postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ימין ושחיתות שלטונית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ימין ושחיתות שלטונית

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 25.02.18 0:58

המדינה רועשת על חקירות נתניהו, אך שותפיו הקואליציוניים שותקים. אין מה להתפלא על כך. הם שותפים לדבר עבירה, לשוד החברה הישראלית

מאת: ק. טוכולסקי

אין כזה דבר ימין הגון

אין מה להתפלא ששותפיו הקואליציוניים של ביבי לא ממהרים לקרוא תיגר על מנהיגותו. כל שותפיו של ביבי הם שותפים לדבר עבירה, לשוד החברה הישראלית, לחלוקה של משאביה וטובה של הארץ  לקומץ תאגידים וטייקונים. אין בקואליציה הזו ולו אדם אחד שאינו שותף לדבר עבירה, גם לא עלה התאנה שלה – בני בגין.

ככלל, הימין ולא רק בישראל, אלא בעולם כולו מתחלק בין משרתי הון, שמשתמשים לצורך תפיסת השלטון ושימורו בטרמינולוגיות כמו "לאום/מדינה/מסורת/עם/משפחה", כדי להסתיר את שירותם להון לקומץ קטן של אנשים שבאמת מאמין באידיאולוגיה הימנית. כשהקומץ הזה מגיע בטעות לשלטון, אוי ואבוי לנו, אבל גם אז, כמו שראינו בתקופת קיומו של הרייך השלישי, גם הפיהרר צבר הון וגם רוב משרתיו. כלומר, בסופו של דבר גם המטורפים, שבאמת מאמינים בהבלים שהימין מטיף להם, היו מושחתים.

ימין הוא מושחת, מאותו היום  בו באסיפה הלאומית בצרפת תפסו את המושבים שמימין למושב יו"ר האספה נציגי הבורגנות הגדולה והאצולה ועד לימינו, הימין היה ונותר מושחת ופשעיו כנגד האנושות כחול אשר על שפת הים וככוכבים שבשמים. יום אחד, אם נזכה אנחנו או צאצאינו לכך, כפי שקווה ג'ק לונדון באוטופיה (שאחרי הדיסוטופיה) עקב הברזל, ישבו מחנכים והיסטוריונים ויתקשו להסביר את התקופה הלא הגיונית הזו, שבה האנושות רצעה ועינתה את עצמה בשביל שקומץ חזירים יאגרו את טובה של הארץ. נקווה שהיום הזה קרוב יותר מרחוק. בינתיים צריך להפנים, שאין כזה דבר ימין הגון וישר.

הימין בסופו של דבר תכליתו היא אחת. שמירת מבני על שמשמרים חלוקה לא הוגנת של ההון. לפעמים יש לימין פרצוף ליברלי מהוגן של מעמד בינוני באידיאולוגיה שלו, לפעמים הוא פונה לרגש הלאומי ולפעמים למעמד הפועלים, בדרך כלל לתערובות של לאומנות, פשיזם וליברליזם כלכלי.

אבל בסופו של יום בכל מודל ימני שנבחן לאורך זמן, יש מעט מאוד עשירים בקצה הפירמידה וכל האחרים נושאים בנטל תוך כדי השתעבדות לצרכים של בעלי ההון. זה לא משנה עם שדות הקטל של המלחמות, אליהם נשלחים ההמונים, בעוד שתאגידי הנשק ממלאים את כיסיהם, או משטרי פריבילגיות שבהם בזמן שהעשירים מתעשרים ומתנפחים, קבוצות שונות הולמות אחת בשנייה בתמורה לפירורי זכויות. זה לא משנה אם בצורה מודרנית או פוסט מודרניסטית, הימין תכליתו אחת: באמצעות אחדות לאומית, או הפרד ומשול מעמדי או בערבוביה, לאפשר לעשירים להתעשר על חשבון הכלל.

הימין תמיד שואף להחזיר אותנו לימים שלפני הדמוקרטיה ולפני מדינת הרווחה ולפני זכויות הבסיס, לגן העדן של העדר התערבות המדינה בו כל אחד יכול לעבוד כמו כלב 18 שעות ביום. ואז, כשהוא חולה או דורש משהו יותר טוב, אפשר לפטר אותו ולזרוק אותו לרחוב שייהנה שם מהחירות לישון מתחת לגשר ולמות מרעב. כשנבחן בכל מקום על פני הגלובוס מה הימין מציע ומה הוא עושה, נגלה את אותו הדבר: קומץ עשירים מנופחים והשאר יורדים באיכות חייהם ומלאים פחדים ושנאה כלפי האחר.

הימין הישראלי כבר לא מתאמץ אפילו להסתיר את מהותו. זה לא משנה איך הם גונבים ולאיזו מטרה זה מה שהם עושים. חומסים, עושקים ושודדים את נכסי המדינה ואת תוצר העבודה. מפעם לפעם זורקים איזה ספין הסתה לאוויר ואיזה פירורים של פריבילגיה לאיזו קבוצה, וחוזרים לשוד. אנשים עשירים ומדושנים שמדברים על אחים ושקופים, על אחדות ועל קדושה ועוסקים כל הזמן בשוד וגזל, בהרס מדינת הרווחה ובנסיגה מהרעיונות האוניברסאליים של המודרנה לטובת חושך פרימיטיבי שמאפשר להמשיך ולשדוד את ההמונים לטובת רווחתו של קומץ טפילים.

זה לא משנה אם הימני חובש כיפה שחורה גדולה, או כיפה סרוגה קטנה, או שעל ראשו מודבקות רק שערות סגולות. זה לא משנה אם זקנו מסופר ואופנתי, ארוך ולבן. זה לא משנה אם הימני הוא אישה דתיה או גבר חילוני, עולה או וותיק, יהודי או לא, הימני תמיד משרת את ההון ותמיד פועל נגד הציבור. לכן כל שותפיו של ביבי לפשע של השלטון והם גם שותפיו לפשעי חקירותיו, הם מאפשרים לו להיות מושחת אישית כי הוא מאפשר להם לא רק שחיתות אישית אלא ציבורית, כי בגנבות שלו הוא נותן לגיטימציה לגניבות שלהם.

הדרך היחידה לסיים את השחיתות השלטונית היא לסיים את שלטון הימין, אחרת גם אם מפעם לפעם הפרצוף יתחלף, השחיתות תישאר.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

5 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  זאת האמת.אין ימין הגון.

  זאת האמת.אין ימין הגון.
  מדובר על שוד הציבור בכל דרך אפשרית.

  לכן גן גם האמירה ששומעים בחוגי השמאל הניאו-ליבראלי ,שבמחאה נגד השחיתות השלטונית ,"אין פה ענין של ימין ושמאל",היא שיקרית במהותה.

  משטר הימין מושחת בעצם הוויתו.

 2. החגב עמד יציב :

  דמגוגיה נבובה וריקנית-על סמך מה מר טוכולסקי

  קובע את הקביעה "שקומץ חזירים יאגרו את טובה של הארץ" כאשר כל בר דעת יודע ומבין כי מאז המאה ה 19 והמהפכה התעשייתית התרופה הטובה ביותר למיגור העוני וליצירת רווחה היא שיטת השוק החופשי אשר חילצה מיליארדים מתהום היאוש והעוני.

  רק בור ועם הארץ או שקרן פתולוגי יכול לטעון כי החלופה הסוציאליסטית, אשר כשלה בכל מקום בו נוסתה, יכולה להוות אלטרנטיבה.

  מיהו ג'ון גאלט?!

 3. ק. טוכולסקי :

  אני באמת מנסה להבין אם אתה בור ועם הארץ או סתם טרול משועמם. הרמה של הטרולים באתר הזה יורדת.

 4. החגב עמד יציב :

  כלומר

  כלומר אתה לא מסוגל \ בוחר להתחמק מעיסוק בשאלה "היכן ומתי הסוציאליזם הצליח כשיטה כלכלית"
  אבל לעובדות כמובן אין משקל בעולם בו מדברים ב "שיחדש"
  בפרפרזה על צ'רצ'יל: הקפיטליזם ככל הנראה היא השיטה הגרועה ביותר…חוץ מכל השאר כמובן.

  מיהו ג'ון גאלט?!!

 5. ק. טוכולסקי :

  כנראה שבשביל זה משלמים לך אבל לא כתבת על זה כלום. אתה מנהל דיון באינטרנט עוד המצאה של שירות ממשלתי, מצטט את צרציל מנהיג שלא נבחר בבחירות חופשיות וברגע שהיו הבוחרים העיפו אותו ובחרו במדינת רווחה וכאשר הצליח להיבחר לבסוף אחרי 7 שנים למרות כל הרהב של דבריו לא העז לשנות את מדינת הרווחה שבנו קודמיו. תחזור לא. ראנד, אולי יש קלישאות שפספסת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.