postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » האם משרד האוצר אישר העברת מרכז הקליטה במבשרת מהסוכנות היהודית לקופת הפנסיה שלה?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם משרד האוצר אישר העברת מרכז הקליטה במבשרת מהסוכנות היהודית לקופת הפנסיה שלה?

נושאים דיור, תכנון ובניה, משפט ופלילים ב 24.06.17 23:29

 התנועה לאיכות השלטון פנתה ביום ד' 21 ביוני לנציגי משרד האוצר כדי לברר האם המשרד אישר בעבר העברת נכסים וקרקעות מהסוכנות היהודית אל החברה לניהול קופת התגמולים והפנסיה של עובדיה עבור חובות שצברה הסוכנות כלפי הקופה

הדיון בבג"צ על מרכז הקליטה במבשרת ציון - התנועה לאיכות השלטון נגד רמ"י, קק"ל והסוכנות

היום יתקיים דיון בבג"ץ בעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד הסוכנות היהודית, החברה לניהול קופת התגמולים והפנסיה של עובדי הסוכנות, רשות מקרקעי ישראל וקק"ל במטרה למנוע מעובדי הסוכנות לעשות רווח אישי על קרקע שהסוכנות הייתה אמורה לנהל למען העם היהודי

לקריאה נוספת

מזה למעלה משנתיים מנהלת התנועה לאיכות השלטון עתירה בבג"ץ שעניינה הליך אישור עסקת העברת הזכויות של קרקע עליה שוכן מרכז קליטה במבשרת ציון מידי המדינה לידי קופת התגמולים והפנסיה של עובדי הסוכנות היהודית. עיקרו של ההליך מתמקד בשינוי ייעודה של הקרקע מציבורי לפרטי, אשר לימים התגלה כי אושר בחטא ובשל טעות סופר, ומבלי שעבר בוועדות אשר אמורות היו לאשרו. יצוין, כי בעקבות עתירת התנועה לבג"ץ, בימים אלו מתכנסות וועדת הפטור וועדת המשנה של רשות מקרקעי ישראל על מנת לדון פעם נוספת באותה עסקה.

בזמן שחקרה התנועה לעומק את העסקה הנוגעת להליך מבשרת, צצה ועלתה שאלה מטרידה אשר נלוותה לפרשה, ואשר כל עניינה בהליך העברת נכסי מקרקעין מידי הסוכנות היהודית לא"י לידי חברת הבת שלה, החברה לניהול קופת הפנסיה של עובדי הסוכנות היהודית.

כך, בתגובה אשר הוגשה להליך בבג"ץ, מציינים באי כוחה של החברה לניהול קופת הפנסיה של עובדי הסוכנות כי העברת הנכסים בין הסוכנות היהודית לבין חברת הפנסיה מתבצעת בהתאם לאישור שניתן על ידי אגף שוק ההון במשרד האוצר.

אולם, עד כה, לא הוצגו בפנינו כל אישורים ברורים ומפורשים להעברת זכויות זו בקרקעות ונכסים מידי הסוכנות אל קופת הפנסיה של עובדיה.

בעקבות האמור, פנתה התנועה על משרד האוצר בבקשה למסירת מידע ומסמכים הנוגעים לכלל הנכסים אשר הועברו ע"י המדינה אל הסוכנות היהודית ו/או אל קופת הפנסיה מאז ימי קום המדינה.

התשובה שנתקבלה מן הרשות לשוק ההון, ביטוח וחיסכון (אשר הגיעה ממשרד האוצר) הפתיעה משום שבה נכתב כי המידע המבוקש אינו נמצא בידי רשות שוק ההון ועל כן אין ביכולתם להיעתר לבקשה למסירת מידע. כמו כן, צוין גם כי רשות שוק ההון אינה מפקחת על הסוכנות היהודית ולכן "אינה בעלת סמכות לאשר לה להעביר נכסים".

הנה כי כן, עולים ספקות כבדים ביותר בנוגע למעורבותו של משרד האוצר (וכיום הרשות לפיקוח על שוק ההון) בפיקוח על קופת הפנסיה וביתר שאת על מתן האישורים לקופה להעביר לרשותה נכסים ציבוריים אשר הועברו לסוכנות היהודית לא"י לשם מטרה ציבורית.

אשר על כן, ולנוכח הבדלי הגרסאות העולם מתגובת הממונה על חוק חופש המידע ברשות הפיקוח על שוק ההון, ולאור תגובתה הברורה של קופת הפנסיה לבג"ץ, מבקשת כי יבהירו באופן ברור וברחל בתך הקטנה האם הוענקו לקופת הפנסיה אישורים מטעם אגף הפיקוח על שוק ההון במשרד האוצר להעביר לרשותם נכסים ציבוריים שניתנו לסוכנות היהודית בעבור חובות אקטוארים שצברה הסוכנות כלפי הקופה.

לעיון במכתב:        מכתב לשר האוצר וראש הרשות לשוק ההון בעניין אישור העברת נכסים לסוכנות 

הודעה מאת רות מרגולין, דוברת התנועה לאיכות השלטון

פוסטים קודמים בנושא:

פינוי תושבים – לא רק גבעת עמל, גם מרכז קליטה במבשרת ציון

ח"כים: לפתוח בחקירה פלילית בעניין מכירת מרכז הקליטה במבשרת ציון

כתבה בדה-מרקר

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    ובינתיים הודיעו לדיירים המתגוררים במרכז הקליטה במבשרת ציון כי עליהם לעזוב עד סוף ספטמבר. כ-800 דיירים. כתבה על כך ב"דבר ראשון" "לאף אחד אין פתרון"
    דיירי מרכז הקליטה במבשרת ציון: "דורשים דיור הוגן". עשרות מדיירי המרכז, שעתיד להיות מפונה בספטמבר הקרוב, הפגינו היום (ב') מול משכן הכנסת ודרשו סיוע בדיור | אחד המפגינים: "למרות התמונה שהמדינה מנסה לצייר כאילו העולים תלויים במרכז הקליטה, אף אחד לא רוצה להישאר שם"
    http://www.davar1.co.il/73830/?utm_source=fb&utm_medium=mevaseret02606&utm_campaign=d1

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.