חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" ב"מפצח": עמותת החינוך מגלגלת מיליונים, הילדים החולים לא מקבלים שיעורים

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 5.08.17 23:48

אבי עמית מערוץ 10 בכתבה על "קדימה מדע" ב"מגזין של אושרת קוטלר. על הורים המתלוננים שילדיהם החולים אינם מקבלים לימודים בבית, על השכר הגבוה של מנהלים בחברה, על משרד החינוך שמשלם כסף לחברה, אך שולח הורים מתלוננים לנציגות הורי הילדים החולים במקום לטפל בבעיות

"חברת "קדימה מדע" זכתה במכרז ההופך אותה לאחראית על החינוך הביתי על כל הילדים שלא מסוגלים להגיע לביה"ס. מדובר בעבודה מורכבת, חשובה, וגם כזו שווה עשרות מיליוני שקלים עבור החברה. ההורים מתלוננים שהילדים לא מקבלים את הטיפול הראוי, אם הם מקבלים טיפול כלל. האם מדובר בגוף מקצועי, או כזה שמעוניין ברווח לפני טובת הילדים?

בישראל ישנם כ-5000 ילדים הזכאים על פי משרד החינוך לסיוע חינוכי בביתם. מדובר בילדים שמסיבות שונות – מחלה כרונית, אוטיזם, סרטן – לא מסוגלים להגיע לבית הספר. משרד החינוך קבע שהם זכאים למורה או סייעת שיגיעו עד לבית, על מנת שלא יווצרו פערים שלא ניתנים לגישור.

חברת "קדימה מדע" היא החברה שזכתה במרכז להענקת שירותי החינוך לילדים אלו. מדובר במכרז ששווה מיליונים: ב-2016 המדינה שילמה לארגון 31 מיליון שקלים, ב-2017 הסכום טפח ל-46 מיליון שקלים. ב-"קדימה מדע" טוענים כי הסיבה לגידול היא גדילה במספר הילדים המקבלים מהם שירות ומספר שיעורים יותר גדול שהחברה מעניקה.

אך ההורים מספרים סיפור אחר. לטענת הורים רבים, הילדים שלהם, הזקוקים נואשות לטיפול והוראה, פשוט לא מקבלים שירות מ"קדימה מדע". לחברה אין מספיק מורים, אין סייעים, המענה לא מספק, הילדים נותרים ללא כל מסגרת, מלבד זו שהורים מסוגלים ליצור.

דבריו של גדי (שם בדוי), עובד לשעבר של החברה, מאשרים את התמונה כפי שהיא מצטיירת על ידי ההורים. לטענתו, המורים שעובדים ב-"קדימה מדע" הם "מורים שלא מצליחים לקבל שיעורים במשרד החינוך, מורים שאין להם ברירה או סטודנטים להוראה". בנוסף, הוא מעולם לא פגש נציג של החברה מעבר לראיון העבודה שלו: "אף אחד לא שואל מה עשיתי". כל מה שמעניין את החברה, לדבריו הוא מספר השעות שלימד, כיוון שאלו מתורגמות לכסף.

תגובות:

"קדימה מדע":

בשנתיים האחרונות הוכיחה 'קדימה מדע' את היותה גוף חינוכי מקצועי ואמין הפועל למען ציבור הילדים החולים ומשפחותיהם. אלפי תלמידים חולים מקבלים מידי יום, בפיקוח מלא של משרד החינוך, שעות הוראה, סיוע, טיפול פרא-רפואי וליווי אישי באופן מהיר ומקצועי ביותר. מאז הפעלת התכנית נרשם גידול עצום במספר מקבלי השירות, וכן זינוק באיכות תכני ההוראה וסביבות הלמידה שפותחו עבור התכנית. כל המורים בקדימה מדע מקבלים הכשרה וליווי צמוד ובמהלך השנה החולפת אף נערכו מספר כנסים והכשרות מיוחדים. בנוגע לאדר חיים – היא אינה מקבלת את השירות היות והוריה לא חידשו את מסמכי הזכאות. בנוגע ליאיר דוידוב – הוא מקבל 56 שעות שבועיות של סיוע וניתוח התנהגותי אף מעבר למה שמחויבת לו קדימה מדע במכרז- וזאת בשל הבנת מצבו הנפשי של התלמיד ומתוך רצון לעזור ולקדם בצורה הטובה ביותר.

משרד החינוך:

מהנתונים שבידינו, כל התלמידים החולים הזכאים מקבלים שירותים. המשרד מפקח אחר עבודת "קדימה מדע", ומוודא שהיא פועלת לפי הנהלים ולפי דרישות המכרז, בתיאום עם בתי הספר ויתר גורמי המקצוע. כמו כן, המשרד מקבל מהחברה דוחות שוטפים ומתקיימות ישיבות מעקב קבועות. באגף לחינוך מיוחד יש התייחסות לכול פונה, תוך מתן מענה מותאם. כמו כן, צוות האגף מלווה בהדרכה צמודה את מנהלי התכנית ב"קדימה מדע" ובודק את קיום הנהלים והמענים."

פורסם בערוץ 10

לצפייה בכתבה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

2 תגובות

 1. מורה בפרויקט :

  איפה מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה?

  ישראל מתיימרת להיות מדינת חוק, אבל במקרה הזה אין סימנים לכך:
  1. מבקר המדינה בתגובה לפניית מורה בפרויקט על אי תשלום מלא של שכרו בפרויקט- מצא את תלונתו אמינה וכפה על משרד החינוך להורות לחברה להחזיר מיליונים למורים. זוהי עבירה פלילית. מדוע לא הפסיק את עבודת החברה?
  2.ועדת החינוך של הכנסת קבעה שהחברה לא מקיימת את המכרז שעליו חתמה, למרות הגיבוי התמוה שהיא מקבלת ממשרד החינוך.
  3. תלונות על התנהלות החברה בקבלת המכרז בפרויקט וקבלת הניהול על בתי ספר בקרית ים, נבדקו בועדת החינוך,התפרסמו בתקשורת והוגשה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה.למה הוא מחכה?
  4. שר החינוך שכנגדו יש גם תביעות משפטיות בעניין,שהוא מנסה לחמוק מהן, ומנכ"לית המשרד היוצאת מעולם לא הגיבו לטענות ושלחו לחזית את המפקחת על הפרויקט שמשקרת בלי למצמץ גם בועדות הכנסת או מוסרת תגובות מדובררות.

  מי שמשלם את המחיר הם הילדים החולים שבמשך שנים לא מקבלים את המענה החינוכי והטיפולי שהמדינה קבעה שמגיעים להם ואף תיקצבה זאת. ההורים נאלצים לממן זאת מכיסם.

  מנהלי החברה מרוויחים מיליונים בגיבוי משרד החינוך בלי לתת תמורה. איפה שומרי הסף?

 2. הורה לילד חולה כרוני :

  וכל הכסף שהם מרוויחים כנראה לא מספיק להם. המורים החשים מקופחים החליטו לעשות מעשה ולא לפתוח את שנת הלימודים. ומי נפגע? התלמידים. הילדים שלנו שנפגעו ממחלתם ועכשיו גם ממחדלי ממשרד החינוך ששכח שהוא אחראי עליהם ולא החברה הקבלנית שזכתה במכרז. זוכרים את הימים בהם שנת הלימודים עבור התלמידים החולים החלה ב 1 לספטמבר עם כל חבריהם הבריאים בכיתות? זוכרים את הימים בהם המורה הגיע הביתה ב 1 לספטמבר וחיבר את ילדנו החולים לצד הבריא של החיים – ללימודים? היו זמנים במדינת ישראל בהם באמת דאגו לילדים החולים שלנו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.