חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נתניהו החזק וביבי המסכן

נושאים דעות, פוליטי ב 12.11.17 0:17

הראיון שהעניק עורך הדין יעקב ויינרוט לאילנה דיין רק חיזק את דמותו של ראש הממשלה. הנה ההסבר, וגם הדרך להיאבק

מאת: א. קוריאל

ראש הממשלה המנוח לוי אשכול כינה את ישראל "שימשֵן דעֵר נעֶבּעֶכדִיקעֵר" = שימשון המסכן, בגלל נטייתה של המדינה להציג את עצמה כחזקה מול הערבים, וכמסכנה וחלשה מול מדינות המערב. ראש הממשלה המכהן, שגם אם יעמוד על סולם בגובה 3 מ' לא יגיע לקרסוליו של אשכול, שיכלל את הפטנט הזה לכדי אומנות של ממש, ויצר דמות בלתי חדירה בשם נתניהו החזק/ביבי המסכן.

מצד אחד הוא ראש הממשלה נתניהו, "חזק בביטחון", "חזק בכלכלה", "חזק מול החמאס", מר טרור, מר ביטחון, עומד כחומה בצורה בינינו לבין האיומים הקיומיים מצד איראן, דאעש, BDS, חמאס ושות' ורק הוא המחסום בפני כליה מוחלטת – The Protector of Israel – ממש. ובדיוק באותו זמן הוא ביבי המסכן, איש תם וישר שבסך הכל רוצה לעשות פה קצת אמריקה וגוּד טַיים, ונאלץ כל הזמן להתגונן בפני הכוחות האדירים שרודפים אותו: "מדמנת העיתונות והתקשורת", ה"סמול", ה"אליטות", ארגוני הקרן החדשה ודומיהם. כל אלה מנהלים "מסע ציד" אכזרי ורודפים ללא הרף את ביבי המסכן, את אשתו ואת ילדיו, כאשר האחרונים הם בסך הכל אנשים פרטיים שרוצים לחיות בשקט את חייהם הצנועים.

וכאן מגיע עו"ד ויינרוט. לכאורה הוא מספק מבט חושפני ושערורייתי על הנעשה מאחורי הקירות של הבית ברח' בלפור, וכך מציג את ראש הממשלה במערומיו. למעשה הוא מחזק ומגביר את דמותו של ביבי המסכן, הרדוף, בעל חולשות האנוש, זה שזקוק לחבר שהוא גם עו"ד, גם פסיכיאטר לעת מצוא וגם מעין כומר מוודה. גם כאשר ויינרוט חושף את חיבתו של הלקוח לסיגרים יקרים להחריד ואת הערצתו העיוורת לבעלי הון, הדבר מוצג כחולשה אנושית, כצד נוסף ומעניין באישיות. "הערצת ההון כהשקפת עולם", לפי דבריו של ויינרוט מוצגת כחולשת אנוש ולא כעניין שמכריע את מדיניותה הכלכלית-חברתית של ישראל ומשפיע על מיליוני אזרחים. הראיון שנתן ויינרוט משתלב מצוין באסטרטגיה המתמשכת של נתניהו החזק/ביבי המסכן. הוא מחזק מאוד את דמותו של ראש הממשלה כאדם חלש ורדוף שצריך להגן עליו ולשמור עליו מפני חורשי רעתו. תומכיו של רה"מ ועדת מלחכי הפינכה הגרוטסקיים שמקיפה אותו רק תשאב עידוד מהראיון ותהיה נחושה עוד יותר לשמור מכל משמר על ביבי המסכן.

דמותו של ראש הממשלה כנתניהו החזק/ביבי המסכן היא בלתי חדירה היום. כל ביקורת, כל בדל לניסיון של ערעור על שיקול דעתו, כל ניסיון להציג אותו כאדם מושחת, או כאדם בלתי אחראי, או כמי ששם את טובתו האישית לפני טובת המדינה נתקלים מיד בחומה בצורה של הגנה על האיש החלש והרדוף. כאשר מסתיימת המגננה, עוברים להתקפה ואז צץ מאחורי הקלעים נתניהו החזק והתקיף, זה שמגן עלינו מכל רע וכו' וכו'.

לכן, כל מי שחפץ בחלופה שלטונית צריך להפסיק מיד לתקוף אישית את מר בנימין נתניהו. המתקפות האישיות, לא רק שהן חסרות תוחלת, הן רק מחזקות ומעצימות את האיש. ואם נודה על האמת, הבעיה אינה באיש בנימין נתניהו עצמו, אלא בשלטון שהוא ואחרים הנהיגו כאן. שלטון זה הוא הדבר האמתי שנחשף בראיון שנתן עו"ד ויינרוט, אשר אמר ללא כחל וסרק שבישראל שולט היום ההון. ההון הוא מקור הכח, הוא הסיבה והמסובב, ובעלי ההון הם השליטים האמיתיים. הפוליטיקאים הם רק שליחים ועושי דברם של בעלי ההון.

לנו, תומכי האידיאולוגיה הסוציאליסטית/סוציאל דמוקרטית שרוצים מדינה מתוקנת, חברה שוויונית ושלום בארץ לא יצמח דבר מכך שנתניהו ייפול ויוחלף במשרת אחר של בעלי ההון. יהיה זה בנט, ליברמן, לפיד, סער, יעלון, כץ או אפילו גבאי (למרבה הצער). עלינו לעזוב בשקט את ראש הממשלה ולתקוף את שלטון הימין – שלטון ההון. עלינו לדבר על העוני, על פערי השכר, על דיירוֹת הדיור הציבורי, על ביטוח סיעודי ופנסיה, על זכויות עובדים, על שוד משאבי הטבע, על חיפה כימיקלים, על משבר הדיור והתכנון, על איכות הסביבה, על הנצחת הסכסוך הלאומי ושלטון הכיבוש בשטחים, על כל הדרכים בהן שלטון ההון מאמלל את אזרחי המדינה בזמן שאנחנו תוקפים את "ביבי", או מעלים פוסט שנון על "ביבי", או מספרים עוד בדיחה על "ביבי ושרה".

ולעו"ד ויינרוט נאחל רק רפואה שלמה ואריכות ימים. אך אם חלילה תגבר המחלה, נאחל לו שייצא מהעולם ללא יסורים.

העיתונאית אילנה דיין ראיינה את עו"ד יעקב ויינרוט בתכנית "עובדה" ב-9.11.17 לצפייה בראיון: יעקב ויינרוט לאילנה דיין

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  בדיוק.
  אם נתניהו יוחלף במישהו מהימין שיהיה פחות ביבי כלומר לא רק מושחת אלא גם מוצלח אנחנו נהיה בצרות.
  האלטרנטיבה צריכה להיות עניינית נושאית.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  "יהודה פריד ויוסף אגסי. פרנויה: עיונים בדיאגנוזה. תל אביב, הוצאת הקיבוץ המאוחד 1997".
  מאמר שתורגם לעברית ויצא כספרון – בול כשנתניהו נבחר (לגמרי במקרה).
  המאמר בוחן מקרים של פרנויה ומעמת אותם עם מושג האמת במדע.

  מי שקרא במקרה את הספר כשיצא – יכול היה שמצא עצמו המום.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.