הפגנת המחנה הלאומי נגד השחיתות בלי להאשים או לקחת אחריות היא חסרת טעם

השחיתות בישראל נובעת משלטונו ארוך השנים של מחנה, שמאמין שההון צריך להיות נחלתם של מעטים, ואילו הרבים – תפקידם לשרת קומץ של בעלי הון. בעלי העניין פועלים לשמר את שלטונם וזה שורש הבעיה. להפגין, בלי להטיל אשמה או לקחת אחריות, ×–×” חסר טעם

מאת: ק. טוכולסקי

הימין מושחת מהיסוד והכיבוש הוא השחיתות הגדולה מכולם

המאבק של כולנו לא ימין ולא שמאל, נגד השחיתות שובר את שיאי האבסורד בשבועות האחרונים. אחרי שכל הטיעונים של ראשי המחאה שהם לא ימין ולא שמאל כבר אינם מספיקים כדי לשכנע מישהו שלא מדובר בקונספירציה שמאלנית ערמומית, התארגנה בטבורו של העולם, עיר הקודש תובב"א ירושלים, הפגנה של ה"מחנה הלאומי" נגד השחיתות. ההפגנה הזו, בדיוק כמו נושאי הסיסמא הפשיסטית העתיקה "לא ימין ולא שמאל", לא תביא לשינוי משמעותי בחברה הישראלית, גם אם מכל גבעות השומרון ובתי הכנסת של הציבור הממלכתי דתי יצאו מאות אלפים להפגין נגד ה"שחיתות" בירושלים.

זה לא יקרה לא רק כי הפגנה נגד ה"שחיתות" בלי להצביע על המושחתים, או לדרוש משהו קונקרטי כמו למשל, מיצוי חקירה נגד אדם שחשוד בשחיתות, או הגנה על הגורמים האמונים על שמירת שלטון החוק כפרקליטות והמשטרה משולה לפיקניק. כן, מה הטעם לצאת לרחובות ולהפגין אם ההפגנה היא נגד או בעד כלום?

השחיתות בישראל אינה תיאורטית ומבצעיה אינם כוחות חתרניים ועלומי שם. השחיתות גם אינה גזירה משמיים. השחיתות בישראל נובעת, חד וחלק, משלטונו ארוך השנים של מחנה, שמאמין שההון צריך להיות נחלתם של מעטים, ואילו הרבים תפקידם הם לשרת קומץ של בעלי הון. הכלים השונים והמשונים, באמצעותם ברית של קבוצות אליטה קטנות ומושחתות של בעלי-הון ופשיסטים כרתו לעצמם, במטרה לשמר את שלטונם, היא שורש הבעיה. ולהפגין, בלי להטיל אשמה, או לקחת אחריות ולהציב מטרות במאבק נגד השחיתות, זה חסר טעם. רוצה ה"מחנה הלאומי" שמורכב מברית אינטרסים אנטי ישראלית של בעלי-הון ומשרתיהם עם הלאומנים חסידי הכיבוש לצאת לידי חובתו בהפגנות כנגד ה"שחיתות", הוא יכול באותה מידה להפגין נגד ה"בצורת".

כי מה שהימין עושה בארץ זאת השחיתות הגדולה מכולם. לא רק הפועל הקלאסי ההיסטורי של ימין שמייצג את האינטרסים של פרות הבשן עליהן כבר נאמר במקורותנו: "שִׁמְעוּ הַדָּבָר הַזֶּה, פָּרוֹת הַבָּשָׁן אֲשֶׁר בְּהַר שֹׁמְרוֹן, הָעֹשְׁקוֹת דַּלִּים, הָרֹצְצוֹת אֶבְיוֹנִים; הָאֹמְרֹת לַאֲדֹנֵיהֶם, הָבִיאָה וְנִשְׁתֶּה", הימין הישראלי חזר למקורות ומייצג לא רק את בעלי-ההון בכלל, כמקובל בעולם, אלא גם את העושק הספציפי שנעשה בשומרון. את הכיבוש, השחיתות הגדולה מכולן.

מי יטיף לראש ממשלת ישראל נגד השחיתות? אלו שהווילות אדומות הרעפים שלהם עם החצר הגדולה והנוף המדהים נבנו בשני גרוש על אדמתו הכבושה של עם אחר? או שאולי משרתיהם בתקשורת ובפוליטיקה של ההון הגדול, שלא קשור ישירות לשומרון אלא לפרות בשן אחרות? כל הימין מושחת. גם אלו שמתיימרים להיות ימנים ישרים, שרק משחיתים את החברה בלי לקחת גרוש לכיס ועושים זאת מתוך אמונה.

בגין מת בדירה שכורה, אבל כראש ממשלה הוא גזל את מקומות העבודה, כבודם וחסכונותיהם של בני מעמד העובדים בישראל. כי בלי לקחת גרוש בכיס, הוא הסיר חומות מגן של מכס ואיפשר לספסרים להתעשר מיבוא. גם אם הוא לא היה עושה את זה, גם הוא חסיד של השחיתות הגדולה מכולם: הכיבוש, שמאפשרת לאנשים כמו פרופסור אלדד לשבת על אדמה של עם אחר, אבל להראות שלא דיברו עם לוביסט. השחיתות של אנשים שלוקחים נוער קצה מנותק והופכים אותו לכלי של שנאה, השחיתות של אלו שקוראים לתת לצה"ל לנצח בתפקידו ככוח שיטור, ומאפשרים את הסתיידותו וניוונו ככוח לוחם. מאלו תצא הבשורה הגדולה?

הימין הוא השחיתות, מאז ומעולם: מאותו הרגע שנציגי האצולה המנוונת ובעלי-ההון הגדולים התיישבו על הספסלים שמימין לדוכן הנואמים של האסיפה הלאומית של צרפת ב-1791. הימין, שפועלו הפרלמנטרי לאורך ההיסטוריה מסתכם במאבק בלתי פוסק למתן הנחות מס ומענקים לעשירים תוך חירחור פילוג וריב במעמד השלישי, תוך שימוש בלאומנות ודת, כדי למסך את מטרתו האמתית, והיא שימור השליטה של מעטים על הרבים. אין בכל ×–×” כדי להגיד, שלא יכולה להיות שחיתות אישית בשמאל. אבל בזמן שבימין זו המהות, בשמאל זוהי סטייה. לכן לא תצא שום בשורה מהמאבק של הימין בשחיתות. זהו מאבק שמשול למאבק של אנסים למען זכות האשה על גופה. הימין כולו – ולא רק ביבי, או ליברמן, דרעי, או ×›×¥ – יוצר ומשמר את השחיתות.

בלי החלפת הימין בשלטון, השיטה תישאר מושחתת.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

2 Responses to “הפגנת המחנה הלאומי נגד השחיתות בלי להאשים או לקחת אחריות היא חסרת טעם”

 1. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  נכון,הימין כולו ,הגון או לא,יוצר ומשמר את השחיתות,כלומר פשיעה של המיעוט על חשבון הרוב.

  אז מדוע ,"לאורך ההסטוריה",הרוב ,שהוא קרבן פשיעת הפלוטוקראטייה,מתמכר שוב ושוב לשילטונם הכלכלי והפוליטי של תלייניו?!

 2. ק. טוכולסקי הגיב:

  מאותה סיבה שאנחנו לא חיים חיים בריאים או מאמינים בשטויות
  הצייטגייסט בנוי לכך שנבצע בדיוק את מה שרע לנו
  מנגנונים של תודעה ואמונה כמו דת ותקשורת משרתים את ההון ויוצרים את התודעה הכוזבת.

Leave a Reply