חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד הגמלאים למען גמלאי הדרום

נושאים בריאות ואיכות סביבה, זכויות אדם ב 30.12.08 6:01

בעקבות המצב, מפעיל המשרד לענייני גמלאים שורת צעדים שמטרתם לעזור לגמלאים ולקשישים המתגוררים ביישובים בדרום הארץ

המשרד לענייני גמלאים, בראשות השר רפי איתן, החל היום (יום ב') להפעיל שורת צעדים מעשיים, אשר מטרתן לתת מענה לצרכיהם של אוכלוסיית הגמלאים בישובים המותקפים בדרום הארץ. בין הצעדים: מוקד חירום, ניידות מילב"ת ופרויקט "אמץ סבא". פעילות המשרד לענייני גמלאים החלה כבר מיום שבת בצהריים, כשהופעלו שני קווי חירום לגמלאים בדרום.

מנכ"ל המשרד לענייני גמלאים, ד"ר אבי ביצור: "המצב הביטחוני המיוחד, השורר בישובי הדרום, הוביל אותנו ליזום שורה של צעדים למען ציבור הגמלאים, המתגורר שם. בין כל הצעדים אנחנו מעוניינים להדגיש את חשיבות הטיפול בכל אותם 560 אלף גמלאים בחברה הישראלית, שאינם בתוך המעגל המוכר לרשויות הרווחה והבריאות. לאף אחד אין רישום של מצבם או צרכיהם וכאן בכוונת המשרד לענייני גמלאים לתת מענה ולסייע".

להלן חלק מהפעולות, שמבוצעות על ידי המשרד לענייני גמלאים החל מהיום (יום ב'):

מוקד חירום לפניות גמלאים – מענה טלפוני ורישומי, הניתן על ידי אנשים מקצועיים ומיומנים ב-5 שפות (עברית, ערבית, אנגלית, אמהרית ורוסית). במוקד ניתן לקבל מידע והכוונה (ע"פ הוראות פיקוד העורף), מתן אוזן קשבת לגמלאים, רישום לקבלת שירותים שונים, קישור לגורמים רלוונטיים ומתן מענה לבעיות ולפניות של גמלאים ובני משפחותיהם. המוקד פועל בימים א'-ה', בין השעות 08:00-20:00. ניתן ליצור קשר בטלפון 8840* או בפקס 03-6442572 או מייל [email protected]

ניידות מילב"ת (מרכז ישראלי לאביזרים לקשיש ולנכה)  רכבים עם מדריכים, אשר מעבירים הדרכות בנושאים שונים: בטיחות (בדגש על מניעת נפילות ותאונות בבית), נוחות והקלה על חיי הגמלאי בביתו ובסביבתו. מחר (יום ג') תגיע ניידת ראשונה לערים שדרות ואופקים. החל מיום רביעי יגיעו הניידות למועצות האזוריות שהותקפו. הניידות יגיעו למרכזי קשישים ממוגנים, למקלטים ויערכו ביקורי בית על פי רשימות של מחלקות הרווחה ועל פי רישום במוקד 8840*.

פרויקט "אמץ סבא" – אירוח של גמלאים מיישובי הדרום ועוטף עזה בבתים ברחבי הארץ. גמלאים אלה יכולים לפנות למספר הטלפון 8840* ולאחר רישום קצר (תוך התייחסות להעדפותיהם) הם יחוברו עם משפחות מארחות באזור המרכז והצפון. משפחות שמעוניינות לארח מתבקשות ליצור קשר עם מספר הטלפון 8840*.

מרכזי חוסן – שיתוף פעולה עם משרד הבריאות וגופים נוספים בהפעלת מרכזי חוסן נפשיים בישובי הדרום: שדרות, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית חוף אשקלון, מועצה אזורית שדות נגב ומועצה אזורית אשכול.

בנוסף מתוכננים מיזמים נוספים לימים הקרובים, כגון:

אמנים גמלאים למען גמלאי הדרוםהבאת אמנים גמלאים להופעות במקלטים ובריכוזי אוכלוסיה ותיקה תחת מיגון.

פרויקט "והדרת פני זקן"בני ובנות שירות לאומי של המשרד לענייני גמלאים אשר יזמו שיחות לגמלאים במוקד טלפוני ייעודי על פי רשימות של מחלקות הרווחה בישובים כדי לבדוק האם יש להם צרכים מיוחדים וכדי לתת מענה לבקשותיהם.

העשרת הידע מתן קורסי העשרה על ידי מדריכים לקבוצות גמלאים במקומות מוגנים.

לפרטים נוספים:

יוני יצחק, דובר המשרד לענייני גמלאים

www.gimlaim.gov.il

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.