חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אימוץ לזוגות בני אותו מין – עמדת המדינה והשינוי בה בעקבות לחץ אזרחי

נושאים דעות, זכויות אדם ב 23.07.17 0:21

תמר זנדברג על עמדת המדינה ומשרד המשפטים בעתירה שהגישו המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת אבות גאים, על פנייתה ליועץ המשפטי ועל השינוי בעמדת שר הרווחה בעקבות הפגנת הענק שהתקיימה ביום שישי

השבוע ראינו שוב עד כמה מנותקת ומתנשאת ממשלת הימין והעומדים בראשה. בתגובה לעתירה שהגישו המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת אבות גאים, באמצעות עו"ד ריקי שפירא, בה דרשו לאפשר לזוגות בני אותו המין לאמץ כמו לכל זוג אחר,השיבו משרד המשפטים ומשרד הרווחה כי אין בכוונתם לאפשר זאת, לדבריהם מחשש ל"העמסת 'מטען' על הילדים". במילים אחרות, ממשלת ישראל סבורה כי הורים בני אותו המין לא ראויים לגדל ילדים.

בעקבות תגובת המדינה, פניתי ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שעמדת המדינה לבג"ץ תייצג את עקרון השוויון והצדק, ולא את ההומופוביה של סמוטריץ׳. ברור לכולם שמדובר בעמדה לא חוקתית ושמפלה באופן גלוי ובוטה על בסיס העדפה מינית – אבל לצערנו, זו המדיניות שמקדמת ממשלת נתניהו יום יום. מה שיותר עצוב ומטריד הוא שהשמרנות ההומופובית נשארת על כנה בקרב הדרג המקצועי במשרדי הממשלה, שלא מפנימה את השינויים של המאה ה-21.

תגובת הנגד שהתעוררה היא רק אחת הדוגמאות לכוח האדיר שיש למאבק אזרחי נחוש, אמיץ וצודק. מפגן הכח האדיר אתמול מול קרית הממשלה בתל אביב, התגובה החריפה של המחנה הפוליטי שלנו, ההתגייסות התקשורת והעמדה הברורה של אנשי המקצוע האזרחיים – כל אלו גרמו לשר הרווחה להילחץ מסערת האימוץ, לחזור בו מעמדתו הראשונית, ולהודיע אתמול (ה') על כוונתו לקדם רפורמה כללית במערך האימוץ, שבסיומה גם משפחות חד-מיניות יוכלו לאמץ. שינוי העמדה של השר כ"ץ ראויה להערכה, אך אין בכוונתו לקפוא על השמרים ונדאג לוודא כי ההצהרות הופכות למעשים.

האלימות המשטרתית המחפירה שהופנתה אתמול כלפי המפגינים, בשבוע בו סירב יו"ר הכנסת לבקשתו של חברי לסיעה, ח"כ אילן גילאון, להקים שדולה נגד אלימות משטרתית בכנסת, מצטרפת אל עשרות מקרים דומים מהחודשים האחרונים. אירועים אלו מזכירים לנו שוב כי תפקידנו, כמי שעמדו, עומדים ויעמדו תמיד בראש המאבק למען זכויות המיעוטים והמוחלשים בישראל, להמשיך ולהילחם למען חברה צודקת – חברה בה ניתן שוויון זכויות מלא לכולן ולכלום, ללא הבדל דת, גזע, מין או העדפה מינית.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.