בז"ן – התרעה לפני תביעה על הוצאת לשון הרע לשמואל גלבהרט

שמואל גלבהרט, פעיל סביבה בחיפה שלח מכתב לקבוצת בז"ן בבקשה לקבל נתונים על השקעות בז"ן בענייני איכות הסביבה וקיבל בתגובה התרעה לפני תביעה על הוצאת לשון הרע. להלן המכתב בעקבות ההתרעה של בז"ן וההתרעה

לכב' עו"ד אלי מורדוך, מזכיר קבוצת בז"ן

הנדון: מכתבך הרצ"ב, התייחסותכם לבקשתי לקבל נתונים על "השקעותיכם הסביבתיות"

קיבלתי תשובתכם בתודה, אך גם בפליאה, על סירובכם להעביר לי לבקשתי את פירוט השקעותיכם העצומות, לפחות לדברי יו"ר החברה, באיכות הסביבה, למען תושבי האזור, בריאותם ובטיחותם. הרי פרסום המידע הוא גם מעניינכם, לא רק מעניינו של הציבור.

באשר לי, אכן בחנתי ולמדתי את הנושא ככל יכולתי, ממקורות שונים, ובראשם נתוני המשרד להגנת הסביבה. נראה כי הם שונים בסדרי גודל מהשקעות העתק שנקב בהן כב' יו"ר החברה, לכן כה חשוב לפרסם אותן ממקור ראשון.

כמובן היה עוזר אילו הייתם מסירים את מסך הסודיות, וחושפים את כל המידע הנוגע לפעילות בז"ן. לא רק השקעותיכם העצומות באיכות הסביבה, אלא גם הפליטות השונות לאוויר ולנחל הקישון. בהיעדר פתיחות ושקיפות, אנו נחשפים למידע זה רק בהתרחש שריפות, פיצוצים, פליטות חריגות, ולהבות ענק מהלפידים.

הייתי מברך גם על פעילותכם החינוכית בקרב תלמידים, סטודנטים, וצוערים בצה"ל, המתארחים במרכז המבקרים שלכם ומקבלים הסבר על פעילות בז"ן. הבעיה היא שככל שיכולתי להתרשם מבוגרי ה"השתלמויות" האלו, המידע שהם מקבלים רחוק מאד מדיוק, וניכרת בו הטיה מסויימת לטובת הגישה הפרו-תעשייתית.

אני מוכן בהתנדבות כמובן, לקחת חלק בפעילות זו, ולהציג את זוית הראיה הסביבתית, על מנת שהתמונה תהיה מעט יותר מאוזנת…

לאור האמור לעיל, ממתין בכל זאת לקבל מידע מלא ומתומחר על השקעותיכם למען הסביבה,      כדי  שאוכל להיערך למשפט ולהכין הגנתי.

בכבוד רב

שמואל גלבהרט, אדריכל ומתכנן ערים

 

מתוך מכתב בז"ן אלי, הרצ"ב:

הנדון: הוצאת לשון הרע, התרעה לפני תביעה

…אילו היית מעוניין לבחון וללמוד את הנושא, ×”×™×” עליך לעשות זאת לפני הוצאת לשון הרע, ולא בדיעבד.

בהתאם, אין כל מקום לצורך הענין להעברת פירוט נתונים כפי שבקשת.

בברכה, אלי מורדוך, עו"ד

מזכיר החברה

לעיון במכתב ההתרעה:מכתב התרעה על הוצאת לשון הרע שמואל גלבהרט

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

Leave a Reply