חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמידר – במקום להשקיע בדיור ציבורי משקיעה ביחסי-ציבור

נושאים דיור, תכנון ובניה, עלו ברשת ב 12.11.17 0:13

ריקי כהן בנלולו, פעילה חברתית, מגיבה לכתבה על עמידר. מחסור בדירות ציבוריות, דירות ציבוריות מוזנחות. במקום שעמידר תשקיע את כל תקציבה ברכישת דירות ובשיפוץ דירות מוזנחות, היא משקיעה חלק מתקציבה ביחסי-ציבור

אולי קצת מעצבן להגיד, אבל אמרנו לכם את זה פה רבות (ונשים בסוף לינקים של פוסטים שכתבנו על כך בעבר) ועכשיו זה נחשף. לאחר ניסיונות רבים להשיג את הנתונים. כתבנו כאן על תקציבי עתק שחברת עמידר מבזבזת על פרסום ויחסי-ציבור (יח"צ), והנה עכשיו נחשפו סוף סוף המספרים, ולשם כך היה צריך להשתמש בחוק חופש המידע כי עמידר סירבו לספק את הנתונים, כאילו הם איזה עסק פרטי וכאילו זה סוד מדינה.

כך עולה מכתבה שפורסמה בעיתון הארץ לפני זמן קצר, וכנראה לא בכדי הסתירה עמידר מהציבור את העובדה כי בזבזה 12 מיליון ש"ח מכספי הדיור הציבורי על כתבות יח"צ להנהלה ולחברה כדי לשנות את התדמית שרכשה לה ובצדק על ניהול כושל – מילה של עמידר הוא ביטוי גנאי שגור בפי הדיירים והזקוקים לדיור ציבורי שיודעים שאינם יכולים לסמוך על החברה והתנהלותה.

תקציב הדיור הציבורי אינו מספק לצרכים הרבים, דירות מסוכנות למגורים קורסות על ראשי הדיירים ויש מחסור עצום במלאים (150 אלף דירות). במקום לעשות בכסף זה את מה שצריך- לשפץ את הדירות, להנגיש דירות לנכים או לרכוש כמה דירות נוספות, הנהלת חברת עמידר בראשותו של ראובן קפלן ויצחק לקס הפעילה מנגנון משומן של מערכת יחסי ציבור, שמציג תמונה מגמתית ורחוקה מהמציאות.

החמור מכל הוא שזה נעשה תוך ניצול ציני של מצוקה קשה של דיירי דיור ציבורי וממתינים בתור לצורך תשדירי פרסומת, לאחר שבהתנהלות הכושלת של עמידר ושל משרד השיכון לאורך שנים, הם הרסו לאותם אנשים את החיים במשך שנים ארוכות, בסוף הם מנסים להצטייר כמשיח הגואל כשהם למעשה בקושי ממלאים את תפקידם, וכל זה כדי למוסס את המאבק של הדיור הציבורי שהיה בשיאו ולזרות חול בעיני הדיירים והממתינים לדיור כאילו משהו השתנה בעמידר "החדשה", אבל כמו שאני תמיד אומרת עמידר החדשה העוול ישן.

לא מיותר לציין שגם לשר השיכון ניתנה פינה ממומנת בתכנית "אנשים" מתקציב הפרסום של עמידר, וכך יוצא שכולם נהנים מכספי הדיור הציבורי- חברות הפרסום, אנשי היח"צ, הנהלת החברה, שר בממשלה, ערוצי טלוויזיה, אתרי אינטרנט, פייסבוק וטוויטר, אך מי לא נהנה מהכסף הזה? דיירי עמידר שהם לקוחות שבויים של החברה, ולכן לא ברור למה בכלל צריכה עמידר מערכת יח"צ שכזאת כשהלקוחות הם לקוחות שעומדים בקריטריונים מחמירים ביותר וזכאים על פי חוק, ולא יכול כל אחד לגשת ולקבל את שירותי עמידר.

אנו רואים בתגובת עמידר לכתבה המשך ישיר של הזלזול והטיוח. זהו מענה שאין בו ממש כי אין זה משנה כמה דירות שיפצתם- בכסף הזה יכולתם לשפץ הרבה יותר! לא רק שהאוצר לא מוסיף כסף תקציבי לרכישה ושיפוץ של דירות דיור ציבורי, מבזבזים את המעט שיש על קידום עצמי.

חברת עמידר ידועה כחברה מושחתת כבר שנים פרשיות שונות ומשונות מככבות בכותרות העיתונים ובדוחות מבקר המדינה, ואנו דורשות להקים ועדת חקירה ממלכתית על שתבדוק את כל ההתנהלות של חברת עמידר.

לכתבה של לי ירון בהארץ : עמידר השקיעה 12 מיליון שח בפרסום ויחץ :
http://bit.ly/2h8jt0y
גלנט ועמידר מציגים – יחסי ציבור על חשבון חסרי הדיור :
http://bit.ly/2rA6N8N
הדיל של עמידר היחץ של גלנט והשקשוקה.
http://bit.ly/2g6SD7c
גלנט נגד יו"ר עמידר :"מנסה למקסם רווחים על חשבון האוכלוסיה החלשה בישראל"
http://bit.ly/2g6Us4d
עמידר "החדשה" באמת שאתם קונים את זה?
http://bit.ly/2iJliDy

פורסם בפייסבוק של ריקי כהן בנלולו

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.