חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פריימריס ב"עבודה" – האם הניסיון של עמיר פרץ מעניק לו יתרון?

נושאים דעות, פוליטי ב 8.07.17 23:17

האם הניסיון הפוליטי  כלכלי בטחוני של עמיר פרץ  מעניק לו יתרון על אבי גבאי?

מאת: אמיר יובל

כל ראשי הממשלה בישראל שהוצנחו לתפקיד מהשרות הציבורי, נכשלו והודחו מתפקידם בשנה השנייה או השלישית (רבין ב 1977, נתניהו ב 1999, וברק ב 2000). המוצנחים לא הצליחו לאזן בין האילוצים המדיניים לאילוצים הפוליטיים. במקרה של מפלגת העבודה, חוסר הניסיון סילק את המפלגה מראשות הממשלה לשנים רבות.

ראשי הממשלה בישראל שנכנסו לתפקידם בשנות הששים לחייהם, משופעים בניסיון פוליטי עשיר, חוללו מפנים היסטוריים גדולים: בן גוריון, אשכול, בגין, פרס ב 1984, רבין ב 1992, שרון  ב 2000.

האם הכניסה המטאורית  של אבי גבאי לצמרת מפלגת העבודה יש פוטנציאל משברי?

עד היום אנחנו משלמים את מחיר קיצורי הדרך שעשו אהוד ברק, עמרם מצנע, עמי איילון ושלי יחימוביץ, (וגם אמנון ליפקין שחק ויצחק מרדכי במפלגת המרכז).

מכולם נשארה רק שלי (המאוד יקרה באמת!!), היא שוב נותנת יד לדחיקת דור הביניים, ושוב מסכנת את מאזן הכוחות באורגניזם המפלגתי.

אבי גבאי כחבר מרכזי בצמרת, יתרום לריענון המפלגה, יציע כישרון גדול ואיכויות חיוניות להנהגה, יוכיח למי הוא מחובר ולמי לא כשנדע שאינו תואם לפיד ואינו פורח כעמי איילון, דרכו לצמרת תהיה סלולה. 'כולנו' 'יחד' נציל את ישראל  מחזרה על טעויות שתרמו למפולת וב- 1977 וב – 1999.  מי יקח על עצמו את המחיר של חזרה למלבושי 'הפוליטיקה האחרת' שניסו יגאל ידין, טומי לפיד ויאיר לפיד?

ניצחון של עמיר פרץ הוא תיקון היסטורי כפול: יוצא מרוקו, איש שמאל מהנגב, מוכשר ומנוסה שאין שני לו, יהיה מועמד לראשות הממשלה מטעם של המפלגה ששלחה את הוריו לשדרות. מי טוב מעמיר ומי מנוסה ממנו  (פוליטית – כלכלית וביטחונית) לעמוד בראש גוש סוציאל דמוקרטי נגד המפלגה שתידלקה  את טראומת הקליטה ובראשה מתנדנד המסית הלאומי.

ינשופה של מינרווה מבשר לנו על חג לאומי אפשרי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מספר הערות מעמדה ס"ד לא זכות הצבעה במפלגה כלשהי (ויש לכך סיבות אישיות מקלות).

  1. גבאי יוצר את הרושם שאולי הוא קורץ מחומר שיכול להוציא ראש ממשלה טוב. הבעיה היא שאין לכך עדויות אמפיריות וכל הרושם הזה יש לו ניחוח מטפיזי מול תופעה שמוצגת בגלוי כמטפיזית בפני עצמה – ביבי. (ללא כל הצדקה לדעתי וראוי היה להתחיל לשבור את הבניה הזאת שלו, בלי קשר מי עומד מולו. אמירות כמו "רק לא ביבי" בונות את הדימוי המטפיזי של ביבי).

  2. אז נשאר עמיר פרץ.
  הבעיה אתו לדעתי שדווקא בגלל הנסיון העשיר שלו – ניתן גם לסמן די בקלות מצבור גדול של טעויות שרשומות על שמו.
  3. מכיוון שכרגע הבחירה היא בין השניים האלה, ולאור האמור ב(1), נראה שפרץ הוא הבחירה הפחות גרועה – כי יודעים מה מונח על השולחן.

  לכן – אין צורך לתפור לו דימוי כגון "מוכשר ומנוסה שאין שני לו", ואין צורך לדבר על "חג לאומי" שאולי ממשמש ובא.

  פרץ הוא המועמד שמזמן אפשרות להעמיד את הרגליים על האדמה.

  אם יבחר לראשות המפלגה, הלוואי ויבחר הפעם יועצים מוצלחים יותר שלא ינסו להציג אותו כבוגר הרוארד עם מבטא אנגלי קולח ויוציאו ממנו את היתרונות שלו, ויחזירו אותו לשפה הלא מתלהמת שבה הוא משכנע הרבה יותר.

 2. שרי :

  עמיר פרץ יכול, אולי להצליח בתוך המפלגה. מוץ למפלגה לא יצליח לנתח את נתניהו כי הוא בחר לפסול אותנו, אנשי המרכז ימין, מאוכזבי נתניהו. הוא לא רוצה אותנו במפלגה…ההוא רוצה רק שמאלנים. אז רק שמאלנים יבחרו בו…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.