postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » על השיח הציבורי להתמקד בצרכי הציבור ולא בענייני מסורת

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

על השיח הציבורי להתמקד בצרכי הציבור ולא בענייני מסורת

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 22.11.17 0:58

אמירתו של יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, שהשמאל שכח מה זה להיות יהודים, עוררה סערה ועמדה בראש השיח הציבורי. מן הראוי היה שמנהיגות המעוררת שיח ציבורי תתמקד בצרכים להם זקוק האזרח במדינת רווחה ולא בענייני מסורת לא רלבנטיים

מאת: ק. טוכולסקי

אותי לא מעניין מי שכח להיות מה, אותי מעניינת קצבת הסיעוד של סבא

בזמן האחרון השיח של השבט ההולך ונכחד של השמאל מלא בהתייחסויות לעובדה שאיש ימין מרכז אחד אמר ש"השמאל שכח מה זה להיות יהודים" ואיש ימין מרכז אחד אמר ש"יש בארץ חמוצים". יוצרי הממים המוכשרים של מחנה השמאל, מחנה שבגנים שלו התרבות וההומור המסכנים של יהודי הגולה, יוצרים ממים מופלאים בשנינותם, כמו "השמאל שכח מה זה להיות חמוצים", ומצליחים להעלות בת צחוק על שפתיים. מה אגיד לכם, חברות וחברים, אותי לא מעניין מי שכח להיות מה ומי שוחה בחומץ, אותי מעניינת קצבת הסיעוד של סבא.

כן, אותי מעניינת קצבת הסיעוד של הסיעודיים וקצבת הנכות של הנכים, ויום לימודים ארוך, שנותן מענה לצרכים של כל תלמיד ותלמיד, מבעל הצרכים המיוחדים ועד המחונן. אותי מעניינית מערכת בריאות אוניברסאלית, שנותנת מענה לכל צורך בריאותי. אותי מעניינת מערכת רווחה, שלא משאירה אף אחד מאחור, ויש לה פתרונות יעילים ומהירים לכל בעיה של תושבי המדינה שהיא אמורה לשרת. אותי מעניין קץ הכיבוש והבטחת שוויון לכל תושבי המדינה להלכה ולמעשה ללא הבדלי דת גזע ומין, בתלוש השכר ובהקצאת קרקעות. כן. עם כל הכבוד לחשיבות השכחה של מסורות מסוימות על-ידי אנשים מסוימים, אני מתעניין הרבה יותר בדעתם של מועמדים להנהגת המדינה בסוגיות אחרות. למשל, מה עמדתם בנוגע למיסוי פרוגרסיבי הוגן על הון, לתמלוגים הוגנים ממשאבי המדינה, לחיסול חברות ארנק וביטול תקרות התשלום לביטוח לאומי, לביטול הטבות מס מיותרות לעשירים ולחזקים, למע"מ מדורג לפי קטגוריות, למשל מע"מ של 1% על תרופות ירקות ופירות, מע"מ של עד 10% על מה שאינו מוצר מותרות ומע"מ גבוה יותר על מותרות. על ביטול האפשרות לשלם קמצוץ ממס בשביל לקבל הנחות ענק על חשבון הציבור, זה מה שמעניין אותי.

כן. אני מתעניין במדינת רווחה והעריסה ועד הקבר שתסיים את הכיבוש, ותשקוד על טובתם של כל אזרחיה ברוח מגילת העצמאות, ולא תהיה פלוטוקרטיה חשוכה, שבה למנהיגי ציבור אכפת על אילו מסורות ואמונות אנשים שומרים. אני מתעניין במדינה שתציע חינוך ממלכתי לכל, במסגרות שבהן ילמדו חלק מהיום לימודי ליבה וחלק מהיום לימודים מותאמי קהילה. אני מתעניין בדעותיהם של נבחרי הציבור שמתחרים על קולי בסוגיית השבת, האם כמוני הם בעד צמצום המסחר והרחבת הפעילות לפנאי, תחבורה ציבורית 24/7 ושמירה על זכויות העובדים במה שקשור לכך ובכל שאר הנושאים. בשבוע שבו המשיכו פועלים לצנוח אל מותם לא אכפת לי מה היה לביבי גבאי או לפיד לומר בסוגיות כמו אמונה ומסורת יותר חשוב לי לשמוע אנשים שרוצים להנהיג ולמשול מבטיחים לאכוף את תקנות הבטיחות והגהות במקומות עבודה, לאסור לחקירה קבלנים שבאתריהם נרצחו פועלים בגלל הזנחה. כשמפעלים נסגרים מעניין אותי לדעת לא מי שכח מה, אלא מי מבטיח שכל מפעל שהבעלים שלו חלב אותו יולאם והבעלים יתבע להחזיר את מה שהוא חלב והשליטה תועבר לידי העובדים בתמיכה מימון וליווי של המדינה.

לאבי גבאי יש יכולת ליצור שיח כמו שיש לביבי, אבל השיח שהוא יוצר הוא עוד מאותו דבר, ספינים שנועדו לערפל את מה שהוא יעשה במהות, למען ה-99%. אני רוצה מנהיגות אחרת, מנהיגות שתדבר תכלס על הנושאים, שפיה וליבה שווים, שלא מקבלת תרומות מבעלי הון, לא עבדה בשבילם ולא שרתה אותם. מצידי שכל תושבי ישראל יעבדו את בעל זבוב אלוהי עקרון, זה לא רלבנטי פוליטית לכלום. מה שרלבנטי הוא, שבזמן שהם עובדים את אלוהי עקרון הם צריכים להגיע למזבח שלו בתחבורה ציבורית שפועלת 24/7, בלי לכבוש אף אחד בדרך, ושהנהג באוטובוס יהיה עובד מאוגד בעל ביטחון תעסוקתי וסוציאלי וכך גם הם. אני לא אשכח מה חשוב לי לשמוע ממנהיג ולא אתמוך באף מנהיג שמנסה לגרום לי לשכוח את מה שחשוב ולהתעסק בזוטות חסרות חשיבות ציבורית כמו אמונה דתית ומסורת שהן עניינו הפרטי של כל אדם.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

3 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  מאחורי מסך העשן של המסורת ,השמאל הניאו-ליבראלי עסוק מאד בטיפוח ההפרטה,הטייקונים והרס מדינת הרווחה.לי

  מאחורי מסך העשן של המסורת ,השמאל הניאו-ליבראלי עסוק מאד בטיפוח ההפרטה,הטייקונים והרס מדינת הרווח.

  לגבי הפלוטוקראטייה היהודית ,השמאל לא שכח ולו לרגע את "יעודו היהודי".

 2. החגב עמד יציב :

  השמאל הניאו ליברלי

  "השמאל הניאו ליברלי" זו אמירה מעניינת לינדנבאום,
  עכשיו גם אנשי המחנה שלך אינם לרוחך…כמה כעס…

  מיהו ג'ון גאלט?!

 3. ירון דורון :

  מסכים עם הכל - אלא מה

  אתה כותב: "מצידי שכל תושבי ישראל יעבדו את בעל זבוב אלוהי עקרון, זה לא רלבנטי פוליטית לכלום" סוף ציטוט.
  מכאן אני למד כי דברי ההבל אם מישהו שכח להיות חמוצים אם למד להיות חמודים, זה לא מעניין, מעניינת המדיניות. אז למה במשפט הבא אתה אומר שהדבר החשוב הוא מה שאתה שומע מהמנהיג, ולא מה המדיניות שלו? אנא הסבר, פרט ונמק. או לא, מה שבא לך. ואם אתה דווקא רוצה להיות קונקרטי – קונקרטי לחיים עצמם, כמו שאומרים, אנא שים לב כי בניגוד לדרישתך, על פירות וירקות אין מע"מ עד היום. כלורמ דרישתך לכאורה רגרסיבית.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.