postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » נתניהו, אם אתה דואג לדרום ת"א, מנע גירוש התושבים היהודים על-ידי המדינה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נתניהו, אם אתה דואג לדרום ת"א, מנע גירוש התושבים היהודים על-ידי המדינה

נושאים זכויות אדם, עלו ברשת, תכנון ובניה ב 4.04.18 23:01

הקפאת ההסכם בעניין מבקשי-המקלט נומקה בדאגתו של נתניהו לתושבי דרום תל-אביב. אם באמת הוא דואג לדרום תל-אביב – שימנע את גירושם של תושבי שכונת הארגזים, אבו־כביר, סומייל, נס לגויים ביפו, שדחפורים של טייקוני נדל"ן מסלקים מבתיהם באישור העירייה ומשרדי הממשלה

מאת: יוסי דהאן

אז עכשיו, לאחר שהתברר ששנים של הסתה, שקרים, בזבוז של מאות מיליוני שקלים מכספי ציבור בבניית מכלאות למבקשי המקלט מאריתריאה וסודן וההתעללות בהם היו לשווא, התפרץ לפתע השבוע נחשול חיבה ודאגה אדיר לתושבי דרום תל־אביב. מעולם לא היו אהודים יותר: "נעלה את דרום תל־אביב למעלה למעלה", הבטיח שלשום נתניהו במסיבת העיתונאים שבה הכריז על ההסכם עם נציבות האו"ם לפליטים (שזמן קצר לאחר מכן הודיע שהוא משעה אותו, ואתמול כבר ביטל אותו). שר החינוך בנט הצהיר שהוא מתנגד להסכם על רקע "חובתנו המוסרית כלפי תושבי דרום תל־אביב החיים ב'מדינה בתוך מדינה'", ושר התחבורה כץ הכריז ש"טובת תושבי דרום תל־אביב חייבת להיות בראש וראשונה לנגד עינינו". אז לפני שמפזרים שוב הבטחות סרק ומעלים את דרום תל־אביב "מעלה מעלה", מן הראוי להתחיל בפעולות לצמצום העוול והנזק בשכונות אלה שלהם אחראית הממשלה.

כך, למשל, ראש הממשלה ושר האוצר יכולים להורות על הפסקת גירוש אחר – גירושם של תושבי שכונת הארגזים, אבו־כביר, סומייל, נס לגויים ביפו ותושבי גבעת עמל בצפון העיר – שדחפורים של טייקוני נדל"ן מסלקים מבתיהם באישור העירייה ומשרדי הממשלה. אגב, יש לא מעט אירוניה במינויו של אביגדור יצחקי על ידי נתניהו לראש מנהלת שיקום דרום תל־אביב, שכן יצחקי שימש עד לפני זמן קצר כיו"ר מטה הדיור של שר האוצר כחלון ויכול היה לפעול רבות לפתרון בעיות הדיור בדרום תל־אביב. אלא שהוא לא נקף אצבע כדי למנוע פינוי משפחות מבתיהן למרות תחינות התושבים. וכפי שמתרחש מזה שנים בתל־אביב, לאחר פינוי התושבים יוקמו שם שכונות יוקרה אופנתיות עבור המאיון העליון.

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

2 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  כל מה שביבי רוצה זה לפנות את השטח לטובת מבני יוקרה. הוא והסמרטוט שלו באוצר, אל תדאגו למפונים יבנו בניית פח בדימונה.

 2. מערכת עבודה שחורה :

  הודעה לתקשורת:

  "האם התוכנית לשיקום דרום תל אביב בכלל קיימת או שהיא פיקטיבית?"
  מה עומד מאחורי ההצהרות על תוכנית לשיקום דרום תל אביב? ארגון המשמר החברתי הגיש אתמול (ב') בקשת חופש מידע למשרד ראש הממשלה כדי לקבל פרטים על התוכנית, שראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז עליה במסגרת המתווה להוצאת הפליטים מישראל – מתווה שעליו הסכים נתניהו בשבוע שעבר עם האו"ם, אך חזר בו זמן קצר לאחר מכן.
  בבקשה, שרכז חופש המידע במשמר החברתי, ניצן מתן, ביקש מהממונה על חופש המידע במשרד ראש הממשלה, ענת רביבו, ביקש הארגון ממשרד ראש הממשלה:
  את הפרוטוקולים של כל הישיבות שעסקו בשיקום דרום שכונות דרום העיר תל אביב והקמת המנהלת, כולל שמות משתתפים ותפקידם;
  פירוט של התקציבים שהוקצו לשיקום השכונות בדרום תל אביב, מקורות המימון שלהם ומשך הזמן שבו התקציבים הללו היו אמור להיות בשימוש;
  לוחות הזמנים של תוכנית השיקום;
  יעדי התוכנית ותכניה, לדוגמא: האם היא כוללת הקמה של גינות ציבוריות? שיקום מבנים? הורדת רמת הפשיע? שיפור החינוך והמצב התחזוקתי של בתי הספר?
  העתק של בקשת חופש המידע נשלח גם לעו"ד מוחמד קדח, עוזר ראשי ביחידה הממשלתית לחופש מידע במשרד המשפטים.
  "למיטב ידיעתנו, לא פורסמו שום פרטים על התוכנית לשיקום דרום תל אביב ולא נערכו שום דיונים לאישור התקציבים הכרוכים בה" אומר מנכ"ל המשמר החברתי, יוסי צרפתי, "היעדר המידע והפרטים, האופן החשאי שבו התוכנית גובשה, ובעיקר – האופן החפוז והתמוה שבו נתניהו חזר בו מההסכם עם האו"ם הכולל את תוכנית השיקום, מעלה חשש שמדובר בתוכנית פיקטיבית, ואנו חוששים ברצינות שנתניהו פרסם מידע שכלל אינו מבוסס על המציאות".
  לדברי צרפתי: "התנהלותו של נתניהו בסוגיה מבטאת זלזול בתושבי דרום תל אביב ובמצוקותיהם, כמו גם זלזול באינטליגנציה של הציבור ובזכותו לדעת מה מתכננת הממשלה. אנו דורשים לדעת מה עומד מאחורי הצהרותיו של נתניהו ומה, אם בכלל, הוא באמת מתכנן לעשות כדי לטפל במצוקה הקשה השוררת מזה שנים רבות בדרום תל אביב כתוצאה מהזנחה פושעת של ממשלות ישראל".

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.