postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חוק הלאום מנוגד לערכי המוסר היהודי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק הלאום מנוגד לערכי המוסר היהודי

נושאים דמוקרטיה במדרון, דעות ב 9.08.18 14:20

חוק הלאום מעלה את ערך המדינה היהודית על פני הדמוקרטית, אך למעשה הוא נוגד לציווי היהודי המקראי המנוסח בספר במדבר פרק ט"ו פסוק ט"ז המורה על חוקה אחת לכל, ליהודי ולגר   

מאת: איתן קלינסקי    

 " חוקה אחת לכם" ("במדבר" ט"ו 15)

חוק הלאום - האיום האסטרטגי האמיתי על עתיד ישראל בא מבפנים

האיום האסטרטגי האמיתי על עתיד ישראל בא מבפנים, וחוק הלאום הוא דוגמה לכך.  חוק הלאום הוא שיא השפל הנוכחי של ממשלת נתניהו, בנט, והרבנים הלאומניים. לטובת המדינה ואנשיה נתניהו וחבר מרעיו חייבים ללכת לפני שהם יביאו לאסון מאת: אמנון פורטוגלי

לקריאה נוספת

ספר במדבר בפרק ט"ו פסוק ט"ז מורה לנו "תּוֹרָה אַחַת וּמִשְׁפָּט אֶחָד יְִהֶיה לָכֶם וְלַגֵּר הַגָּר אִתְכֶם" – חוק אחד יהיה לכם. בפסוק מקדים מובהר לנו שאך ורק "חֻקָּה אַחַת לָכֶם" לא חוק אחד למגזר זה וחוק אחר למגזר אחר, אלא חוק אחד יהיה לכם, תורה אחת ומשפט אחד  לכל החיים בארץ הזו. ואחרי שהבליט המחוקק בתחילת פסוק ט"ו ש"חֻקָּה אַחַת לָכֶם" הוא חוזר ושונה שמדובר ב"חֻקַּת עוֹלָם לְדוֹרוֹתֵיכֶם". ופעמים מודגש באותו פרק, שמדובר בחוק אחד לכולם, וזה חל גם על מי שאינו בן עמנו.

בכנסת ישראל הביסו את ההוראה המקראית, הביסו את ערכי המוסר בציווי המקראי, המורה –  חוקה אחת לכם , תורה אחת ומשפט אחד יהיה לכם. הובסה ברוב של 62 חברי כנסת נגד 55 ההוראה, לפיה מדובר ב"חוקת  עולם לדורותיכם".

מה שקיבלנו בכנסת בדיון בימי הפגרה הייתה התנסחות מיליטריסטית גסת רוח וברוטאלית, התנסחות מאיימת של חבר הכנסת אוחנה, שהבהיר למתנגדי החוק, כשם שהובסו תמיד צבאות ערב בשדות הקרב בכל המערכות הצבאיות על ידי צבא הגנה לישראל כך יובסו כל המתנגדים לחוק הלאום.

חבר הכנסת אוחנה בנאום אימים הזכיר את הכהן פשחור בן אמר, פקיד נגיד גבוה בבית המקדש. האלימות המילולית של חבר הכנסת אוחנה סוללת דרך לאלימות הפיזית של פשחור בן אמר, שהכה פיזית את הנביא ירמיהו וזרק אותו למהפכת בשער בנימין העליון בבית ה', כי הוא התנגד למהלכים צבאיים ופוליטיים, אותם הוביל בית המלוכה.

פשחור בן אמר מודל 2018 מגדל בכנסת ישראל נהג דחפור העונה לשם מוטי יוגב, דוברו מר עקיבא לם הבהיר לנו "שהדרוזים בחיים לא היו מעיזים להרים את הראש ככה". זקיפות קומה לפי פשחור בן אמר אותו מגלם עקיבא קם שמורה רק לנו אדוני הארץ. להבנתו, אין חוקה אחת לדורותיכם, הדרוזים חייבים לחזור להרכין את הראש. הרמת ראש, אמירה בקול מה הם חשים לא נמצאת בבית המדרש החשוך של עקיבא לם ואדונו נהג הדחפור, מוטי יוגב.

פשחור בן אמר מודל 2018 מגדל ומטפח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ששולח את נתן אשל להבהיר לדרוזים, שאם משהו אינו מוצא חן בעיניהם שילכו לסוריה, ואם הם מתעקשים, שיעברו ל"דרוזיה". לנתן אשל, היועץ המקורב לראש הממשלה, יש תחום התמחות נוסף צילום לבושן של נשים מתחת לשמלותיהן, אך הפעם החליט לנקוט בסגנון של פשחור בן אמר, ובזה הוא הצליח להתחרות בפשחוריות של שר החינוך, נפתלי בנט, המאיים על הדרוזים שהם עלולים לצאת מתחומי הקונצנזוס הישראלי.

כל מי שהחליט להוציא את המילה שוויון מחוק הלאום , החליט לעלות על דרכו של פשחור בן אמר, כשהוא גם מוציא עצמו מספר הספרים – "תּוֹרָה אַחַת וּמִשְׁפָּט אֶחָד יִהְיֶה לָכֶם".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  חוק הלאומנות משקף צרות אופקים וחוסר השכלה. לכאורה בא לחזק אתת היהדות, אבל משקף תפיסה גזענית שאינה עומדת בקנה אחד עם ערכי היהדות. גם היחס לשפה הערבית שבא לביטוי בחוק זה משקף חוסר הבנה. הרי הערבית והעברית הן שפות אחיות שמקורן בשפה פרוטושמית. כדי להבין עברית לעומק יש לדעת ערבית. ערבית ראויה לכבוד כמו העברית. וכל זאת מלבד העובדה שהיא שפת אם של מיעוט שיש לכבדו וצריך להותיר את הערבית שפה רשמית.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הערבית והעברית הן שפות אחיות שמקורן בשפה פרוטושמית. כדי להבין עברית לעומק יש לדעת ערבית.

  ראוי לחזור ולהדגיש
  אכן
  "כדי להבין עברית לעומק יש לדעת ערבית".

 3. בארי :

  ראוי להקשיב למישה ארנס, מי שהיה שר החוץ ושר הביטחון בישראל. טוב יעשו עורכי עבודה שחורה , אם יביאו את הריאיון , שנערך במוצאי שבת בערוץ 1 עם מישה ארנס.
  לצערי, דעת הקהל לא נחשפה במידה הראוייה להגיון ולמוסר של איש תנועת ז'בוטינסקי כמו מישה ארנס המביא שלל נימוקים ערכיים נגד חוק הלאום.

 4. לבארי :

  הכנס את כתובת הראיון עם משה ארנס. אנו נדאג לפרסמו.
  מערכת עבודה שחורה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.