חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנסטי: ישראל מנעה מכ-7,000 פליטים את הזכות לבקש מקלט וכעת מגרשת אותם

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 1.01.18 23:02

אמנסטי אינטרנשיונל ישראל מגיבה בחריפות להודעת רשות האוכלוסין וההגירה על גירוש מבקשי המקלט לאחר שהיא מונעת הכרה בהם כפליטים ומפקירה את חייהם

בתנועת זכויות האדם הגדולה והוותיקה בעולם דחו על הסף את השקרים שמפרסמת רשות האוכלוסין וההגירה, שביודעין חוסמת אפשרות להגיש בקשות, מגרשת את הפליטים, וכעת אף טוענת שבקשותיהם הפתוחות של העוזבים "מרצון" יטופלו בהמשך. "אסור לגרש אותם. מי יטפל בבקשות הפתוחות? רואנדה?"

אמנסטי אינטרנשיונל ישראל הודיעה כי כ-7,000 מבקשי מקלט אריתראים וסודנים ניסו להגיש בקשות מקלט ב-2017 ודרכם נחסמה בשל מדיניות מכוונת של רשות האוכלוסין וההגירה. כעת, אנשים אלה עומדים בפני גירוש לאלתר. מראית עין של מינהל "תקין" המאפשר למבקשי מקלט לממש את זכותם להגיש בקשת מקלט, מתפוררת היום לנגד עינינו, שהרי רשות האוכלוסין וההגירה לא התכוונה מעולם למלא את תפקידה, והטעתה ביודעין את מערכת המשפט, את מוסד המחוקקים ואת מבקשי המקלט עצמם במצג שווא.

באמנסטי אינטרנשיונל ישראל מבקשים  הבהרה מיידית ממשרד הפנים: בהודעת רשות האוכלוסין וההגירה נטען כי בקשות מקלט פתוחות של עוזבים "מרצון" יטופלו בהמשך, וכי הגשת בקשות אינה מונעת גירוש. האם מדובר במערכת המקלט של המדינות השלישיות, והאם קיימת מערכת מקלט, מתפקדת על בסיס החוק הבינלאומי במדינה השלישית? האם ההסכמים בין המדינות כוללים התחייבות לבחינת בקשות המקלט של המגורשים מישראל ומתן מעמד פליט לזכאים? אילו גורמים מטעם ישראל יעקבו אחר הטיפול המדובר?

חן בריל אגרי, קמפיינרית פליטים ומבקשי מקלט באמנסטי אינטרנשיונל ישראל, הוסיפה: "כבר חשבנו שראינו הכל אבל מזעזע לגלות שממשלת ישראל חוצה את כל הקווים האדומים האפשריים. אסור לגרש את 7,000 הפליטים שנחסמה בפניהם הדרך לבקשת מקלט. בושה וחרפה שמדינת ישראל מרשה לעצמה לתכנן גירוש מבקשי מקלט עם בקשות פתוחות בכסות השקרית שבקשות אלו יטופלו. מי יטפל בהן? רואנדה? שלא נותנת למבקשי המקלט שמגיעים אליה בכלל להמשיך לשהות במדינה? שמאפשרת את חטיפתם וזריקתם מעבר לגבולותיה לעתיד לא ברור ללא כל מסמך, תעודה או כסף?"

הודעה מאת: גיל נוה, ראש יחידת תקשורת ודוברות, אמנסטי אינטרנשיונל ישראל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.