חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סכסוך עבודה באוניברסיטה הפתוחה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 28.12.08 6:06

סגל ההוראה האקדמי ישבש את מהלך הלימודים החל מיום ב', 29 בדצמבר, במסגרת סכסוך עבודה מול הנהלת האוניברסיטה הפתוחה, שאינה מוכנה לחתום על הסכם קיבוצי עם עובדיה

סגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה ישבש את מהלך הלימודים בסמסטר א' החל מיום שני הבא 29.12. במסגרת השיבושים לא יתקיימו מפגשים מתוכננים במסגרת סמסטר א' בסניפי האו"פ בכל רחבי הארץ.

סגל ההוראה, המאוגד בארגון "כוח לעובדים -ארגון עובדים דמוקרטי", הכריז ביום חמישי, ה- 11.12.08, על סכסוך עבודה נגד הנהלת האוניברסיטה. כתגובה על כך החלה הנהלת האוניברסיטה להדליף מידע שקרי לכאורה מתוך דיוני מו"מ עם סגל ההוראה.

העילה המרכזית לסכסוך היא סירובה של ההנהלה לחתום עם ארגון סגל ההוראה על הסכם עבודה קיבוצי. האוניברסיטה הפתוחה (האוניברסיטה הגדולה בישראל) היא האוניברסיטה היחידה שמסרבת לחתום על הסכם קיבוצי מול עובדיה כמקובל בכל שאר האוניברסיטאות. ההרשמה לסמסטר ב' באוניברסיטה הפתוחה מתקיימת בימים אלה.

כ-37,000 סטודנטים מכל שכבות האוכלוסייה לומדים באוניברסיטה הפתוחה. אנשי סגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה הם אלה המגיעים לכל קצוות הארץ, מקצרין ועד אילת, מדי שבוע בכדי להנחות את הסטודנטים בדרכם לרכישת תואר אקדמי.עבור רבים מהסטודנטים (בהם רבים בעלי לקויות למידה ומוגבלויות פיזיות) מפגשי ההנחיה הן תנאי הכרחי להשגת התואר.

סגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה רואה בהוראה במוסד שירות חברתי חשוב שאינו עולה בקנה אחד עם מעמדם באוניברסיטה."אנחנו פניה של האוניברסיטה הפתוחה. אנחנו נאבקים לשימור רמת הוראה גבוהה גם במצפה רמון וכרמיאל". מוסיף י' מנחה וותיק.

סכסוך העבודה מוכרז לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים של ארגון העובדים להגיע להסכמה עם ההנהלה במסגרת המו"מ המתנהל כמספר חודשים.ניסיונות שעלו בתוהו. לאחרונה אף נקטה ההנהלה בשורה של צעדים שאינם מקובלים על ארגון העובדים ששיאם בהפעלת לחצים על הקליניקה המשפטית באוניברסיטת תל אביב כי תחדל מלהעניק ליווי משפטי לעובדי האוניברסיטה הפתוחה.

לחצים אלה מצד הנהלות האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת תל אביב עוררו גלי מחאה של משפטנים ומוסדות אקדמיים בארץ ובעולם

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. שי כהן :

    הצטרפו לתמיכה במאבק עובדי ההוראה באוניברסיטה הפתוחה
    http://www.facebook.com/group.php?gid=56525391367&ref=mf

    שבוע טוב- כוח לעובדים!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.