postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » פריימריס במפלגת העבודה – מה אני רוצה לשמוע מהיו"ר שייבחר

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פריימריס במפלגת העבודה – מה אני רוצה לשמוע מהיו"ר שייבחר

נושאים דעות, פוליטי ב 27.06.17 0:58

על המועמד שייבחר לראשות העבודה להקים ממשלת צללים, לשתף פעולה עם מפלגות הגוש ולא לנסות להתחפש לימין. הבוחרים יעדיפו את המקור. וכמו כן, להציג מצע כלכלי חברתי שישרת את האינטרס הציבורי

מאת: ק. טוכולסקי

מה אני רוצה לשמוע מיו"ר העבודה הבא יום אחרי הבחירות

בשבוע הבא יתקיים הסיבוב הראשון לראשות מפלגת העבודה. אם לא יהיו הפתעות מיוחדות עמיר פרץ יגיע למקום הראשון ומולו יתמודד אבי גבאי או בוז'י הרצוג. אני תומך בעמיר פרץ, אין ראוי ממנו מבין המתמודדים לעמוד בראש מפלגה שאמורה להיות מפלגת מעמד. עם זאת גם הוא לא מועמד אידיאלי אלא פשוט, הטוב מבין מי שעומדים לבחירה וגם ממנו הייתי שמח לשמוע קצת יותר על איך ומה הוא מציע למפלגת העבודה כמפלגה שרואה עצמה כאלטרנטיבה לשלטון. אני מקווה שהוא ינצח בסיבוב הראשון והשני ואני גם מקווה שהוא יהיה היו"ר. אני מקווה שיום אחרי הניצחון, הוא יתעלה על טעויות העבר ויושיט יד לא רק לאותם יריבים למרוץ שראויים לכך אלא גם לנוכחת הנעדרת הגדולה של המערכה, חה"כ יחימוביץ שתומכת במועמד אחר. בינתיים במקום לעסוק שוב בסיבות למה לבחור בעמיר ולא במישהו אחר, אני מעדיף לעסוק במה אני מצפה ממנו כיו"ר יום אחרי הבחירות:

הקמת ממשלת צללים במקום אופוזיציה של סוליסטים שפועלים בצורה חופשית על מה שבא להם כדי להשיג כותרות יש להקים ממשלת צללים. עמיר פרץ, ראש הממשלה, אראל מרגלית השר לפיתוח אזורי והשר לענייני הנגב והגליל, אבי גבאי שר התקשורת, יוסי יונה שר החינוך, עומר בר לב שר הביטחון, שלי יחימוביץ שרת האוצר, סתיו שפיר שרת שיכון ובינוי, מיקי רוזנטל שר אנרגיה והתשתיות, איציק שמולי שר הבריאות, אלו רק חלק מהדוגמאות לאנשים שיכולים להציג אלטרנטיבות משמעותיות לממשלה הקיימת ולהיות הדוברים בנושאים בהם המדיניות הממשלתית הכושלת פוגעת באזרח. אפשר וצריך להציע אלטרנטיבות בכל תחום ובצורה מסודרת כמו אופוזיציה וממשלת צללים זאת הדרך האחראית שבה לכל אחד יש תפקיד ומטרה.

כריתת ברית עם מפלגות הגוש יו"ר מפלגת העבודה הוא מנהיג גוש השמאל מרכז בהגדרה, אולם הנהגה זו תישאר על הנייר בלבד אם היו"ר הבא של העבודה ימשיך להאמין שבכיס שלו נמצאות מרצ והמשותפת אז יאללה ימינה. אם יש משהו שאפשר ללמוד ממה שעובר על מפלגות השמאל מרכז בעולם הוא שמי שחותר למרכז ומתרחק מהשמאל במיוחד בכלכלה מאבד רלבנטיות. מפלגת העבודה צריכה להושיט למרצ ולמשותפת את ידה ולהכיר בהן כשותפות הטבעיות שלה וביחד איתן להסתער על הבוחר ולהציע אלטרנטיבה. מפלגת העבודה לא אמורה להיות לא המשותפת ולא מרצ, אולם היא צריכה להילחם על הלגיטימיות שלהן בפוליטיקה הישראלית על ההכרה בייצוגן ועל חלוקת השלטון איתן. איימן עודה יכול להיות שר פנים מצוין אילן גלאון יכול להיות שר עבודה ורווחה מעולה, דב חנין יכול להיות שר תחבורה/איכות סביבה חלומי, זהבה גלאון יכולה להיות שרת משפטים נהדרת ויו"ר מפלגת העבודה צריך להיות מוכן לכך בלב שלם.

מצע כלכלי חברתי שמאלני מובהק כשהשמאל מתחפש לימין הבוחרים מעדיפים את המקור. מדינת ישראל צריכה יו"ר מפלגת עבודה שבבואו להתעמת עם ראש ממשלה ספינולוג ונוכל הוא מביא עמו משנה סדורה. ביטול ההעסקה הלא ישירה ותמיכה בהתאגדויות, בחופש הארגון וזכות השביתה. קיצור שבוע העבודה ל-40 שעות בחמישה ימים, כולל עובדי המשמרות ואכיפה נוקשה של חוק שעות עבודה ומנוחה על כלל העובדים במשק. מיגור העוני באמצעות הרחבת הקצבאות והתמיכות ומתן השירותים לאזרח. הוספת תקנים לשירות הציבורי במערכת הבריאות והחינוך, במחלקות הרווחה, במוקדי השירות לאזרח, במשטרה כדי שהשירות הציבורי יוכל לתת שירות יעיל. עצירת ההפרטות. עצירת שוד הגז ושאר המחצבים. הפחתת המיסוי הרגרסיבי והעלאת המיסוי הפרוגרסיבי, בנייה ציבורית להשכרה לטווח ארוך ודיור ציבורי לזכאים. עצירת הרס וזיהום הסביבה. יום לימודים ארוך וחינם מתום חופשת הלידה ועד תום האוניברסיטה. תחבורה ציבורית יעילה, עיגון הזכויות הדמוקרטיות הבסיסיות בחקיקה ראשית שתגן על האזרחים מפני המשטרה ורפורמה מקיפה בעבודת המשטרה. הגנה על מיעוטים וקבוצות חלשות.

איך מדברים על הכול על כך אלו ועוד צריך לדבר היו"ר הנבחר של העבודה. גם כשהוא עונה על ספינים הוא צריך לא רק להגיב לשטות הגזענית החדשה שראש הממשלה אמר, אלא לעסוק במהות במה שביבי עושה באמת בזמן שהוא זורה ספינים, בנזק של שלטון הימין שמצטבר עלינו ובאיך מתקנים אותו, בבשורה השמאלית של למען הרבים ולא רק בשביל המעטים, בהבנה שכשאנחנו ביחד אנחנו ננצח. בהכלת האחר בתמיכה בשלום ובפיוס, בצמצום פערים, בתקווה ואופטימיות. לא להיגרר אחרי השיח הריקני של ביבי ואנשיו, להיצמד לנושאים ולמהות, להציע אלטרנטיבה ולאתגר את הממשלה הכושלת והמושחתת כדי להביא להחלפתה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

13 תגובות

 1. אריה :

  אני מקווה שעמיר פרץ לא יעזוב את המפלגה לאחר שאבי גבאי יבחר ליו"ר כמו שעשה בפעמים קודמות.
  אתה כל כך קיצוני שאתה מיחל למועמד שיכפה את שעות עבודה ומנוחה ומתכוון בעצם לסגירת כמעט כל מה שעובד בשבת. עמיר מסכים איתך?
  עם גישה כמו שלך אין שום סיכוי לתחבורה ציבורית בשבת. זו הסיבה שישראלים קונים כלי רכב גם כשהם לא מוצאים חניה, כדי שיהיה להם במה לנסוע בשבת. אתה גם בעד סגירת הכבישים בשבת?

 2. שוקי :

  רק לא פרץ

  זה אירוני, כי האכזבה מפרץ שמייד אחרי בחירות 2006 זחל לממשלת אולמרט, הייתה אחד הגורמים להקמת עבודה שחורה.

 3. ק. טוכולסקי :

  אני מבין שהאנשים של גבאי קמו מוקדם הבוקר, סבבה:
  א. כל עוד 40 שעות עבודה בשבוע בחמישה ימים זה הבסיס אפשר כמובן להגיע להסדרים שיאפשרו עבודה בתחומים מסוימים כמו תח"צ, תרבות ובתי עינוגים וכן במשמרות/תורנות אזוריות בבתי מרקחת ומכולות/סופרמרקטים ובתאני שינתן יום חופשי חלופי, לא תהיה חובה לעבוד ביום המנוחה השבועי והשכר על היום יהיה 200%. אבל קודם כל מניעת הניצול של עובדים.
  ב. פרץ הוא ס"ד אבי גבאי היה יכול להיות בליכוד/קדימה/יש עתיד/שינוי/כולנו באותה מידה שהוא בעבודה.

 4. אריה :

  ואתה ק. טוכולסקי המלצת בעבר להצביע לרק"ח זהו סוציאליזם דמוקרטי אמיתי?
  לפי אותו הגיון עמיר יכול להיות ברשימה המאוחדת?
  קראת בכלל את התוכנית הכלכלית של אבי גבאי?

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הבעייה היא מרוב שהשמאל צודק הוא לא מתוחכם.
  אחרי הבחירות ב- 206 לט טענו נגד פרץ שאין לו נסיון בביטחון בלה בלה – אלא ? שהוא "הפר הבטחה" ובמקום ללכת על הכרטיס החברתי הלך ל"ביטחון".

  ולמה זו טענה לא מתוחכמת?
  – איפה הולך נתח רציני של הכסף במדינת ישראל?
  – מי הריבון בשטחים? – שר הביטחון!

  האם פרץ בעצמו ראה כאן את ההזדמנות שבצירוף?
  האם היתה לו תכנית לתפקיד הזה?
  התשובה מן הסתם שלילית.

  כשאתה רץ לראשות ממשלה – אתה צריך תכנית עבודה, לא רק מצע.
  נראה ששני הטיפוסים האלה מרגלית וגבאי חושבים במושגים של "תכנית עבודה", אבל מסוג אחר, כי מדינה זה לא מפעל ולא תאגיד.
  מי שחושב על מדינה כסוג של תאגיד לוקה גם כן בחוסר תחכום.

  אז מה נשאר?

 6. ק. טוכולסקי :

  אריה אני יש לי דעה לגבי כל מנהיג במה שאמור להיות שמאל.
  אבי גבאי הוא לא שמאל, בוזי הרצוג הוא לא שמאל, עמיר פרץ הוא מנהיג שלא ירוץ למרכז לא יתחנף להון ולא יפנה עורף לא לסוציאליסטים במרצ ולא למיעוט הערבי במשותפת.
  רק"ח כמה שאני זוכר לא המלצתי להצביע, המלצתי להמצביע לחד"ש או מרצ וזאת המלצה טובה גם היום.
  אין מה לעשות המנהיג היחיד במפלגת העבודה היום שמייצג ערכים של שמאל לטוב ולרע זה עמיר פרץ.

 7. אריה :

  חד"ש הוקמה מרק"ח ואצל שתיהן המצע הכלכלי הוא קומוניסטי לניניסטי.
  מבלי לנסות לעורר שדים זהו זרם חברתי כלכלי קיצוני.
  מפלגות סוציאליסטיות כיום אינן פוסלות כלכלת שוק חופשי אך דוגלות ביתר התערבות ממשלתית לריסון קפיטליזם משתולל וחזירי.
  אני זוכר שגם במר"ץ היו מנהיגים שדגלו בשמאל מדיני קיצוני והזוי לפעמים אך לא הפריעה להם כלכלת שוק דורסנית. ראה ערך יוסי ביילין.
  הנסיון לקבוע מי סוציאליסט ומי לא צריך להקבע על ידי הפעולות שנוקט האדם ולא על פי ההצהרות.
  כשעמיר היה צריך לבחור בין תפקיד שר בטחון שנותן לו מקפצה פוליטית לבין שר אוצר שבאמת יכול להשפיע כלכלית חברתית עם סכוי שיהפוך אותו לפחות פופולרי הוא בחר בראשון.
  אבי גבאי שהחליט להפוך את עובדי הקבלן בבזק לעובדים קבועים בחר בנכון ובצודק לפי השקפתו למרות שהפעולה הזאת גרעה ממאזן הרווח של החברה.
  לשיפוט הקורא הבלתי משוחד מי יותר סוציאליסט?

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  והנה באה ההוכחה בתגובה 7 :

  אחרי הבחירות ב- 2006 לא טענו נגד פרץ שאין לו נסיון בביטחון בלה בלה – אלא ? שהוא "הפר הבטחה" ובמקום ללכת על הכרטיס החברתי הלך ל"ביטחון"

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  והנה באה ההוכחה בתגובה 7: "אחרי הבחירות ב- 2006 לא טענו נגד פרץ שאין לו נסיון בביטחון בלה בלה – אלא ? שהוא "הפר הבטחה" ובמקום ללכת על הכרטיס החברתי הלך ל"ביטחון"

  התעלמות מוחלטת מהנאמר בתגובה 5.
  אין צורך להסכים עם הנאמר שם – אבל אין בכלל נסיון להתעמת עם הטיעון:

  מתוך תגובה 5 – התייחסות לטענה שמועלית בתגובה 7:
  "ולמה זו טענה לא מתוחכמת?
  – לאן הולך נתח רציני של הכסף במדינת ישראל?
  – מי הריבון בשטחים? – שר הביטחון!".

  מסתבר למרבה הצער שצריך להסביר:
  כשלריבון בשטחים (שר הביטחון), יש השפעה רצינית על נתח גדול מתקציב המדינה – נוצרת הזדמנות
  ל"השפעה חברתית – כלכלית" – מדינית- בטחונית.

  האם פרץ התאים למשימה?
  זו שאלה אחרת.
  אבל סוציאליסט שוחר שלום שלא רואה פה את הפוטנציאל?
  הוא או לא סוציאליסט או שאין לו ענין בשלום,
  ובטח לא בשילוב של שניהם.

  בשביל לעשות פוליטיקה צריך לדעת לחבר 1+1.
  ולא רק בדיבורים, אלא גם בניצול הזדמנויות.

  מאיפה לכל הרוחות באה המחשבה הצרה שלפיה זה – או שר אוצר או שר ביטחון?
  מאיפה צצה הדיכוטומיה הזאת?

 10. ק. טוכולסקי :

  אחרי בחירות 2006, עם 19 מנדטים מול 29 של קדימה הוא יכל לעשות אחד משני דברים או לשחק כינור שני אצל אולמרט או ללכת לאופוזיציה. את האוצר לא היו נותנים לא, כמו שלא יתנו לו את האוצר גם היום אם הוא יהיה כינור שני.
  אז הוא העלה את שכר המינימום מ-3335 ל-4500
  משהו ענק.
  בואו לא ניתמם, לתמוך בפרץ זה לתמוך בחזרתה של העבודה להיות מפלגת מעמד, לתמוך בגבאי זה להתחרות עם כחלון ולפיד על הקולות של סחיסטן
  אני בוחר במעמד.

 11. אריה :

  לטעון שבחירה במשרד הביטחון היא בחירה חברתית יותר מהבחירה במשרד האוצר או לטעון כי אולמרט שהיה זקוק לעבודה כמו אויר לנשימה כדי לא ליפול לידי הימין הקיצון לא היה נותן לו את האוצר, שניתן לאיש חסר השפעה פוליטית כמו הירשזון, זהו נסיון נואש וחסר אחיזה במציאות, לתרץ את הפאשלה אם לא לומר את הבגידה החברתית של עמיר פרץ בבוחריו…
  אבי גבאי לא יסכים בשום קונסטלציה להיות שר ביטחון. את דעתו בענין מינוי שרים מקצועיים הוא ביטא בצורה נחרצת

 12. ק. טוכולסקי :

  אבי גבאי מדבר לקהל של דה מרקר, מתחרה ביאיר לפיד וכחלון על המעמד הבינוני הממורמר שמפחד מסוציאליזם וחושב שיש פתרון אחר אז הוא אומר שרים מקצועיים כמו שאמרו לפניו רבים ולא משהו.
  זה לא יקרה, לא בלי מעבר לשיטה נשיאותית.
  אפשר לנתח עד מחרתיים את 2006. את התוצאות של כהונתו הקצרה של פרץ כשר ביטחון ושותף בכיר בקואליציה אפשר לסכם בפשטות בהעלאת שכר מינימום, קביעת פינסיות חובה וכיפת ברזל. השגים שאני לא רואה מי מבין שרי ישראל ב-21 השניםה אחרונות יכול להתגאות בהם.

 13. אריה :

  ראה להלן:
  התוכנית הכלכלית של אבי גבאי תחת ביקורת צולבת. אם תקרא תבין שאבי גבאי בנוסף לשלל האיכויות הוא הרבה יותר סוציאליסט מכל נושאי הדגל האדום שנתקלת בהם עד היום. הוא גם לא מפחד להיות מואשם ביתר סוציאליזם. כדי להבין את התוכנית ואת הביקורת צריך רק מבוא לכלכלה. תשתדל לקרוא לפני שאתה עונה לי.
  http://www.davar1.co.il/74198/

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.