיון במכתב המלא: מכתב קריאה להתפטרות אביתר

וועד הרפתנים היא קבוצה בת יותר כ- 300 בעלי  רפתות במושבים ומנהלי רפתות בקיבוצים מכל אזורי הארץ  – אשר התאגדה לאחרונה על מנת להביא את זעקת  הרפתנים לקדמת הבמה, ועל מנת לחשוף את הנתונים האמיתיים על שוק החלב, ועל הקשר בין  הגורמים השונים בו ליוקר המחיה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.