postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הבג"צ על העברת מכון וולקני לגליל – חוקרי המכון על הודעת אורי אריאל: "לא היה ולא נברא"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבג"צ על העברת מכון וולקני לגליל – חוקרי המכון על הודעת אורי אריאל: "לא היה ולא נברא"

נושאים חינוך ותרבות, משפט ופלילים ב 21.06.17 1:22

 בעקבות דיון בעתירה שהגישו חוקרי מכון וולקני נגד העברת המכון לגליל, פרסם שר החקלאות, אורי אריאל, הודעה מטעה לציבור. חוקרי המכון מגיבים להודעה וטוענים: "לא היה ולא נברא"

אין שום ניצחון לפריפריה בהעברת מכון וולקני והפקולטה לחקלאות לגליל

עקירת מכון וולקני והפקולטה לחקלאות ממקומן והעברתן לפריפריה - מהלך פופוליסטי שטומן בחובו לא רק זלזול בחקלאות כולה ובפריפריה כולה, אלא גם מעיד כמה רחוק שר החקלאות אורי אריאל מהציונות במחוזות השיטיון של הפשיזם החרד"לי מאת: קורט טוכולסקי

לקריאה נוספת

חוקרי מכון וולקני מגיבים להודעה מטעה שפרסם שר החקלאות, אורי אוריאל, בעקבות דיון בבג"צ שנערך ביום שני 19 ביוני על העתירה שהגישו נגד העברת מכון וולקני לגליל. כזכור, השר אורי אריאל החליט לעקור את מכון וולקני והפקולטה לחקלאות ממרכז הארץ ולהעבירם לגליל,  באמתלא של חיזוק הפריפריה. לצורך זה הקים ראש הממשלה צוות שתפקידו לדון בשאלה: האם להעתיק את המכון ממרכז הארץ ולהעבירו לגליל. בעקבות הדיון בבג"צ פרסם שר החקלאות הודעה כאילו העתירה נמחקה והמהלך לקידום העברה מכון וולקני לצפון נמשך. חוקרי המכון מציגים את דבריו כמציאות מדומיינת ומעמידים דברים על דיוקם: השופטים דנו בעתירה, התייחסו לבעיית הרכב הצוות שהקים ראש הממשלה ודרשו צירופו של מומחה לצוות.  כמו כן דרשו השופטים בדיון שמשרד החקלאות יניח בפניהם חוות דעת ממשלתית של המועצה הלאומית למחקר ופיתוח, שאותה משרד החקלאות הסתיר משך חודשים רבים.

באתר זה פורסמה כתבה המתייחסת להודעה של שר החקלאות. תוכן הדברים אינו מדויק, בלשון המעטה. להלן תגובת חוקרי מכון וולקני:

"שר החקלאות אורי אריאל הוציא אתמול הודעה לעיתונות בה נכתב, כי "שופטי בג"צ דרשו מנציגי הוועד למחוק את עתירתם נגד פעולות הוועדה שהוקמה הבוחנת את העתקת מכון וולקני לגליל. שר החקלאות בירך על מחיקת העתירה…"

לא היה ולא נברא. מדובר במציאות מדומיינת של שר החקלאות שאותה הוא מנסה להנחיל לאחרים. שופטי בג"צ, אסתר חיות, דפנה ברק-ארז ודוד מינץ לא ביקשו בשום שלב מבאי כוחם של חוקרי מכון וולקני למחוק את העתירה וכך ממילא חוקרי מכון וולקני לא ביקשו למחוק את העתירה. נהפוך הוא.

עורכי הדין שייצגו את המכון בעתירה לבג"ץ, בעז בן צור, צביקה מצקין, וגיא רוה מבהירים כי במסגרת הדיון, הנחה בית המשפט העליון את המדינה לקבל סעד עיקרי שהתבקש בעתירה: צירוף חוקר מתחום החקלאות לצוות שהקים ראש הממשלה, וכן להניח בפני הממשלה את חוות הדעת של הגורם המוסמך שהוסתרה. עורכי הדין מוסיפים שמצער לראות ששר ממשיך לפעול בצורה לא ראויה, ממניעים לא ברורים, תוך מוכנות לגרום לפגיעה אנושה במחקר החקלאי המפואר של מדינת ישראל.

לדברי ד"ר נירית ברנשטיין נציגת החוקרים במכון וולקני, "ההודעה לתקשורת של משרד החקלאות – ממנה עולה כי ההליך נכשל – אינה מדויקת, וההיפך הוא הנכון. ניתן להיווכח מפרוטוקול הדיון ומפסק הדין כי שופטי בג"צ החליטו לקבל את הטענה בעתירה לפיה  הרכב הצוות אינו סביר בצורה קיצונית שכן אין בו ולו גורם מקצועי אחד מתחום המחקר החקלאי. לפיכך, שופטי בג"צ אילצו את משרד החקלאות, למרות אי רצונו הבולט, לצרף את דיקן הפקולטה לחקלאות, פרופ' שמואל וולף לדיוני צוות הבדיקה"

לא רק זאת, משרד החקלאות הסתיר משך חודשים רבים חוות דעת ממשלתית של המועצה הלאומית למחקר ופיתוח (מולמו"פ) במשרד המדע ששללה את היוזמה להעתקת המכון תוך שהוא מרכיב צוות ממשלתי אחר כדי לקבור את אותה חוות דעת. שופטי בית המשפט העליון שמו למסע השקר הזה סוף אתמול וקבעו כי דוח המולמו"פ, שמשרד החקלאות ניסה להסתיר, יונח בפני הממשלה. וזאת בהמשך להתחייבות המדינה לדון בחוות הדעת של המולמו"פ.

מסכת השקרים של אורי אריאל,  ממשיכה עם הודעה כוזבת ומטעה שהוצאה על ידו לכלי התקשורת על מה שהתרחש בדיון בבג"צ אתמול.

פעולות שר החקלאות כמו ההודעה לעיתונות שיצאה אתמול מטעמו מביישות את מוסד משרד החקלאות  וזאת בהמשך למעשים מבישים אחרים, כמו מסירת הרחפן כמתנה לראש ממשלה רוסיה, הסתרת חוות דעת ממשלתית כדי לקדם את העתקת מכון וולקני, ניסיון להעברת כספי מחקר בצורה לא תקינה ועוד

לעיון בפרוטוקול הדיון בבג"צ: פרוטוקול בגצ על העברת מכון וולקני

הודעה מאת חוקרי המכון

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. א. :

    השר ההזוי שואף לחסל את מכון המחקר המפואר

    השר ההזוי שואף לחסל את מכון המחקר המפואר – וולקני רק כדי למכור הקרקעות לכרישי נדל"ן ואת הכספים יעביר להתנחלויות.

    ביבי – אל תיתן יד להרס החקלאות וחקלאות ישראל בעולם !

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.